отлепен плод

  • 1 066
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
искам да ви попитам дали някои ще знае какво означава това и дали е опасно,какво мже да се случи.питам не за себеси ами за една приателка която все още не е в 3месец и има проблеми-болки в корема имала е и леко кървене.хои на лекар и той и каза само да лежи и да пие хапчета,едните са няккви за задържане но не помня как точно се казваха и нош-па.сега на 5 пак ходи и дотора и е казал че плода се е отлепил,аз скоро бях бременна но несъм имала такива проблеми и незнам какво да и кажа за това се обръщам към вас за помощ

# 1
  • Мнения: 7 723
Това означава, че плодът се е отлепил от плацентата, което не е никак безобидно. Твърде е възможно, ако не се овладее да завърши със спонтанен аборт.  Sad
Стискам палци, положението да се овладее  Praynig Peace

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Отлепения плод се среща при голям процент от бременните в 3-я и 4-я месец. При мен се беше отлепил в 3-я. Много е важно да лежи, ма наистина да става само до 00 и да си пие хапчетата. Надявам се всичко да се оправи бързо и да се радва на сладко бебче.  bouquet

# 3
  • Мнения: 14 133
Това означава, че плодът се е отлепил от плацентата, което не е никак безобидно. Твърде е възможно, ако не се овладее да завърши със спонтанен аборт.  Sad
Стискам палци, положението да се овладее  Praynig Peace
Дано всичко да се размине!!!  Praynig

# 4
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз имах абсолютно същия проблем към втория месец. Изписаха ми дуфастон и нещо друго и 10 дена лежах. Пълен покой- ставах само до тоалетна и даже ми бяха забранили да се къпя /заради горещата вода която е опасна/. След като спазих инструкциите на докторката, плода се беше закрепил и повече нямах никакви проблеми.
Знам че състоянието е много опасно защото моята докторка ми беше казал че шансът бебето да се задържи е 50:50

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
И аз знам, че е 50:50, но ако към 8-ма седмица се чуе сърдечната дейност на детето и тя е в норма, то шансовете всичко да е ОК, се покачват на 90%. При мен имаше отлепване в 6-7 седмица.

# 6
  • Мнения: 2 005
При такъв проблем е най-добре да постъпи в болница.  newsm78 Там ще се погрижат по-добре за нея.Не,че е много приятно да си там,но в името на бебчо си заслужава.Там ще бъде под наблюдение,но най-вече трябва да лежи и никакви разходки за сега.Аз със моят бебок ,за да го задържа не излязох 9 месеца от патологична бременност.Така,че я съветвам да постъпи в болница,за да се погрижат за нея и бебо.Смятам,че всичко ще се оправи.Успех и пожелавам и едно чудесно съкровище!  bouquet

# 7
  • Мнения: 817
 newsm10подкрепям Ивалина.Аз даже си бях купила памперси за възрастни,за да не ставам изобщо.А това,че не бях се къпала 2 седмици изобщо не ме интересуваше.Важно беше бебето да е добре.
успех на твоята приателка.Дано всичко да е добре

# 8
  • Мнения: 176
ох незнам какво да правя тя май е доста безотговорна,защото хич не и се лежи и става ,къпе си се дори излиза на вън,мога да каже че повече седи седнала отколкото да лежи,днес даже се разтича че мъжът и си загубил някъде ключовете от колата и тя ги намери и се затича да му ги даде,аз и казах да не тича а тя каза а верно и толкова.явно наистина незнае колко е опасно,но и аз незнам чак толкова.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 745
и при мен се случи, но доста по-рано
също като нея не се пазих, добре че всичко се оправи
пиех утрогестан и папаверин
желая й всичко да бъде наред! Praynig Peace

Общи условия

Активация на акаунт