НЕ цеденето не предизвиква ли проблеми?!?

  • 312
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Мамчета, чета тук, че вие не се изцеждате след кърмене...

Аз знам, че това може да доведе до мастит и разни други проблеми....свекърва ми е пострадала от това, в родилния дом също ни посъветваха да се цедим...

Аз лично се цедя след всяко кърмене...

Т.е. това въпрос на различни медицински гледни точки ли е?!?
Коя е истината всъщност?!?

# 1
  • Мнения: 1 081
Според мен е строго индивидуално. Но да кажат майчетата с по-голям опит от  мен. Аз лично се цедях до края на 4тия месец, докато Мартин мина през т.нар. скок на растежа. Сега спрях(той кара 6тия), защото в един момент от прекалено цедене почнаха да ми се препълват гърдите. Но преди да спра да се цедя са ми оставали не повече от 30-40 грама.И още нещо-от 2 месеца насам храненето е на точно определени часове, което според мен ми помогна да ми се регулира лактацията.

# 2
  • Мнения: 1 896
НЕцеденето само по себе си не може да докара мастит, освен ако вече нямаш някакъв проблем в тази посока като препълване, запушени канали и т.н.
Цеденето може да е наложително през първите дни и седмици, докато още не се е регулирала кърмата. Ако имаш излишък, който ти причинява дискомфорт, напрежение или болка, трябва да изцеждаш, но по малко, само колкото да ти мине напрежението, а не до дупка.
От друга страна цеденето до празно след всяко кърмене дава погрешен сигнал на тялото ти да произвежда още повече мляко, така се получава свръхпроизводство и именно това цедене може да доведе до запушвания, мастит, а в някои случаи и до проблеми с наддаването на бебето въпреки многото кърма.
Да не говорим, че е уморително и досадно.
Ако кърмиш на поискване - винаги когато и колкото бебчето иска - кърмата ще ти бъде точно толкова, колкото трябва, и няма да имаш нужда от цедене. Този номер с кърменето на поискване до неотдавна не са го знаели и оттам идва различната препоръка на по-старите акушерки в България по въпроса.

# 3
  • Мнения: 5 393
Аз се цедях първите 3 седмици, после спрях. Ако се случеше да ми се препълни гърдата и да почнат да се образуват бучки, просто слагах Иво и той се справяше с проблема точно за 3 минути.Цеденето предизвиква свръхлактация в много случаи, а и при мен така или иначе не се получаваше много-в малкото случаи, когато ми се е налагало да оставям Иво с шише кърма, едвам успявах да събера 120грама от двете гърди, при това сутрин, когато гърдите ми преливаха просто.Не ,че нямах кърма, а просто не можех да се цедя  добре.
basilisk е права-най-добрия вариант е кърменето на поискване Peace

Общи условия

Активация на акаунт