Проблем с кърмата

  • 469
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 646
Здравейте момичета, искам да ви питам нещо за една приятелка, която има проблем. Вече не кърми - детето е на 1 год. и 9 мес. ,но кърмата и не спира. Имал ли е някой подобен проблем и какво бихте я посъветвали да направи?

# 1
  • Мнения: 407
По-добре си задай въпроса тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Има много компетентни мами,които ще ти отговорят.

# 2
  • Мнения: 999
зависи дали има много кърма или малко. ако е малко нищо да не прави и тя ще си намалее и ще и спре, но ако кърмата и е бая може да си стяга гърдите с бинт или нещо друго /имам в предвит да си го овие около гърдите по стегнато, но и да може да диша Simple Smile/ това за стягането го знам от мамолог, но ако някой знае друг начин да сподели.

# 3
  • Мнения: 646
Благодаря ви момичета.Ако още някой може да даде съвет - да пише.

# 4
  • София
  • Мнения: 480
От колко време не кърми приятелката ти? Знам, че може дълго време след спирането на кърменето да тече по малко като стисне. Имам приятелка, която кърми детето си 1 месец, а 1г. по-късно ми сподели, че като стисне имало. Ако се препълва да се изцежда по малко, колкото да не усеща напрежение. И знам, че не трябва да се пристяга за да не си докара мастит. Чудно ми е защо този мамолог така е посъветвал

# 5
  • Мнения: 646
Благодаря ти, спряла е да кърми преди 1-2 мес. и наистина има по малко само като се стисне. Тя се притесняваше да не е някакъв проблем. Ходила е на гинеколог и той е и изписал някакви хапчета , но тя не ги е пила.

# 6
  • Мнения: 999
От колко време не кърми приятелката ти? Знам, че може дълго време след спирането на кърменето да тече по малко като стисне. Имам приятелка, която кърми детето си 1 месец, а 1г. по-късно ми сподели, че като стисне имало. Ако се препълва да се изцежда по малко, колкото да не усеща напрежение. И знам, че не трябва да се пристяга за да не си докара мастит. Чудно ми е защо този мамолог така е посъветвал
аз спрях да кърмя когато дъщеря ми беше на 6м. защото имах проблем с гърдата и трябваше да се оперирам и попитах тогава доктора какво да правя дали да се стягам за да ми спре кърмата и той тогава ми каза, че само ако имам повечко   трябва да се стягам,а аз нямях много и не съм се стягала. въпреки че не кърмя от 1г. и 1м. и аз като се стисна ми капва по малко коластра  newsm78

# 7
  • Мнения: 135
Аз не кърмя, и почти не съм кърмила, но като стисна също изтича коластра.Мисля, че не е проблем това. Също знам, че и след години дори се получава.Няма и нищо, успокой я  bouquet

# 8
  • Мнения: 330
Вчера и аз питах за кърмата - можеш да погледнеш какво са ми отговаряли.Темата е  в Зравословно - "Все още имам кърма , а не кърмя от почти 10 месеца" thumbsup.

# 9
  • Мнения: 646
Пак благодаря на всички отговорили.

Общи условия

Активация на акаунт