Бебето ми спи нервно-какмо може да е?

  • 702
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Много трудно успявам да приспа бебето а дори и да спи непрекъснато се гърчи и издава едни звуци сякаш се напъва да ака но няма нищо изакано като погледна после и така целия и сън е ужасно неспокоен с напъване и въртене. Педиатарката ми каза че е от коликите ама на мен нещо не ми се вярва да е от това, защото това непрестанно я тормози и постоянно е нервна като е будна. Някой имал ли е подобен проблем, можете ли да ме посъветвате какво да правя?  Бебето е на 1 месец и 10 дни

# 1
  • Мнения: 1 666
И аз мисля, че са колики! За облекчение пробвай с капки Еспумизан/Саб симплекс/Бебинос, също така може да слагаш на коремчето загрята пелена.

# 2
  • Мнения: 142
Всички тези капки съм ги пробвала и анасон също. Все е нервна не заспива а ако заспи все това напъване

# 3
  • Мнения: 5 026
Вероятно са колики. Неприятно е, но ще отмине и този период.
също така може да слагаш на коремчето загрята пелена.

Пробвай!

# 4
  • Мнения: 81
Педиатърката е права, колики са.Това което можеш да направиш е да даваш нещо за облекчаването им.Може еспумизан 3 по 20капки, или Sap Simplex,Lefax и т.н.Топличка пелена на коремчето.Слагай бебчето да спи по корем.Пробвай и сама ще остановиш какво помага, при нас най-добре действаше Lefax, но проблема е, че в България трудно се намира или е на много висока цена, ако има кой да ти го праща от Германия или Австрия излиза добре за 100мл. 15евро.Успех, много е неприятен този момент. но минава към края на третия, началото на 4 месец. Peace

# 5
  • Мнения: 1 666
Ами какво да ти кажа... и при нас капките много не помогнаха, затова, като написах "за облекчение", по-скоро имах предвид за твое облекчение, за да знаеш, че поне си опитала, макар и да не си успяла.
Виж нагрятата пелена донякъде помагаше, затова непрекъснато държах куп пелени на радиатора.
А най-много помагаше гушкането, вземах го да лежи по коремче върху мен.
При всички случаи се въоръжи с търпение! Коликите трябва просто да си минат!

# 6
  • Мнения: 142
и затоплена кърпа съм слагала ама няма промяна. Аз се притеснявам да не би да има някъкъв друг проблем със стомаха или нещо друго и да я боли

# 7
  • Мнения: 1 877
За твое успокоение,консултирай се с детски гастроентеролог,ако изобщо има такива специалисти.

# 8
  • Мнения: 5 362

При всички случаи се въоръжи с търпение! Коликите трябва просто да си минат!
smile3521

# 9
  • Мнения: 1 382
При нас гушкането и Бебинос даваха голям ефект Simple Smile

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 958
И аз съм го изживяла това. Какво да ти кажа, как да те успокоя, като самата аз се побърквах от притеснения. Само ще ти пожелая да минават коликите по-бързо, че при нас бяха до 5 месеца. Постоянно носене, гушкане ... и така денонощно. Спеше върху мен, като лепенка - явно така му е било удобно и по-малко го е боляло коремчето.

# 11
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
спокойно ,доста бебета минават през този период.не искам да те плаша но без лечение и със коликите си минават за три месеца. но наистина гушкането и спането на твоят корем ще облекчат болките на бебо.просто се въоражи с търпение.всичко отминава и се забравя

# 12
  • Мнения: 142
Благодаря ви успокоихте ме малко

# 13
  • Мнения: 999
само на ръце и пеене на песни ни успокоявяше Whistlingпробвай Peace

# 14
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Ние сме в същото положение. Бебчето събира газове в чревцата и не може да ги отдели. Затова се напъва постоянно. На нас най-добре ни се отразява масаж на коремчето за отвеждане на газовете. Може да пробваш кремче за коремче Бебинос или някакво бебешко олио и да масажираш в посока на часовниковата стрелка. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт