Кренвирши-сърца

  • 6 446
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Идеята ми е за вечеря да разделя кренвирши,да ги забода с клечки за зъби и така да се получат сърца.Но незнам с какво да напълня сърцето.Взех гъби,топено сирене и съм до тук.Ако някой е правил или има идея какво мога да съчетая с гъби и топено сирене много ще ми помогне Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 15:57 от Бебина

# 1
  • Русе
  • Мнения: 410
по принцип се натрошава сирене и отгоре се чуква едно яйце и така се пече, но можеш да комбинираш яйцето с твоите продукти  Simple Smile

# 2
sled kato gi napravi6 pod formata na sarce moge6 da slogi6 vatre sirene ka6kaval edno rezen4e domatas.as li4no nai nakraia 4ukam i edno iaice

# 3
  • Мнения: 126
И кашкавал ще сложа,но се питах дали гъбите се комбинират с яйцата.Е явно може Simple Smile но ако сложа сирене топеното сирене дали няма да е излишно newsm78

# 4
  • Мнения: 139
Като бях малка и майка ми ги правеше с яйце вътре...Мммммного вкусно

# 5
  • Мнения: 22 867

Рецептите са от pep-4o:

СЪРЧИЦА ОТ КРЕНВИРШ
За 1 тава - около 4 порции (на човек по 2бр. )
7-8 кренвирша
300гр. сирене
100 гр. кашкавал (не е задължително)
7-8 яйца (колкото са кренвиршите)
подправки - чубрица, самардала, черен пипер и червен пипер
печена чушка - за подложка, по желание

В тавата се сипва около 50мл. олио и 50мл. вода.
Кренвиршите се режат през дължината, като се оставят в единия край около 1.5см. несрязани.
Хващат се двете разрязани крайчета и се обръщат, като се притискат едно до друго с помощта на клечка за зъби.
Поставят се направо в тавата. Така и останалите.
В полученото сърце се една чушка или парче, поставя се парче сирене.
Запичат се в тавата за 10-на минути.
Чуква се във всяко сърце по 1 яйце и се настъргва малко кашкавал, поръсва се с червения пипер и другите подправки по желание.
Бързо, лесно и вкусно    Сигурно всички ги знаете, но да ви припомня   
И красиво в чинията. 

Очички

Кремврирша се цепи по дължина,  като по 2см. в двата края се оставят цели.
Отделят се двете парчета в средата, като в получената празнина се поставя чушка, сирене, яйце и всичко, както при сърчицата.

В средата на жълтъка (когато е почти изпечен) се поставя маслинка.

# 6
  • Мнения: 1 382
Много ги харесвам , като бях ученичка и на квартира редовно си правех в микровълновата Simple Smile

# 7
  • Мнения: 126
Благодаря ви момичета,за хубавите предложения и за рецептата на labrex(pep-4o)
Отложих правенето им за утре за да мога да прочета мненията ви.Утре ще докладвам как съм ги направила и дали ги е харесал съпругът ми Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 183
Напомни ми за детските ми години. Когато мама беше на работа, баща ни 4есто приготвяше сърца от кренвирш, 4е са лесни, вкусни и ефектни. Дори злояди деца, като нас, се впе4атляваха всеки път. Дано и съпругът ти ги хареса.

# 9
  • Мнения: 126
Напомни ми за детските ми години. Когато мама беше на работа, баща ни 4есто приготвяше сърца от кренвирш, 4е са лесни, вкусни и ефектни. Дори злояди деца, като нас, се впе4атляваха всеки път. Дано и съпругът ти ги хареса.
Точно за това ми се иска да ги направя-изглеждат вкусни,бързи са за приготвяне и изглеждат добре.Сигурна съм,че съпръгът ще ги хареса.На него всичко му харесва Joy

# 10
  • Мнения: 126
Днес направих сърцата от кренвиршии станаха много вкусни,но за съжаление не успях да запазя формата на сърце Cryвие как ги правите така,че да се получат сърца newsm78

# 11
  • Мнения: 22 867
Днес направих сърцата от кренвиршии станаха много вкусни,но за съжаление не успях да запазя формата на сърце Cryвие как ги правите така,че да се получат сърца newsm78

Не всички кренвирши стават, някои се чупят, затова по- лесно пък стават на "очички". Grinning Иначе е лесно - разцепваш кренвирша по дължина, в единия край оставяш около сантиметър, хващаш двата края, обръщаш ги и ги съединяваш с клечка за зъби, така че да се получи сърце. Ще ти се получат, къде ще ходят! Grinning

# 12
  • Мнения: 126
Не всички кренвирши стават, някои се чупят, затова по- лесно пък стават на "очички". Grinning Иначе е лесно - разцепваш кренвирша по дължина, в единия край оставяш около сантиметър, хващаш двата края, обръщаш ги и ги съединяваш с клечка за зъби, така че да се получи сърце. Ще ти се получат, къде ще ходят! Grinning
Точно така пробвах и не станаха  Cryпо-скоро на очички станаха,но хубаво,че не се разпаднаха.Значи това е начинът.Е да се надяваме,че следващият път ще се получат Simple Smile

# 13
  • Мнения: 983
Страхотни са smile3501 а и много красиви, благодаря за идейката  bouquet

# 14
  • Мнения: 22 867
Ето ТУК може да видите още фотки на сърчица, които са направени за любимите мъже! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт