През колко време?

  • 397
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Здравейте   bouquet 

На 2.01.2007г. родих сина си,но той е в болница още-получи усложнения при раждането,тъй като беше много тежко.Аз съм си в къщи и си изцеждам кърмата,но въпроса ми е през колко време точно трябва да се цедя?Има ли определено време-на мен ми казаха през 3 часа.А и колко кърма трябва да имам?Аз си мисля,че ми е много малко-около 20мл. от двете общо. newsm78 Или пък още не е слезнала хубаво кърмата-родих секцио и ми казаха,че при секциото слиза по-бавно.Много съм объркана -първо дете ми е и незнам какво да правя.Сега се изцеждам на всеки 3 часа,но ми се струва много малко кърмата.И още нещо(с риска да стана досадна) трябва ли да чакам да ми станат напрегнати гърдите и тогава да се цедя?Като се цедя ми са спокойни и понякога след това ми стават напрегнати...

Дано не съм ви досадила много,но пък мисля,че вие най-добре ще ми отговорите и ще ми помогнете.Благодаре ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Първо, честито ти бебче и дано скоро бъдете заедно и да не се налага да се цедиш.
Аз също родих секцио и детето ми изкара 5 дни в кувьоз. В началото наистина имаш по-малко кърма, но то е заради неотпушените канали. Колкото по-често се цедиш толкова по-скоро ще се отпушат каналите. Аз цедих на час, час и половина. На 3 часа е малко - цеди, когато можеш и колкото можеш по-често. Не чакай да ти се напрегнат гърдите.
Ще видиш как постепенно количеството на кърмата ще се увеличава.
Успех, Мими!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Честито бебенце - бързо да се оправя и да си го взимате вкъщи Grinning
Чудесно е, че се опитваш да стимулираш кърмата и се изцеждаш толкова упорито Grinning Кога си започнала да цедиш след раждането - понякога и това има значение за момента, в който кърмата ще се увеличи. Правилно си забелязала, че 3 часа интервал може да е големичък - разумното е да има поне 8 изцеждания за 24ч, като ще е много хубаво, ако едно от тях е през нощта (за да не става голям интервал без стимулация на гърдите). Какво мислиш за схемата изцеждане през 2ч през деня, а нощем на 3-4 часа?
Понякога изцеждането с помпа е трудно, защото не успява да се задейства добре рефлекса за потичане - все пак гърдите са програмирани да реагират на бебешко докосване, а не на пластмасата на помпата. Затова често е много полезно преди изцеждането да се направи масаж на гърдите - ето тук е показано как става това (линкът е за ръчно изцеждане, но масажите са едни и същи, независимо дали цедиш на ръка или с помпа):
http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html
Топлите влажни компреси преди изцеждане също помагат млякото да тръгне по-лесно.
Успех и не се отказвай - нещата ще се получат, а ако имаш други чуденки, непременно питай Grinning

Общи условия

Активация на акаунт