как ще се изплащат майчинските

  • 570
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
здравейте....за новите промени аз не се класирам ,но да питам някои знае ли как ще се изплащат майчинските. Чух нещо че вече не през фирмата при коята се водиш в отпуск по майчинство ,а по банков път на карта (както детските) ще се изплащат.....някъкви документи ще трябва ли ...оф въобще не съм наясно...благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 131
мисля,че за тия които са в заварено положение не се отнасят промените и се получават както и преди.

# 2
  • Мнения: 6 164
Аз пък мисля, че е за всички и от НОИ, но ще почакам да кажат и другите. То бая се изписа по темата, ама не четях тогава. Чакам мойта счетоводителка да ме светне.

# 3
  • Мнения: 907
мисля,че за тия които са в заварено положение не се отнасят промените и се получават както и преди.
Точно така  Peace

# 4
# 5
  • Мнения: 801
е_U, пусни си темата в "сдружение настоящи и бъдещи майки", там най точно ще ти отговорят на въпроса

# 6
  • Мнения: 70
ами по този текст излиза че и в моя случай(вече година и половина съм в отпуск по майнчинство) захапвам от промените ....???? само че не съм нясно как точно са променили  закона...всъщност досега беше 135 дена болничен и после две години  майнчинство по 160 лв , ако си осигурявана,а сега това 315 дни е ОТПУСК  както пише или БОЛНИЧЕН и след това да има пак  отпуск или всичко на всичко вече са си само тези 315 дни...и ако е така т.е аз няма да мога да си продължа отпуска до  закръглянето на втората година  newsm78  Sad

# 7
  • Мнения: 9 050
ами по този текст излиза че и в моя случай(вече година и половина съм в отпуск по майнчинство) захапвам от промените ....???? само че не съм нясно как точно са променили  закона...всъщност досега беше 135 дена болничен и после две години  майнчинство по 160 лв , ако си осигурявана,а сега това 315 дни е ОТПУСК  както пише или БОЛНИЧЕН и след това да има пак  отпуск или всичко на всичко вече са си само тези 315 дни...и ако е така т.е аз няма да мога да си продължа отпуска до  закръглянето на втората година  newsm78  Sad

Малко некоректно са го написали. Право на новия размер имаш само, ако не са изтекли 315 дни от първия ден на първия ти болничен за бременност и раждане. Т.е., грубо казано, ако детето ти не е навършило 9 месеца. Което, както разбирам не е твоя случай.
При теб, обезщетението за отглеждане на дете до 2 години ще се изплаща както досега, чрез работодателя, докато детето ти навърши 2 години. Нищо не е необходимо да подаваш никъде.

Общи условия

Активация на акаунт