Да поговорим за столчета за кола и безопасност...

  • 7 279
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Мислим от известно време да сменим и двете столчета за кола( от бебешкото не съм доволна, а детското вече започна да ни става малко). ТОчно вчера излезе новия  Consumer Report за 2007 и се оказа, че много от столчетата за кола ( бебешките) се представят далеч по-зле от това, което би трябвало, а две направо са отпаднали и се оказва, че дори не посреща и държавните стандарти ( а уж ги тестват  #Cussing out).  Реално от 12 модела тествани, само 2 са издържали теста на 35 мили в час.
Кажете какви столчета имате вие? Доволни ли сте? Някой бил ли е в ПТП с модел столче за да сподели впечатления.
Колкото повече чета, толкова повече се обърквам.  newsm78 Търся  convertible  и toddler booster, четох, мислих, гледах статистиките и пак не мога да реша. Проблема е основно, че тестовете за тези два типа, за разлика от новия  infant report са тествани на 30 мили в час и данните са стари ( не пише от кога, дали 2005 или 2006 не е ясно. Четох в нета, пишат хората за посочените като най-добри модели, че не са толкова издържливи и за това и се чудя.

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
На Мартин е Concord Trimax, половинката го избира след куп сравнения от тестове, препоръки и т.н.

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
на малкото е рьомер кингс, а второто е кико, но и двете са ни подарьк, не сьм ги и3бирала....3а тримакса и а3 сьм чувала доста добри препорьки Peace

# 3
  • Мнения: 7 091
На Мартин е Concord Trimax, половинката го избира след куп сравнения от тестове, препоръки и т.н.

По принцип това, което е парадоксално е, че европейските столчета, които се продават в САЩ и същата марка в Европа според тестовете не са еднакви. При европейските има повече изисквания при тестовете, а в САЩ са малко през пръсти, за това и се вдигна толкова шум за това. Съответно европейските фирми като няма допълнителни изисквания от страна на САЩ, просто не искат да си оскъпяват допълнително моделите и просто внасят модел А в САЩ, който е доста по-( как по-меко га го кажа) некачествен от модел А в Европа.
Тукашните европейски столчета са много скъпи, а използвано не ми се купува, за това и се чудя какво да взема, с което ще съм сигурна за детето в колата?
Освен това столчетата ви имат ли  LATCH system и ползватели я или само коланите? А европейските ви столчета имат ли краче за пода? Намирате ли, че са по-стабилни от тези, които нямат?
Благодаря на всички, които ще отделят време да обсъдим!  bouquet

# 4
  • Мнения: 6 390
На Мартин е Concord Trimax, половинката го избира след куп сравнения от тестове, препоръки и т.н.
Да, и ние след голямо проучване избрахме това столче, засега мога само да го хваля  Wink

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 23:24 от Eli_cz

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 094
има т.нар. isofix - версия, чрез която може да се "закопчее" столчето без да се връзва с колана на колата. Това е стандарта за Европа, лач е по-олекотената версия на връзване и съотв. по-несигурна, според тукашните предписания.
Нашето е с колан, "краче" също има, зорта е да има 5-точки на сигурност, така се гарантира, че детето е добре защитено при всякакъв вид удар (страничен, челен

ще продължа по-късно, че Малчо се събуди  Close

# 6
  • Мнения: 6 390
За ориентир може да погледнеш и тук
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp … urcePageID=130822
това са тестове за столчета - 2006 на ADAC - (клуб на немските автомобилисти), най-големия транспортен клуб в Германия.

# 7
  • Vienna
  • Мнения: 266
ние яко проу4вахме и за миналата година тест победител беше Römer King TS Plus, малко скъпа беше но си заслужаваше, мн сме доволни!

# 8
  • Мнения: 3 880
Ние сме с Römer Duo Plus с Isofix. Като я купувахме преди 2 години беШе в челните редици на тестовете (цената й между другото и тя не отстъпваШе първите места Close). Не мога да кажа, че съм доволна или недоволна, zаЩото на седалката главната й zадача е да предпаzи детето от лоШите неЩа при катастрофа, каквато до сега zа Щастие_ пу,пу_ сме нямали. Дано да не дава господ да "иzпробваме" и теzи й качества. Иначе zа останалото е супер_ хубав диzайн, лесно потдържаЩа се дамаска (така ли й се викаШе на облицовката newsm78 Embarassed), иzглежда удобна, детето си спи беz проблеми в нея, има солидна zаЩита около главата в случай на страничен удар. Малко е тежичка обаче, zаради иzофикса, но ние така или иначе не я местим. За втората кола, моята, с която пътуваме само на кратки раzстояния, вzех Макси Коzи, zа която съЩо само хубави неЩа се пиШе. Когато иzбирахме втората седалка съЩо се бях спряла на Concord Trimax, но в последствие се откаzах, zаЩото според тестовете, въпреки че беШе най_добрият модел сред комбинираните седалки отстъпваШе доста пред некомбинираните.
Какво е "краче zа пода"?

