''игрите на баба и дядо''-малко помощ

  • 3 279
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 082
помагайте моля пак  Simple Smile трябва да съчинм текст по две картинки,на които деца играят игри.игри,които са играли бабите и дядовците ни,но аз не мога да се сетя как се казват те.
на първата картинка две деца едно до друго  са си хванали ръцете и са ги вдигнали нагоре,а другите деца две по две минават отдолу.
на втората картинка децата по отбори са се хванали и се дърпат-като дърпане на въже,но без въже.ако се сетите за някое име на игра-пишете  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 6 175
За мене това е една и съща игра  Rolling Eyes и се казва: "Кралю-поталю отвори порти", поне аз по -съкратено име не знам.
Ние (явно съм вече към бабешката група  Wink ) я играехме така: Първо две деца правят "порта" под която останалите минават, но един по един, а другите пеят: "карлю, порталю, отвори порти, че ще замине кралят за войската. Отворете - затворете- само един оставете". Този който минава последен го "затварят" двамата от портата с ръцете си и тайно от останалите го питат какво си избира от 2 кодови имена (например стъклена пантофка или розова перличка). "Паролите" са избрани от двамата на портата, за всеки по една, без останалите да знаят коя на кого е. Която парола си избере зад този от портата застава играчът, хващайки го за кръста. А играта продължава с останалите. Така докато всички се разпределят зад двамата на портата и после се теглят.
Ама как го обясних  ooooh!

# 2
  • Мнения: 2 082
много,много ти благодаря   love001 и на мен ми мина мисълта за ''кралю-порталю'',но не се сетих как се играе и че може да бъде една и съща игра.благодаря за помощта  Hug

Общи условия

Активация на акаунт