Този конденз!

  • 890
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 965
 Полудявам с този конденз по стъклата и следствието от него МУХЪЛ, навсякъде сме с PVC дограма, на стената с прозореца в спалнята ни сложихме и Термошилд, почти нулев ефект.Проветрявам поне по 3-4 дневно за по 10 минути и пак има конденз и съответно мухъл по стената, пръскам със Саво, но ефекта е временен. Сега гледам някаква реклама по телевизия AXN, слагат някаква малка кутийка в основата на прозореца и конденза изчезва, надписът е нещо от сорта (terezit top), може да не съм го запомнила правилно. Въпросът ми е знае ли някой какво е това чудо и има ли го в България?

# 1
Ефекта е същият като със Саво, т.е. за да има абсорбиращия ефект е необходимо да се сменя по - често с ново, и така  цяла зима и евентуално пролет,ако е постудена.

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И ние сме със същия проблем......

# 3
  • Мнения: 227
До болка ми е познато това, дори имаме влага и вътре в стъклопакета, което е ужасно, защото прозорците изглеждат като мръсни....  #2gunfire
Скай лайн я правиха нашата, когато ги извикахме не дойдоха, чак на 3-4 път благоволиха, оказа се според тях, че е защото имаме стайни цветя... та те дишали - представете си... АмАН!!! #Cussing out
 newsm78

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Бъни това, което показват е обезвлажнител. Има ги и в Бг. Пусни едно търсене в Гугъл Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 7 689
Това в кутиите наистина върши работа,трябва само да го изхвърляш веднъж седмично/не цялото де само водата от кутията/.Така се псувам с тая дограма,че не е истина.Дадохме една кошница пари уж за добро а пък то мухлясахме. Напролет пак ще се прави ремонт и тая дограма отива по-дяволите.Ще сложа от дървения стъклопакет-вярно скъпо е ама приятели си сложиха на апартамент ново строителство още неизсъхнал даже и нямат грам проблеми.

# 6
  • Мнения: 1 116
До болка ми е познато това, дори имаме влага и вътре в стъклопакета, което е ужасно, защото прозорците изглеждат като мръсни....  #2gunfire
Скай лайн я правиха нашата, когато ги извикахме не дойдоха, чак на 3-4 път благоволиха, оказа се според тях, че е защото имаме стайни цветя... та те дишали - представете си... АмАН!!! #Cussing out
 newsm78
Ако има конденз в стъклопакета значи не е читав стъклопакета, не е от цветята или от каквото друго да било, просто не е запечатан добре при направата. Прочети си договора, би трябвало да имате поне две години гаранция за стъклопакета, все пак доколкото знам това е голяма фирма и настоявайте да ви го сменят.

# 7
  • Мнения: 5 393
До болка ми е познато това, дори имаме влага и вътре в стъклопакета, което е ужасно, защото прозорците изглеждат като мръсни....  #2gunfire
Скай лайн я правиха нашата, когато ги извикахме не дойдоха, чак на 3-4 път благоволиха, оказа се според тях, че е защото имаме стайни цветя... та те дишали - представете си... АмАН!!! #Cussing out
 newsm78
Ако има конденз в стъклопакета значи не е читав стъклопакета, не е от цветята или от каквото друго да било, просто не е запечатан добре при направата. Прочети си договора, би трябвало да имате поне две години гаранция за стъклопакета, все пак доколкото знам това е голяма фирма и настоявайте да ви го сменят.
Права е Таннита.Ако конденза е между двете стъкла на стъклопакета, значи не е добре направен.Поискайте смяна.

# 8
  • Мнения: 46 430
Ако е вътре м/у стъклата, направете рекламация.

Ако е от към стаята, трябва да осигурите място от където да излиза влагата- отдушник в банята, аборбатор в кухнята, отпление на стаята, да не се сушат дрехи вътре, да няма много цветя ...

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако е вътре м/у стъклата, направете рекламация.

Ако е от към стаята, трябва да осигурите място от където да излиза влагата- отдушник в банята, аборбатор в кухнята, отпление на стаята, да не се сушат дрехи вътре, да няма много цветя ...
Никол сигурна ли си за цветята в едната стая имам конденз ,НО ТАМ СЪМ ПОСТАВИЛА ЦВЕТЯТА   СЪЩАТА Е ДОГРАМАТА И В СПАЛНИТЕ И В КУХНЯТА НО ТАМ НЯМА КОНДЕНЗ

# 10
  • Мнения: 372
  Проблема с конденза по стъклата може да се реши ,ако оставяте много леко прозореца отворен.Дори отворен е грубо казано,защото има специални приспособения към обкова т.н. проветрители ,които вършат чудесна работа-хем прозореца е затворен ,хем диша.Ако не са ви сложили такива,просто пробвайте да поставите дръжката в средата между отворено и затворено-става съвсем леко открехнато.В една друга тема също беше засегнат този начин на отваряне и наистина има ефект.Лошото в случая е ,че прозореца така не е много сигурен,но тези който имат механизъм с падане по-добре да поставят дръжката между механизма и отворено.

Общи условия

Активация на акаунт