# 9
  • Мнения: 3 367
2 Грако и две Еди Бауър(едното подарък); и аз много 1етох и като цяло се моля нищо да не става,1е ако стане вси1ки са една стока..като с вси1ко имах ред тревоги и нощи прекарани в нет,после,като с вси1ко се поуспокоихме и сме доволни от тези марки и модели

# 10
  • Мнения: 339
Хмм, много полезна тема!
И аз сега разглеждам колички с Travel System и се чудя и се мая  newsm78. Най-вече май за Vienna на Graco i Cortina на Chicco. Но ние имаме (надявам се Wink)) още време. Ще следя с интерес Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 091
Хмм, много полезна тема!
И аз сега разглеждам колички с Travel System и се чудя и се мая  newsm78. Най-вече май за Vienna на Graco i Cortina на Chicco. Но ние имаме (надявам се Wink)) още време. Ще следя с интерес Simple Smile

EliMeli, тъкмо вчера се абонирах за Consumer Reports и погледнах сега за количките:

Най-добри по типове:
1. Традиционни
Graco Quattro Tour CR Best Buy
Stokke Xplory

2. UMBRELLA
Silver Cross Micro
Peg Perego Pliko P3

3.ALL-TERRAIN
Jeep Liberty Limited 55159 Liberty JL002 $140

4.CAR-SEAT CARRIER
Combi Strolee Streak Universal Stroller

5.DOUBLE/TANDEM
Jeep Wagoneer Limited 55193 Wagoneer Limited JT001 $170

6. DOUBLE/SIDE-BY-SIDE
Maclaren Rally Twin

Разбира се там са изброени причините какви са и т.н. АКо не бързате с покупката, ако искаш в понеделник да се чуем по телефона да ти кажа подробностите, може да ми драснеш на е-мейла или да ти пусна направо телефон на лично.

# 12
  • Мнения: 7 091
2 Грако и две Еди Бауър(едното подарък); и аз много 1етох и като цяло се моля нищо да не става,1е ако стане вси1ки са една стока..като с вси1ко имах ред тревоги и нощи прекарани в нет,после,като с вси1ко се поуспокоихме и сме доволни от тези марки и модели


Анет, можеш ли да напишеш моделите? Аз точно на Еди Бауър мисля да взема на големия,но се чудя още... newsm78
Ще ми е интересно и за Грако да кажеш, мерси  bouquet

# 13
  • Мнения: 7 605
И ние смятаме да вземем Конкорд Тримакс, но за БГ, 6те го носим през април и 6те го оставим там, така 4е се радвам да 4ета, 4е сте доволни  Peace  За тук смятаме да купуваме на Рьомер (Бритакс) модел Кинг ТС, може би изофикс, не сме ре6или о6те. Трудно ми е да преценя, дали си струва разликата в цената  Thinking

Тандури,  мерси 4е писа и за коли4ките, ние тъкмо днес се огледахме за лятна коли4ка тип 4адър, тук съ6то има6е един тест наскоро и победител бе Пег Перего Плито Лайт и май на него се спирахме, та се радвам да видя, 4е и при вас го препоръ4ват   Peace

# 14
  • Мнения: 7 091
Само за информация да пусна ( между другото ако на някой му трябват такива report-и да се обади, така и така съм абонирана за цял месец, мога да изровя за всичко, което ви трябва) за моделите столчета:

1. Infant Car Seats( Тест 01/05/2007)
Единствените две, които препоръчват, които са издържали с " много добри" , а не "отлични" показатали са:

Baby Trend Flex-Loc Adjustable Back
 Graco SnugRide with EPS
 Като Evenflo Discovery въобще се оказва, че не посрещат дори стандарта, който би трябвало за да са на пазара, какво остава за нещо повече.

2. COnvertible Car Seats
 С отлични показатали са :
Britax Roundabout
Evenflo Triumph 5 ( макар двете да са с еднакъв резултат сборно, това столче има по-добри показатели относно crash protection и на Latch, и на колани)

3.COMBINATION CONVERTIBLE CHILD CAR SEAT/STROLLER
Triple Play Sit 'n Stroll 5-in-1 Combination Child Restraint/Stroller

4. Toddler Booster Seat
Eddie Bauer High Back Booster (Cosco)
Safety 1st Vantage Point SE High Back Booster
 С почти еднакви резултати са, но второто е с поставка за чаша.

5. Booster Seat

а) HIGH-BACK BOOSTER SEATS

На първо място ( Всичките са на 1-во място)
Graco TurboBooster 8493
TurboBooster SafeSeat (Step 3) 8496 $50,
TurboBooster SafeSeat (Step 3) 8497 $50,
TurboBooster SafeSeat (Step 3) 8498 $50,
TurboBooster SafeSeat (Step 3) 8673 $60,
TurboBooster SafeSeat (Step 3) 8674 $70    

На второ място:
Recaro Start

б)NO-BACK BOOSTER SEATS ( Определено по резултати тези са доста по-добри от горните, които са с гръб)
Graco Backless TurboBooster
Cosco High Rise Booster


Общи условия

Активация на акаунт