Въпрос за кърмаческата стачка и зъбите

  • 378
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте мами! Благодаря ви за инфото, което откривам тук за кърмаческата стачка и подобни проблеми с отказ от сучене на малките бебоци! Много ме насърчихте и окуражихте да продължа с огромния си ентусиазъм в кърменето!
От няколко дни ме мъчи един въпрос. Моят бебчо от 3-4 дена вечер не желае да суче и започва писклив и жален плач   Sad От 1.01.07 е в четвърти месец и досега похапва предобре - обилно и често, а аз с удоволствие му угаждам  Wink , просто защото почувствах онова страхотно чувство от кърменето...Та да се върна на темата  Rolling Eyes Все пак се уморява и похапва, после през нощта пак хапва 2-3 пъти. Има слюнкоотделяне и си пъха ръчичките в устата. От това се чудя дали не се подготвят венците  Thinking. Ако е това, моля ви, кажете ми така ли ще е докато изникнат зъбките, които го мъчат, или стачката може да приключи и по-рано?
Давам си сметка, че вие не можете да сте пророци и че въпросът ми е малко от такова естество, но все пак ще се радвам на мнения от преживели стачката мами...
Приятна вечер на всички ви,
..... малкият Стоянчо сега спинка сладко сладко...за тази вечер неговото "страшно"отмина ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 309
Действително не разбрах точно въпроса ти Winkзначи кърмаческата стачка сме я минавали 3-4 пъти като по учебник- седмица категорично отказване на кърма, сучене само нощем или денем на затъмнено място - спокойно минава, номера е ти да устискаш...за зъбите - слюнкоотделянето не е чак такъв признак че ще поникнат зъбки - дъщеря ми яко почна да се лигави като стана на 2 месеца, спря на 6, а зъбче поникна в края на 7 месец. Кърми си бебчо и му се радвай Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 236
При нас кърмаческа стачка не е имало. Първото ни зъбче се показа сега на 5.01, а второто видях, че и то е пробило вчера- двете долни. Лигавеше се от доста време, но не много- както описват някои мами- цялата отпред да става мокра. Плюе доста и все си вре бибата в устата- пластмасовата й част. Непосредсвено преди да пробие зъбчето падна доста рев- предимно вечер, няколко дни подред- после беше затишие една вечер и още на другия ден- пак плака и вдигна и температура- 38,3. Вчера видях, че и второто зъбче се е показало. Сега ги чакам да порастнат вече. Тя иначе е спокойно бебче и общо взето нормално ми се струва със зъбките. Дано и при вас да мине леко. А за апетита й- наистина намаля малко преди да пробие зъбчето- за сукането- незнам колко е сукала (нали немога да видя), но по пюрето и кашата се ориентирах, че не й се ядеше много.

# 3
  • Мнения: 1 382
Здравей,
Да ти кажа честно не виждам нищо притеснително при вас. Плачкането  може и да е заради стачка, но ще мине. Стачките не са дълготрайни. Относно слюнкоотделянето...мисля, че на 4 месеца още нямат гълтателен рефлекс и затова е така, но може и венците да я болят, 4 месеца и зъби е нормално Simple Smile

# 4
  • Мнения: 753
Благодаря ви! Daizy, опасението ми е дали стачката няма да спре едва когато първопричината отмине-т.е. покаже се зъбче /ако е от това/. Това ме хвърля в безумие  Shocked Но съм решена да се боря.

# 5
  • Мнения: 2 309
Според мен ако е стачка ще си мине като стачка - седмица някъде, обикновено като им расте зъбче децата още повече се привързват към гърдата, а не обратното, дано ме разбра какво имам предвид.

# 6
  • Мнения: 753
Да, разбрах те Дейзи и ти благодаря много.
Приятен ден от мен и Стоянчо.

Общи условия

Активация на акаунт