Разлика м/у доплер и триизмерен видеозон.

  • 1 250
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 533
Каква е разликата м/у ДОПЛЕР и триизмерен видеозон?Кое в коя г.с се прави?Достатъчен ли е само доплер?

# 1
  • Мнения: 907
Според мен триизмерният видеозон не е задължителен от медицинска гледна точка. Доплерът измерва кръвопотока, доколкото знам, и е важен. Обаче не съм сигурна в коя седмица трябва да се направи Embarassed

# 2
  • Мнения: 61
Между Доплер и 3Д общото е само това, че са ултразвукови методи за изследване на бременността /но също така прилагани широко и в други области на медицината/ и че се правят с един и същ апарат. Най-висококласните машини са тези, които правят 3/4Д, те правят и Доплер. Има апарати от не толкова висок клас, които правят Доплер без 3Д. Доплеровото изследване преценява кръвообращението в различните кръвоносни съдове. При бременните това са артериите на матката, пъпните артерии и други кръвоносни съдове на плода. 3Д-то дава триизмерен образ на външността на плода и подпомага и допълва обстойното ултразвуково изследване за преценка на устройството на плода. Доплер се прави при наличие на някакъв сериозен проблем-изоставане в растежа на бебето, високо кръвно налягане, загуба на бременности. ЗД се прави по желание на бременната.

Общи условия

Активация на акаунт