Вече незнам как да се оправям със сина ми?

  • 601
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Дайте съвети, че мойто момче вече ме докарва до нервна криза.Накратко: При всяка моя забележка получавам ответен отговор.."Измии си ръцете" Отговор:"Точно сега ли?" , като това е най-нормалния отговор, ако трябва да направи нещо по-сериозно започва да мрънка, а ако се скарам или го накажа започва рев до небесата.
Опитах с добро - не става, пробвах с наказания или потупване по дупето -ефект нулев. Мислех да пробвам с безразличие, но той е на 6 години и много неща не може да прави сам!!!! В чудо съм се видяла, напоследък не можем да разговаряме нормално с него...какво бихте направили вие???
Благодаря

# 1
  • Мнения: 252
И аз минах през този период на инатосване.Моето решение на проблема беше, да деиствам точно като него."-Не мога","Не искам","Сега ли?",сърдех се, не му говорех и т.н.С две думи, с неговите камъни, по неговата глава.Успех и дано подейства Peace

# 2
  • Мнения: 281
И аз минах през този период на инатосване.Моето решение на проблема беше, да деиствам точно като него."-Не мога","Не искам","Сега ли?",сърдех се, не му говорех и т.н.С две думи, с неговите камъни, по неговата глава.Успех и дано подейства Peace
Този подход мнооого ми допада  Laughing Ще го пробвам и аз като му дойде времето  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 098
И аз направих като другите. На подканянето 
При всяка моя забележка получавам ответен отговор.."Измии си ръцете" Отговор:"Точно сега ли?" , 

или нещо от този сорт вмъквах на неговото : "Дай ми филийка" - "Точно сега ли?" и не пропусках да вметна - "Както ти не си съгласен да правиш нещата, когато аз ти кажа, така и аз не съм съгласна. Харесва ли ти това?"

 Laughing За момента проработи. Нещата влязоха в релси.  #Crazy Проблема обаче идва по-късно. Когато станат на 12 и нагоре. Тогава вече са самостоятелни и каквото и да им кажеш, отговора е все един и същи : "Точно сега ли?"

Съвет не мога да ти дам, но аз се опитвам да не драматизирам. И да си припомням каква съм била аз в пубертета. Най-кофтито е, че като си спомня, хич не се харесвам в онзи период.   Rolling Eyes Ама сега, а тогава сигурно съм се възхищавала от себе си.

Общи условия

Активация на акаунт