Избор на количка

  • 2 086
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
 Здравейте бъдещи и настоящи майчета!!!
  Имам въпрос относно избора на количка.Харесах модел на Mag Endland-модел Принцес.Моля тези кото са ползвали такава да дадат своето мнение за нея,удобна ли, а и тези помпащи гуми хубави ли са.Благодаря предварително.
 ето го моделаhttp://www.shtarkel.com/m2.html
  Пропуснах да кажа че живот и здраве ще раждам през май-ще е удобен ли този модел количка за лятото

# 1
  • Мнения: 5 362
Не се вижда модела?!?
Сложи му тагове.

# 2
  • Мнения: 1 081
От мои познати знам, че точно този модел е най-сполучливия, но лично аз бих те посъветвала да се ориентираш към нещо по-лекичко(тия "кютюци" са по 15 кг без бебето и багажа!) Все пак за лятото няма да ти трябва толкова закрита количка, а и есента, живот и здраве, твоето слънчице вече ще може да сяда, и няма да му трябва толкова голяма количка. Аз лично съм с Graco mosaic със закачащо се столче за кола, малко скъпички са, обаче си заслужават парите!Но и Chipolino имат подобни модели на много прилични цени, виж на адрес  chipolino.com  в каталога за 2006 модел "POOKIE". Не забравяй, че бебчето няма да е все 3 килца, и когато трябва да мъкнеш количката по подлезите с развалени релси, или по стълбите на блока...

Лека бременност:)

# 3
  • Мнения: 362
http://www.shtarkel.com/m2.html дано сега да стане.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз исках такава, но си купихме Бертони! Peace

# 5
щом ще раждаш през май направо си купи лятна количка .значително по удобни са и най важното са  леки и лесни за управление. аз лично бях си купила комбинирана количка от големите  ,  ползвах я няколко пъти и след това си купих лятна.

# 6
  • Мнения: X
И според мен направо си купи лятна количка с напълно легнало положение на гръбчето и покривало за крачетата за зимата и си готова. Например на Джордани.
А за избора ти-не ти ги препоръчвам тези Магове. Много са тежки и и неманеврени. Мое мнение.

# 7
  • София
  • Мнения: 117
Аз имах Принцес-Рол.Бях много доволна, но моята щерка се роди декември.  Количката ми беше максимално закрита за беба, с лице към мен, маневрена, с голямо кошче отдолу.Ползвах я и лятото.Широка, удобна за бебо, с превъртаща се дръжка. Но вече ми натежа доста-9+10кг бебе+покупки и се наложи да си купя друга-лятна(пак Маг), но по-лека.Погледни и летните им варианти, ако си се спряла на Маг-само дръжката не се превърта и предните гуми не се въртят на360, също 3 положения на гръбчето, широка.Успех и леко раждане!

# 8
  • София
  • Мнения: 44 084
маг са тежки колички, но ако твърдо си решила - купи си принцес рол, мн по лесна за управление ще ти е със завиваши колела, но наистина можеш и лятна да вземеш направо с легнало положение Wink

# 9
Ние имаме такава.Малката се роди май месец.Наистина е много удобна, лесна за управление и изключително здрава, но има и недостатъци.Долната част /където лежи бебето/ е много твърда, бебето направо е върху железата /можеш да видиш количките в магазина/, не е в напълно хоризонтално положение /задължително при новородено/, а леко изправено.Когато купихме нашата количка сложихме дунапрен дебел 3 пръста,за да не и се нарани гръбчето, и одеало по средата на облегалката, за да се изравни нивото /бебето да е напълно легнало/.Когато малката порасна и стана по-тежка направо ми идваше да хвърля количката.Между другото бебока вече не се събира на дължина в количката и се налага да сменя борда и да сложа летния, което обезсмисля решението ни да купим комбинирана количка за пролетно бебе /просто зимния вариант не можем да го ползваме/.Ползваме летнния вариант и слагам малката в чувалче.Не прави грешка като нас да даваш толкова пари.По-добре си купи лятна количка.Според мен важно за една количка е да е лека, да има въртяща дръжка, въртящи колела, да е достатъчно широка и най вече на теб да ти е удобна.Ако имаш още въпроси питай.Леко раждане!

# 10
  • Мнения: 362
а каква лятна бихте ми препоръчали за новородено.за около до 200лв. и ще мога ли да я ползвам и идната зима когато детето ще е на 6-7 месеца

# 11
  • на село
  • Мнения: 1 028
Разглеждала ли си моделите на Бертони. Имат хубави комбинирани колички / от отзивите на майките, които ги имат, де/. Леки са, дръжката се превърта, има модели с подвижни и неподвижни колелета  -зависи какъв тип количка търсиш.

нещо такова

# 12
  • София
  • Мнения: 44 084
аз съм мн доволна от нашата комбинирана - чиполино лола, 12кг...погледни и нея, единствено, че не може бебето да гледа към теб, но има голям люк отгоре и като е топло , докато е малко бебе можеш да дигаш цялата задна чакт на гюрука, хем ще се гледате, хем ще му е проветливо лятото Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 849
Какво мислите за марката колички Cangaroo? Струва ли си комбинацията цена и качество?

# 14
  • Мнения: 4 428
И Чиполино и Бертони са по-тежки от Маг ПРИНЦЕС  Naughty Принцесата дори да не е 9кг, както я водят, със сигурност е под 11кг. Пробвах едни Бъз на Куини и тежи колкото него. Другите модели наистина са по-тежки. Когато бебето стане на 6-8м каквато и да е комбинирана количка става тежка. Аз за това си взех лятна преди 2м и се родих при положение, че Маги не е особено едро бебе. Но бабата не иска лятната и си кара с Мага и се справя съвсем добре и с нея.

Повечето модели лятни колички са без превъртаща се дръжка и кош, което ми се струва не особено практично за съвсем малко бебе. Но ти си прецени. Има хубави модели лятни колички, които могат да ти заместят комбинираната, но са малко и са от по-скъпите модели. Имай предвид, че повечето лятни са без амортисьори и возят по-твърдо. Освен това са с доста по-малки колела от комбинираните и не могат да минават отвсякъде и меко, като тях /сега го усетих това доста осезаемо/. Аз бих си купила комбинирана и после, ако бебето все още иска да седи в количка /не се знае какво те чака след 7-8м/, бих си взела лятна  Peace

Кенгуруто са добри колички, но го казвам от четено, не от опит или наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт