Как да го будя като ми заспи на гърдата?!?

  • 338
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Дайте ми съвет...

Християн е на 13 дни, имам кърма, но често като се събуди гладен суче 5-10 минути и заспива...проблемът е, че като го сложа в креватчето след минути се буди пак гладен, защото просто не се е наял...

Как да го будя?!?

/чух за пощипване по нослето, галене на бузката, леко боцване по ушите и други... вие какво ще кажете?!?/

# 1
  • Мнения: 1 081
Аз пък се радвам, когато Мартин заспи сучейки-просто защото нищо друго не може да го приспи(ама е големичък вече). Иначе като беше по-малък, и сега при последното кърмене за деня му говоря, пощипвам го по бузките, бутам му  нослето, или го галя зад ушичките. Или го вдигам да се оригне, а той милият е като пехливанин-събужда се от силата на вълшебните трели, които сам възпроизвежда  Joy

# 2
  • Мнения: 5 401
Честито бебче!   bouquet

Моят дзвер беше абсолютно същия! Нито една техника за събуждане не помагаше така, както оставянето в креватчето! Ето прочети тук как се буди сънливо бебе. Според моят скоромен опит бебенцето просто трябва да си порасне, пък и в началото има огромна нужда от прегръдката и гръдта на мама!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2768

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137

Целувки на сладкия човек!   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Честито бебче! Simple Smile

Моята мързеланка си поспиваше доста на гърдите ми. Аз правих следното:
- побутване по бузката в областта, където двете челюсти се сключват - това поне при нея стимулираше сученето
- махане от гърдата - това в случаите, в които горното не действа
- компресия на гърдата - с цел да се стимулира отделяне на кърма, а това от своя страна я разбуждаше, защото устата й се пълнеше с мляко

Виж и в библиотеката на този форум, има полезни статии за сънливите бебета.

# 4
  • Мнения: 106
Здравей!Моето момченце също се казва така и бях приятно изненадана Flutter.И така по отношение на заспиването на гърда това си е напълно нормално.И ние бяхме така и историята ни е почти същата.Събуждаше се вечера 1-1.5ч.учеше по 15-20мин.но това е така защото бебчовците още нямат силички да се насучат добре та да заспят и да не се будят поне 4-5часа.Аз опитах веднъж да го събудя,но не успях.После на друга вечер реших пак да го събудя,но тогава стана една олелия ooooh!.Събуди се детенцето,но беше ядосано от това,че съм му нарушила спокойствието.Разплака се и се успокоявахме и носехме на ръце доста време.Та отговорът ми е че бебчовците си знаят най-добре какво искат и по колко го искат.Ти просто нямаш избор и ще трябва да поизтърпиш,докато му дойдат силичките да суче пи-силно и да се засища за по-дълго време.аз първите два месеца не знаех къде се намирам,но после нещата се оправиха и бяхме доволни и двамата.А и не забравяй,че и коликите са възможни.Много търпение и успех ти желая  bouquet.

# 5
  • Мнения: 3 205
Галиш и леко щипкаш ушетата, галиш и гъделичкаш леко стъпалата, леко щипкаш раменцето, при Иво много помагаше също да го погаля отзад там, където свършва косата над вратлето.
Компресия на гърдата също помага, ще не ще трябва да преглътне млякото, дето му изтича в устата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт