за гадното нещо-кашлицата

  • 5 982
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
ако някой може да ми обясни за видовете кашлици /мокри и незнам кви си/ , щото за малко да си уморя детето. дигна ми температура и на втория ден се завлякохме при педито, която ми изписа АБ и сироп димекс и стандартните за т. обаче ми каза да дам АБ само ако не свали т до два дни, ама я свалихме, но се отприщи една безумна кашлица. обаждам се аз на лекарката /че беше събота-поч. ден/ и казвам -няма т обаче кашля и тя ми вика вземи мукосолван и давай и двата сиропа. дадох мукосолван само 3 пъти и направо стана страшно- кашлица която чак я давеше, повръщаше от кашляне, такова нещо не бях виждала, направо се изплаших, тичам при педито и естествено по закона на гадоста миа въобще не се изкашля  #2gunfire , преслуша я и вика няма нищо. и всъщност цялото безумие е защото не съм могла да определя вида на кашлицата и съответно сиропът я карал да кашля, абе изобщо добре че разбрах накрая. много моля ако някой може да ми обясни за сухата, мократа и тн кашлици, четох упътванията на сиропите , димекс е за спастична  newsm78 а муко... за нарушен транспорт на секрета. просто незнам как се определя

# 1
Димекса,може да го изхвърлиш и не го купувай повече.Това е най-най долнупробният сироп.Сухата кашлица е без секрет,а другата е с отхрачване.Ние сме със същите симптоми като вашите от 25.12.2006г. и все нищо ни няма.Моето бебе е на 6 месеца и при нас е малко по-сложничко.Ходихме и в Педиатричната клиника на бул. Драган Цанков и ни взеха 20 лв. за преглед ,който беше точно 3 мин.И все нищо ни няма,а бебето нощно време неможе да си вземе дъх от кашлянето.

# 2
  • Мнения: 5 468
А няма ли такъв сироп, за подтискане на кашлицата?
Тъкмо сега ще ходя до аптеката, за да купувам някакъв сироп за кашлица... слаба работа, но я има. Вдигна 2 дена температура, оправи се... 1 ден нищо й нямаше и от вчера някаква кашлица, ама и аз не знам, суха ли, мокра ли... по ми прилича на суха.
Дайде име на сироп, който подтиска кашлицата и я премахва Laughing.

# 3
  • Мнения: 78
ню, точно същата история като при нас. внимавай със сиропите, щото и аз не можах да я определя скапаната кашлица и съм давала сироп без да трябва и после повръщане на храна и сополи.

# 4
  • Мнения: 5 468
Аз сега се сетих за бабешка рецепта и това ще правя, преди да купувам сиропи... Сварява се лук в малко вода и захар. След това се изтисква сока от лука във водата и се дава по една лъжичка три пъти дневно. Ще пробвам това. Лятото го пробвах веднъж и имаше ефект, сега се сетих.
Хич не ми се прибягва пак към антибиотици. Не искам Crossing Arms. А и тя изобщо няма болен вид.

# 5
  • Мнения: 95
Ето ви още една "бабешка"рецепта-чай от лайка.Преди няколко години,когатодъщеря ми беше бебе,започна една кашлица...ицяла нощ не може въздух да си поеме.Почудих се какво да яправя,отиваме в бърза помощ итам и слагат орбазон,сега вече има друго име.На другия ден личната казва: как за кашлица орбазон,ще направиш чай от лайка".При следващия такъв случай с непрестанна кашлица,правя чайчето и на третата лъжичка се успокои испа цяла нощ.Нямам спомен ,това беше преди 7-8 години,каква е била кашлицата,суха или влажна,но идо сега чаят си първото лекарство.

