Затъпяваме ли от майчинството?

  • 13 094
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 689
Надявам се, че не е имало такава тема, защото не открих, но ако има, моля тази да бъде изтрита.
И така... какво мислите вие? Затъпяваме ли или на мен така ми се струва, или проблемът е само при мен. Напоследък се улавям, че пиша ужасно, изказът ми също не е блестящ, стилът ми е под всякаква критика. Основно боравя с няколко думи от типа на: хайде, пишкаш, акаш, папкаш, спинкаш и това е.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да, категорична съм  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 447
ДА, ДА, ДА!

# 3
  • Мнения: 7 723
ОООООО, определено  newsm62
Питай моя мъж - според него съм жив пример за затъпяване, след 8- годишно майчинство  smile3506

# 4
  • Мнения: 4 062
Да, много.

# 5
  • Мнения: 6 167
Затъпявате, да.
Във форума по-малко, де. Все пак се обсъждат различни теми.
Но на живо бременни и родилки мои приятелки са просто  Crazy

# 6
  • Мнения: 1 544
Абсолютно  Peace а и да добавя забравям рождените дни на всичките ми познати това направо ме съсипва никога преди не ми се е случвало .

# 7
  • Мнения: 495
може би мъъъничко се невротизираме  Mr. Green
а за затъпяването - не знам, аз съм толкова умна, че малко затъпяване не се забелязва  Laughing
и определено познатите ми НЕмайки ми се струват по-затъпели от мен  Wink

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 11:06 от Есмералда

# 8
  • Мнения: 4 053
ДА ДА ДА ДА ДА ДА........ Confused

ОООООО, определено  newsm62
Питай моя мъж - според него съм жив пример за затъпяване, след 8- годишно майчинство  smile3506

и мойто е горе доло толкова Crazy

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чак затъпяване е силно казано. Но мотаенето вкъщи по цял ден и липсата на социални контакти определено оказват негативно влияние. Докато някои се развиват, да тъпчеш на едно място ще рече, че изоставаш. Абе подтискащо е за мен, 9 години си седях вкъщи Tired

# 10
  • София
  • Мнения: 298
Донякъде. Има обективни причини за това, но и една голяма, за мен субективна - инерцията. Трябва борба, но е трудничко. А и стимули големи няма.
 
Аз си организирам веднъж на около 2 седмици "интелектуалски срещи" с хора с много активен социален и мисловен живот. Не става дума за дискотеки и раздумки с приятелки. Най-безцеремонно ги използвам, за да научвам неща и да упражнявам говорния си апарат и способността за логическо мислене. Раздвижвам определено позаспали части от мозъка си.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Аз затъпях.
Може би не точно от майчинството, а от липсата на време да се занимавам с нещо различно от домашните задължения и детето. А може би ми липсва организираност. Ето сега вместо да взема да прочета нещо полезно седя тук, в клюкарника. И да, другите вървят напред, а аз седя на едно място.

# 12
  • Мнения: 2 897
Аз не съм още...догодина,може би Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6 206
Аз не затъпях.
То може и преди да не съм била много блестяща Simple Smile и затова да не се усеща разликата.
Дори напротив, станах по-уравновесена, отговорна, любвеобилна.
Но при мен го има фактора, че не съм си останала и за ден вкъщи.

# 14
  • Мнения: 1 731
Затъпява се и още как ,а най-гадното е че забравяш как се общува с хората и се връткаш в един омагьосан кръг от който няма излизане сякаш.
Сега ще поясня :
С малки прекъсвания 10г съм в къщи ,къде покрай децата и грижите за тях,къде покрай премествания с мъж военен.И сега искам да си намеря работа ,даже и за 200 лв на месец ,обаче трудна работа.Значи хем искам да изляза от къщи,хем пък така съм свикнала да си седя и дома и да си върша тука работата .Защото това го знам,а навън трябва да се боря,което ми иде нанагорнище.Отделно че трябва да си намеря работа ,при която да почивам събота и неделя,защото мъжа ми дава дежурства и аз трябва да се съобразя с това ,тъй като няма къде да оставя децата.И така ,ден след ден се нервя на положението и незнам как да се отърва  от този порочен кръг.

Благодаря ви ,че ме изслушахте. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт