бебешка коса и гъстотата на новата коса

  • 988
  • 4
  •   1
Отговори
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Разгледах темите за бебешките коси, но не срещнах отговор на това, дали зависят гъстотата и цветът на постоянната коса от това дали е било плешиво бебето и после е порастнала косица, дали се е родило "рошаво" и му е опадала (или останала).
Дъщеря ми се роди с рус рядък пух, който към годинката беше руса къдрава коса. Не е падала изобщо, на 2години я подстригахме и сега на 13год. е с дълга, кестенява гъста коса с много дебел косъм. Синът ми се роди с гарвановочерна коса, а сега на 10месеца е тъмнорус, след като доста му падаше старата коса, и въпреки че остана част от нея - и тя е руса...
Ха сега кажете - рус ли ще е, чернокос като баща си, с гъста или рядка коса ще е???

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Бебешката косичка не може да ти даде представа каква ще е косата на детето когато порастне.На 1-2 годинки съм била с руса до бяло коса и с букли,сега съм с права светло кестенява коса.Моя приятелка като малка е била също с много руса коса сега е с кестенява.Цвета,гъстотата и дебелината на косата зависят от гените.Така,че ако е взел гените на баща си, бебчо ще е с неговата коса.Трябва да изчакаш няколко години и ще получиш отговор на въпроса си  Wink

# 2
  • Мнения: 5 362
Всичко си е до ген.
Нашата косичка не опада много,а и я родих с много малко коса.Сламено руса е и все още,след годинката започна по-бързо да расте.Баща й е бил така като малък.После му е потъмняла.Така че най-вероятно и тя ще е така.
А на едни познати-и двамата мургави и с тъмни очи и коси,им се роди момиче с руса коса и сини очи.Вече е на 4 год. и все още си е така.Като ходят по улицата ще си помислиш,че не е тяхно дете даже.Но е взело гена на вуйчо си,който е такъв-бял,рус,със сини очи.

# 3
  • Мнения: 5 026
Бебо се роди с огромна черна коса, която не опада, а растеше все повече...На 4 или 5 месеца го подстригахме за пръв път  и от тогава 3 пъти. Сега косата му е светлокестенява и продължава да изсветлява.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 817
Бебешката, дори и детската коса може да е доста по-различна по цвят.
Това е индивидуално и едва ли някой може да ти отговори  Grinning
Да не говорим че освен цвета се променя и структурата на косъма.
До 13 год. съм била с права коса, после чуплива.
Моето дете до 3 години беше с чуплива/на букли/ и светла коса - после  косата му се изправи и потъмня.

Общи условия

Активация на акаунт