катино мезе

  • 14 201
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
  newsm78   знаете ли как се прави  ? доколкото знам  е нещо с месо

# 1
  • Мнения: 5 183
Имам рецепта, дадена ми от приятелка, но никога не съм правила. По правило тук се публикуват само ли4ноизпитани рецепти, но ако искаш, ще ти я напиша.

# 2
  • Мнения: 7 091
Оригиналния вариант на мезето е свинско, гъби, лук, лимонов сок и подправки.
Въпреки, че така го харесваме също, аз предпочитам да го правя и с печен пипер и малко домати, както и малко лют червен пипер , съпреки че оригинала не е лют.

Месото се нарязва на хапки или жулиени, както предпочиташ, запържва се до зачервяване, добавя се лука на големи парчета, гъбите на филийки. ПОръсва се с подправките и лимонов сок след като е готово.

Моя вариант е с добавянето при пърженето на печен ( а понякога и суров) червен или зелен пипер( ние харесваме повече с червен) и1 накълцан домат. Останалото е същото.

# 3
  • Мнения: 502
моята рецепта е малко по-различна
не зная дали е оригинална, но така съм го яла и в механа:

бекон, свинско месо и пилешко месо - нарязваш си ги на хапки или жулиени - както предпочиташ
запържваш ги леко, слагаш им малко лук, кисели краставички - естествено нарязани на ситно, гъби, мъничко домат, магданоз и черен пипер
и малко бяло вино
и така се позадушава докато ти се стори, че е готово 

аз правя повечето неща на очо, та и затова - и месо, и гъбки - може да си слагате в количества според вкуса

# 4
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Катино мезе съм яла в Банско. Беше невероятно вкусно и страшно ароматно. 
Сервираха го в гювечета. Представляваше свинско месо на хапки и гъби (но не много) и подправки.
Мисля, че месото беше задушено в гювечетата, а като отворих капака на гювечето се разнесе невероятен аромат.

# 5
  • Мнения: 258
благодаря ви момичета    !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт