Идеи за нещо с бисквити и течен шоколад?

  • 6 309
  • 13
  •   1
Отговори
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На съпруга ми му се е прияло нещо с "бисквитки и течно шоколадче"  Thinking Да имате идеи какво ще да е това?  newsm78

# 1
  • Мнения: 901
ами взимаш бисквити каквито има вкъщи ..намазваш една с течен шоколад и захлупваш с друга бисквита .. и готово Simple Smile

# 2
  • Мнения: 285
Прегледай тук, бас държа, че рулото с течен шоколад и сметана (вместо сладко) ще е още по-вкусно  Animal Pig Animal Pig Animal Pig  Mr. Green

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=148998.0

# 3
  • Русе
  • Мнения: 410
Покрива на Наталина Peace

# 4
  • Мнения: 2 211
"Мюсли" тортата на Сладка Хапка във вариация със шоколад.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 817
Бонбони:
смилаш на едро бисквити+течен шоколад и оформяш на топчета,овалваш в орехи и готово. От тук нататък импровизираш - може да добавиш масло, кокос и т.н

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Благодаря ви, момичета!
Марабу, и аз това му предложих, ама той ми каза, че иска нещо по - оригинално.... Thinking
Мисля да импровизирам предложеното от denis_d  newsm78
Tety, дай линк за тази торта, моля!

# 7
  • Мнения: 2 211
Ето, направо рецептата, защото я имам в компютъра. Извинявам се на Сладка хапка, че си позволявам да копирам неин постинг.

Торта "Мюсли"

продукти:
бисквити (обикновени)
кисело мляко
захар (по желание)
сезонни меки плодове - банан, ягоди, киви
мюсли
стафиди (по желание)

приготовление:
         Това е една много лека и лятна торта, която може да се прави дори от деца. Идеята "откраднах" от един тукашен ресторант и на тази основа импровизирах. Резултатът много ми допадна. Външният вид подлежи на "разкрасяване", ако десертът ще се сервира на претенциозни гурмани. В неразкрасения си вид е идеална за ядене от тавата.
        Аз сложих неподсладено кисело мляко, като използвах сладостта само на бисквитите и плодовете, но за любителите на по-сладкото е добре да се сложи малко захар в киселото мляко.
        В правоъгълна тавичка се нареждат плътно бисквитите. Върху тях обилно се слага кисело мляко на равен слой, а върху него - нарязаните на резенчета един вид плодове - например ягоди. Наръсва се с мюсли и стафиди, а върху тях се слага още кисело мляко. След това - отново ред бисквити, ред кисело мляко (тая торта "пие" много кисело мляко, за да стане сочна и лека), ред банани, мюсли и стафиди и пак кисело мляко. В този момент моята тава се напълни, но може да се сложи и трети ред.
        Отгоре тортата отново се покрива с кисело мляко и щедро се наръсва с мюсли.
        Една нощ в хладилника и ... да ви е сладко!

За моята торта аз използвах: бисквити "Пти бьор", кисело мляко "На баба" - кафяво, мюсли на Нестле "Ябълки с канела", ягоди и банани от пазара   

# 8
  • Мнения: 7 474
Ами това , само че направи повече крем http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=151911.0

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Лео, все си мислех, че някъде имаше такава рецепта.......точно нещо такова искам.....Супер! Я ми кажи само, мога ли вместо сметана да ползвам цедено кисело мляко, и ако да, в какви пропорции? Благодаря!   bouquet

# 10
  • Мнения: 7 474
Не съм пробвала с цедено мляко newsm78, но то е гъсто колкото и сметаната  и предполагам няма да се разтече, но пък е кисело и може би ще трябва да сложиш повече шоколад Thinking Най-добре пробвай с малко да видиш как ще е на вкус. Пропорцията на вкус , шоколад и сметана слагам 50/50 .

# 11
Миналата седмица правих една торта и стана страхотна.
Ето и рецептата:
бискивити заскуска един бели и едни кафяви
1 чаша кафе без захар
1 заквасена сметана голяма
течен шоколад
Бисквитите се топят в кафе и се редят една до друга 4 на 4
ред бисквити ред сметана, докато свършат
след това цялата се маже с течен шоколад
м/у бисквитите могат да се слагат плодове
много е вкусна надявам се да ви хареса  Grinning

# 12
  • Мнения: 8 505
ами взимаш бисквити каквито има вкъщи ..намазваш една с течен шоколад и захлупваш с друга бисквита .. и готово Simple Smile

И ако имаш търпение да ги изчакаш една нощ в хладилника,за да поомекнат,стават перфектни Simple Smile

# 13
Ред бисвити ;ЗАКУСКА;разбиваш с миксера равни количества течна сладкарска сметана ;hopla;  със същото количество течен шоколад имажеш и пак редуваш Да престои 1 нощ в хладилника

Общи условия

Активация на акаунт