Може ли да замразя тиква за бебе на 6м.?

  • 1 242
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Здравейте момичета!Отново изкачам с въпрос към вас Hug
Детето ми е на 6 месеца.Свекърва ми донесе една тиква за която нямам достатъчно бурканчета да консервирам.Та въпроса ми е дали е удачно да я замразя и така да давам на детето?Може ли да се дават замразени храни на толкова малки деца и дали ще се прецакат вкусовите качества на тиквата по този начин?

# 1
  • Мнения: 649
защо да не може? аз дори знам, че е по-добре замразени зеленчуци, отколкото сварени и консервирани...
ако искаш  може да я нарежиш на парчета и да я блансираш 1-2 минути във вряла вода, после я оставяш да изстине и замразяваш най-добре на парции (по-лесно е после за ползване и размразяване)  bowuu

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 18:34 от mopssy

# 2
  • Мнения: 1 382
Замръзявала съм и съм много доволна. По 5-6 кубчета, по-едрички в пликче. Преди това ги бланширах 2 минути, номоже и без бланширане Simple Smile

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да!  Peace

# 4
  • Мнения: 1 097
Разбира се, че можеш! Аз съм направила няколко вида плодове и зеленчуци на пюре и във формичките за лед - на кубчета. Така вадя, колкото ми трябват, топля и готово Wink
А тиквата си я направи на порции и я свари, преди да я сложиш във фризера  Wink Peace

# 5
  • Мнения: 1 294
Благодаря ви момичета Hug
А мога ли спокойно да слагам в полиетиленови пликчета?Те безвредни ли са за детето?Или във бурканчета замразявате?Споменавате за формички за лед, но аз ползвам едни полиетиленови като торбичка, а не пластмасови(от твърдите).Вие кои имате предвид?

# 6
  • Мнения: 1 097
Ами формичките ми са от пласмасовите. Иначе бланширам зленчуци (карфиол, броколи) и ги слагам в малки полиетиленоеи пликчета. Правя ги в дози за 1-2 пюрета. После вадя и готвя, става много бързо и удобно  Peace
Само че бланширай задължително преди да замразяваш  Wink

# 7
  • Мнения: 649
аз замразявам в пликчета или в пластмасови кутии

# 8
  • Мнения: 2 897
Нарязвам я на средно големи парчета и я прибирам във фризера.Когато ми потрябва-размразявам и приготвям на пара с други зеленчуци Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Нарязвам на парчета, беля, слагам в пликче (съвсем обикновено) и във фризера.

# 10
  • Мнения: 1 448
И аз като Jessy - беля, режа, в торбичка и във фризера  Peace

# 11
  • Мнения: 1 097
освен в пликче, може и в пластмасови чашки за кафе да слагаш Wink
отгоре с фолио покриваш и така не се смесват аромати и миризми разни  Peace

# 12
  • Мнения: 1 294
Много ви благодаря!Златни сте Hug

# 13
  • Мнения: 5 362
беля, режа, в торбичка и във фризера  Peace
И аз така.

дали ще се прецакат вкусовите качества на тиквата по този начин?
Напротив,така се запазват качествата й,а не като се консервира.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз си я замразявам готова сварена и когато ми потрябва направо добавям.

Общи условия

Активация на акаунт