# 6
  • Мнения: 5 468
Ами аз й дадох лайка, хем на ХИП беше гранулите, когато беше на 8-9 месеца и така се обрина, че ни приеха в болница. Оттогава не смея да й дам лайка.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 726
А няма ли такъв сироп, за подтискане на кашлицата?
Тъкмо сега ще ходя до аптеката, за да купувам някакъв сироп за кашлица... слаба работа, но я има. Вдигна 2 дена температура, оправи се... 1 ден нищо й нямаше и от вчера някаква кашлица, ама и аз не знам, суха ли, мокра ли... по ми прилича на суха.
Дайде име на сироп, който подтиска кашлицата и я премахва Laughing.
Сиропите за потискане на кашлицата са ОК само ако гърдите са чисти -Синекод е такъв. Обаче ако незнаеш каква е кашлицата по-добре вземи комбиниран сироп като ПРОСПАН например. Обикновено децата започват със суха кашлица и след няколко дни започват да отхрачват- тогава е нужен сироп за отхрачване като Мукосолван. Ако се даде отхрачващ сироп при суха кашлица тя определено се увеличава.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 446
ако някой може да ми обясни за видовете кашлици /мокри и незнам кви си/ , щото за малко да си уморя детето. дигна ми температура и на втория ден се завлякохме при педито, която ми изписа АБ и сироп димекс и стандартните за т. обаче ми каза да дам АБ само ако не свали т до два дни, ама я свалихме, но се отприщи една безумна кашлица. обаждам се аз на лекарката /че беше събота-поч. ден/ и казвам -няма т обаче кашля и тя ми вика вземи мукосолван и давай и двата сиропа. дадох мукосолван само 3 пъти и направо стана страшно- кашлица която чак я давеше, повръщаше от кашляне, такова нещо не бях виждала, направо се изплаших, тичам при педито и естествено по закона на гадоста миа въобще не се изкашля  #2gunfire , преслуша я и вика няма нищо. и всъщност цялото безумие е защото не съм могла да определя вида на кашлицата и съответно сиропът я карал да кашля, абе изобщо добре че разбрах накрая. много моля ако някой може да ми обясни за сухата, мократа и тн кашлици, четох упътванията на сиропите , димекс е за спастична  newsm78 а муко... за нарушен транспорт на секрета. просто незнам как се определя
При нас положението е почти същото - Т и страхотна кашлица. Личната изписа за кашлицата сиропи АСС и Хустагил, но после спря АСС, защото дробовете били чисти (първия път чу хриптене). Обаче сега единия така се дави от кашлица и повръща Confused А сега има и сополи и май те го давят така. Лошото е, че не искат чай (поне това да се опитам да дам) и на единия с триста зора му  давам лекарствата.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 239
Някой знае ли каква билка би могла да помогне при кашлица, че ми писна да я тъпча със сиропи, които и помагат за ден-два!
Мисля да пробвам с Проспан сега, но лекарката каза, че мога да й давам и билкови чайчета и да съм питала в аптеката какви!
Та ако някой има опит с лечението с билки да свирка smile3521

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Някой знае ли каква билка би могла да помогне при кашлица, че ми писна да я тъпча със сиропи, които и помагат за ден-два!
Мисля да пробвам с Проспан сега, но лекарката каза, че мога да й давам и билкови чайчета и да съм питала в аптеката какви!
Та ако някой има опит с лечението с билки да свирка smile3521

Волски език, подбел, лайка, както ти казаха;
Начукани орехи, лук, ябъки и локум се варят в 1л вода, докато остане наполовина течността; Черна ряпа се издълбава от горния край и се пълни с мед - получава се една течност, на нас ни е помагала;
Прополис настърган във водка - получава се тъмно кафява течност по една чаена лъжичка.
ама всичко това са помощни средства. Детето ми е на 7 вече и аз още не мога да определям правилно кашлицата.
а от Демекс за суха кашлица съм доволна, за разлика от Синекод.
И досега като се ракашля, почвам да се шашкам.
Мразя тъпите кашлици

# 11
Кашлицата не е хубаво да се подтиска!!!

# 12
  • Мнения: 2 082
http://www.howtoeat.info/Razdel12.asp
http://healthyfood.info.bg/Herbs.html
http://bilkite.hit.bg/b_dih.htm#Bronh аз най- често използвам лайка,мента,жиловлек,слез и въобще има доста информация по въпроса,може да питаш и в билковата аптека

# 13
# 14
  • Хасково
  • Мнения: 726
Някой знае ли каква билка би могла да помогне при кашлица, че ми писна да я тъпча със сиропи, които и помагат за ден-два!Мисля да пробвам с Проспан сега, но лекарката каза, че мога да й давам и билкови чайчета и да съм питала в аптеката какви!Та ако някой има опит с лечението с билки да свирка
аз най-често давам бронхо лин на филтър , защото ми е по-лесно, помага и е приятен за децата. Иначе във всяка аптека има готови смеси гръден чай.

Общи условия

Активация на акаунт