подсладена вода при новородените

  • 5 092
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 999
пускам тази тема за да разбера дали всички дават подсладена вода или не. аз съм давала и като се замисля newsm78 съм давала прекалено дълго време /до 3м./.ако сте давали то колко време е било Rolling Eyes. а ако сте против пишете защо. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 723
3 месеца не е прекалено дълго  Peace
А не съм против, защото акушерките в родилния дом  и педиатъра са ме учили, че така трябва.  Wink

# 2
  • Мнения: 2 956
Не съм учила толкова за това,че да кажа "за" или "против" съм. Давах мисля доста време май, но първите 6-7 месеца беше предимно чай...много рядко вода...изведнъж спрях захарта и почнахме на вода. Имаше един случай на 3 месеца някъде като и дадох вода чиста и плю... Laughing

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
около месец, но не е пил много вода пък и нямаше много жълтеница Peace
но повече от месец два не бих му давала Naughty

# 4
  • Мнения: 1 896
Да, против съм и не съм давала.
Детето ми е кърмено и според съвременните препоръки бебето не се нуждае от нищо друго освен кърма през първите 6 месеца.
За кърменото бебе изпитата вода замества същото количество кърма и по този начин го лишава от ценни хранителни вещества. Така се отива в посока нарушаване на баланса между търсене и предлагане, който прави така че гърдите да произвеждат точно толкова, колкото трябва. Отделно кърмата е изотонична, тоест съдържа точно необходимото съотношение между вода и минерални соли, за разлика от водата, която в големи количества във всеки случай не помага на незрелия метаболизъм на бебето.
Какво още да добавя? В кърмата има витамини, във водата не, а за подслаждането изобщо не ми се говори - то е само за да прилича повече на кърмата на вкус и да се излъже бебето да я пие, иначе без захар то знае, че не това е неговото нещо и отказва.
Мисля, че даването на вода е груба и непохватна намеса в един много фин и сложен механизъм, който се е изработил в продължение на милиони години еволюция.

# 5
  • Мнения: 4 362
Давала съм подсладена вода до към 4-5ти месец  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 461
На Тошко пробвах в началото да я подслаждам ама нещо на мен  ми се видя ,че не е толкова полезно да се слага във водата захар. Thinking
На Пламен не съм подслаждала никога водата ,понеже беше на кърма и я отказваше. Wink


# 7
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Моят син(вече на 11месеца)съм кърмила само месец,но никога не съм давала подсладена,а чиста вода.Няма смисъл от излишно тъпчене с въглехидрати.

# 8
  • Мнения: 314
Да, против съм и не съм давала.
Детето ми е кърмено и според съвременните препоръки бебето не се нуждае от нищо друго освен кърма през първите 6 месеца.
За кърменото бебе изпитата вода замества същото количество кърма и по този начин го лишава от ценни хранителни вещества. Така се отива в посока нарушаване на баланса между търсене и предлагане, който прави така че гърдите да произвеждат точно толкова, колкото трябва. Отделно кърмата е изотонична, тоест съдържа точно необходимото съотношение между вода и минерални соли, за разлика от водата, която в големи количества във всеки случай не помага на незрелия метаболизъм на бебето.
Какво още да добавя? В кърмата има витамини, във водата не, а за подслаждането изобщо не ми се говори - то е само за да прилича повече на кърмата на вкус и да се излъже бебето да я пие, иначе без захар то знае, че не това е неговото нещо и отказва.
Мисля, че даването на вода е груба и непохватна намеса в един много фин и сложен механизъм, който се е изработил в продължение на милиони години еволюция.

подкрепям с две ръце казаното.захарта е изключително вредна за един зрял организъм,а какво остава за едно новородено бебе.

# 9
  • Мнения: 290
Давала съм до 4 месец въпреки,че жълтеницата ни беше минала отдавна.Така ми казаха в педиатрията.

# 10
  • Мнения: 1 382
Против с двете ръце. До 10 дни - да, заради жълтеница, но след това просто няма смисъл  Peace

# 11
  • Мнения: 94
Не съм слагала захар във водата.

# 12
  • Мнения: 476
Аз до шестия месец вода не съм давала, да не говорим за захар. Изрично съм се интересувала и питала педиатрите тук и навсякъде отговора беше един: Бъбреците на малките бебета не са доразвити все още и да ги караш да преработват нещо, което няма никаква хранителна стойност и не носи нищо на организма е абсолютно излишно. Кърмата или адаптираното мляко в голямата си част са вода.

И ми е непонятен парадокса, при който майки не дават на порастналите си вече дечица да ядат шоколади и сладкиши, а при бебетата направо играе супената лъжица захар.

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 01:17 от baumy

# 13
  • Мнения: 1 448
Казаха ми да му слагам няколко дни след изписването, със и без захар вода още не е пропил  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 683
Давала съм до 4 месец въпреки,че жълтеницата ни беше минала отдавна.Така ми казаха в педиатрията.
И аз.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт