Отговори
  • Мнения: 7 091
Бихте ли пазарували онлайн такива неща? А правите ли го? От няколко дни спорим с мъжа ми дали е рентабилно или не.
Има си плюсовете- може да се разгледат повече марки, да не ходиш до магазина ( доставката над 25 $ е безплатна), да прочетеш ревюта за продукта още преди да го купиш, има също така и отстъпки като цена ( не смея да твърдя колко защото още не съм сравнила, но твърдят, че е много изгодно), но пък трябва да купиш голямо количество.
Въобще според вас има ли бъдеще поръчването на такива не-хранителни( памперси,прерилни препарати, почистващи и т.н.) и хранителни( пакетирани) продукти онлайн в такива " онлайн супермаркети"?
Аз също поръчвам много неща онлайн, например БГ продуктите е ясно защо, защото ги няма другаде, но не знам дали за неща, които бих могла да намеря в магазина бих го направила.  newsm78
Споделете какво мислите!  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 367
не;
тук пазаруването е вид занимавка и място социлално за децата(ужасно,но факт),магазините са близко,знам им цените и ка1еството и нямам време и енергия за експерименти;
когато живеех в !икаго жената при к работех пазаруваше храна оналйн всеки 3 дни,доставяха я пред вратата,хубава услуга е за определени хора,не за нас
аз онлайн пазарувам игра1ки,дрехи,сирене и морени,техники разни и толкоз.

# 2
  • Мнения: 1 959
Не знам дали ми е мястото в тази тема ама да си кажа.Когато бях без кола пазарувах само он-лайн правех си списък за 1 седмица и ми го доставяха в къщи в уречен час и бях много доволна проблеми никакви.При дадени обстоятелства бих ползвала отново.

# 3
  • Мнения: 6 167
не бих го правила, освен ако не съм болна, възрастна или на отдалечено място.
обичам да пазарувам.

# 4
  • Мнения: 7 430
... и аз май не съм от тези, които биха купила онлайн хранителни неща Peace
Миро е като жена...толкова му е хубаво като влезе в магазина и започне да оглежда, чете и купува...като детенце и не мога да му отнема тази детска радост Wink

Иначе всичко друго сме си купували онлайн - само не и това Peace

# 5
  • Мнения: 7 605
Купувам памперси в интернет  Mr. Green  ЗаЩото марката я има само в една верига магаzини, а нямам такъв на блиzо/на удобно място. Доставката ми е само 2?, zа това нека ми ги носят в дома вместо аz да паля колата, да плаЩам zа паркинг и т.н.  Wink

# 6
  • Мнения: 619
Купувам caмo техниka,играчки и koзмeтиka онлайн.

храна не cъм купувaла,и не бих.

# 7
  • NY
  • Мнения: 209
Ние сме Амазон фенове. Поръчваме си от там книги, кухненски прибори, съдове,разни козметики, dvd-та,cd-та....... Обикновено сме много доволни от цената и времето за което ни ги доставят.
Мисля ,че е ок да си поръчваш разни домашни потреби, но за храна не съм много сигурна....
Ние си поръчваме понякога от  https://www.dartagnan.com/index.asp   пиле, стейкове , гъши дроб и др. , защото ни харесва качеството им и в момента кадето сме (Аризона) не ги продават по магазините. Иначе предпочитам лично да си пазарувам храната

Друг фаворит ми е www.Zappos.com.....обувки, чанти....направо рай!!!  Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 04:50 от Eklere

# 8
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Бих я ползвала, и още как. Всякакво пестене на време ми е важно. Аз съм страшен фен на онлайн шопинг-а. Не знаех, че Амазон имат такава услуга, веднага отивам да я проучвам. Преди време имаше един Пийпод, ама нещо пропадна.
Ние пазаруваме на две, даже и три седмици по-специални неща (деликатеси, вина, сирена от Trader Joe, и за Дани неща от Whole Foods), извън тях спокойно бих прехвърлила ежеседмичните покупки онлайн.
Благодаря!

# 9
  • Мнения: 7 091
Бих я ползвала, и още как. Всякакво пестене на време ми е важно. Аз съм страшен фен на онлайн шопинг-а. Не знаех, че Амазон имат такава услуга, веднага отивам да я проучвам. Преди време имаше един Пийпод, ама нещо пропадна.
Ние пазаруваме на две, даже и три седмици по-специални неща (деликатеси, вина, сирена от Trader Joe, и за Дани неща от Whole Foods), извън тях спокойно бих прехвърлила ежеседмичните покупки онлайн.
Благодаря!

Ами аз много се колебая наистина по въпроса по същите причини. Просто искам да си намаля времето за пазарене и да го използвам за нещо по-пълноценно. Просто мисля, че сега губя прекалено много време в това, минимум 2 часа с пътя до магазина и обратно. Не говоря да премина изцяло на онлайн, но неща като памперси, консерви, cereal, прахове за пране, битова химия, такива неща бих купувала.  Wink

# 10
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... Не говоря да премина изцяло на онлайн, но неща като памперси, консерви, cereal, прахове за пране, битова химия, такива неща бих купувала.  Wink

Точно! И ако доставката за над 25 долара е безплатна, мисля, че е супер!

# 11
  • Мнения: 1 393
Друг фаворит ми е www.Zappos.com.....обувки, чанти....направо рай!!!  Simple Smile

Във всяка от нас се крие по една мини Carrie Bradshaw.  Laughing
И аз съм върл фен на Zappos.com- онлайн царството на обувките, плюс, че shipping-а им е always free!  Simple Smile

Иначе и аз бих ползвала амазон, Т, особено, ако човек си има причини (пестене на време и т.н.)
Досега от тях храна не съм купувала, но разни домакински неща, книги и бебешки артикули- да.

# 12
  • Мнения: 1 581
Аз редовно пазарувам храна онлайн от местния супермаркет. Понеже знам наизуст всичко вътре, и стандартните неща ги поръчвам веднъж месечно - пакетираните неща, консерви, замразени храни, домашни потреби - препарати за чистене, сапуни, прах за пране и т.н.
И нямам проблем да върна или сменя нещо на място, ако се наложи. Затова май от Амазон не бих поръчвала храна, понеже за 1-2-3 паунда няма да ми се занимава да се разправям.
Нямаме кола и ми е писнало от влачене на торби през ден, макар че ми е близо. Зеленчуци, пресни храни, мляко, хляб си купувам сама и от различни магазини, разни специални неща, които съм наумила да готвя, но не губя време и не мъкна багажи.
Преди и памперси и бебешки неща - адапт. мляко примерно купувах онлайн. Но само неща, които познавам и съм ползвала - не нови неща, които да виждам за първи път, че нещо не се ориентирам по картинки  Crazy

# 13
  • Мнения: 11 307
Аз като Татяна и Иварна съм пазарувала памперски, адаптирани млека и бурканчета с храни за бебета.
Много удобно като знаеш какво точно търсиш, като знаеш кога кое е намалено и при поръчка над 25 евро доставката е безплатна (май беше 20  newsm78) - при Шлекер съм го правила.
Има един недостатък - понякога се случваше да има някоя и друга жертва от стъклариите.
Просто да го имате предвид.
Доставят ти ги на стекове, иначе в магазина трябва специална кошница за бурканчета, ако купуваш по-голямо количество, че са разопаковани

# 14
  • Мнения: 3 880
От време на време поръчвам разни дрогерийни продукти и пакетирани неща от Шлекер, но не редовно, трябва да има някоя много хубава оферта, за да поръчам, и то да ми трябват няколко бройки, за да достигна до минималната стойност за безплатна доставка (15 евро), затова не ми е редовна практика. Освен това, честно казано, го намирам дори за по-голяма загуба на време, защото аз така или иначе ходя в супера (просто за сега нямам възможност да си доставям всички необходими неща по интернет) и ми е по-бързо и лесно минавайки покрай рафта с тоалетна хартия примерно, да си метна един пакет в количката, отколкото да седна в къщи допълнително и да цъкам между продуктите и да избирам и да поръчвам. Ако можеше нацяло да заместя ходенето до супера сигурно щях да го правя, но както вече казах не съм намерила още подходящ виртуален супермаркет, в който да има всички необходими ми неща на едно място(от месо и зеленчуци, до дамски превръзки и перилен препарат) и то на същите цени като в реалния, така че ще си карам по стария метод Wink и ще поръчвам само от време на време Simple Smile... а иначе пазаруването хич не ми е хоби и с удоволствие бих се отказала от него ако имаше възможност... с нетърпение чакам онези хладилници, които сами ще поръчват съдържанието си, за да не се занимавам аз Laughing

Общи условия

Активация на акаунт