Задължително ли трябва да яде сирене?

  • 1 200
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте!Пак съм аз.
 Laughing След като не иска попарата,а днес установих,че и макарони със сирене/пасирани/ не иска, Imp съответно бебка не приема и сирене. #Cussing out Не мога да слагам и в супата,защото и нея не ще. #Crazy Лекарката ме посъветва да го слагам в кашата,но това ми се струва доста гнусно! Rolling Eyes И ако се окаже,че тя просто не обича сирене,се страхувам да не спре и каша да яде,че тогава вече... #Shocked  #Silly  #Cussing out ..
Как мислите вие-задължително ли трябва да яде сирене?Какво ще стане ако не и давам?
 Shocked  Laughing  Confused:  Grinning Благодаря предварително за отговорите и съветите!

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
ама защо не изчакаш с това сирене. Пробвай пак след месец, 2, 3. Моя още не съм го пробвала даже.
Прави му попарата с мляко и някакъв сухар или бисквити, но не слагай сирене.

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Внимавай какво сирене предлагаш. Понякога са много кисели и неприятни.

# 3
  • Мнения: 3 927
а защо не пробваш с извара?!
аз тия дни ще я предлагам на бебка и то точно в кашата от овесени ядки, която хапва след обед.
изварата е по-безопасна от сиренето. има нещо в преработката й, което я прави по-лесно усвоима, а знам и че е по-полезна. отгоре на това е и почти безсолна => не се налага да я обезсоляваш като сиренето Bulb

аз лично обожавам извара.....

# 4
  • Мнения: 6 155
Аз още не съм давала сирене /10мес./  Rolling Eyes Джипито каза да поизчакаме с него, защото малкия е с алергия /за сега към моркови/.
Но мисля да пробвам скоро да му дам - например с качамак за обяд Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 985
И аз не давам сирене.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 482
и нашата лекарка ми каза непременно да почвам попарата със сирене и половин жълтък  #Shocked !
Аз й казах добре, но няма да почвам преди към края на 7я месец сиренето де, и сега като четох отговорите май ще стартирам с извара. А за жълтъка и дума да не става.
Как да й кажа че захраних бебка по-малко от месец?

# 7
  • Мнения: 4 965
Според мен още е рано за сирене, а в случай, че държиш да даваш, задължително първо го изкисни и обезсоли.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 845
А кога спорез вас е разумно да се започне да де дава?

# 9
  • Мнения: 4 414
аз дадох сирене през 9-ия месец и то козе...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами и аз см чувала, че козето май е най-добре /за големи хора това, не знам за бебчовци.

# 11
  • Мнения: 673
Аз го давам като finger food, т.е. пльосвам му на масичката едно парче да се маже и клепа и ние ядем спокойно през това време.
Пробвай този начин, бебоците обожават да се хранят сами, а сиренето е меко и няма опасност от задавяне.

# 12
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: Taneto
а защо не пробваш с извара?!
аз тия дни ще я предлагам на бебка и то точно в кашата от овесени ядки, която хапва след обед.
изварата е по-безопасна от сиренето. има нещо в преработката й, което я прави по-лесно усвоима, а знам и че е по-полезна. отгоре на това е и почти безсолна => не се налага да я обезсоляваш като сиренето Bulb

аз лично обожавам извара.....


Джипито, каза да не давам извара, защото е суроватъчен продукт и е по-богата на трудно усвоими белтъци.

# 13
  • Мнения: 196
Аз го изкисвам поне пет дни,като му сменям водата два пъти на ден и тогава давам. Става абсолютно безсолно.  В началото бях резервирана, но оказа се, че моето дете много обича сирене с овесени ядки Grinning . Давала съм и с плодове( банани и ябълки) също много му хареса. Купувам от по - скъпичките сирена, че другите едно, че се разпадат, много са солени и кисели.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моя син Валентин, никога не е ял сирене, защото не обича и пак си е жив и здрав. Добре е да се яде сирене, ама се случва някое дете да не обича и според мен сиренето не е жизнено важен продукт.

Общи условия

Активация на акаунт