cistit i bremennost

  • 1 256
  • 7
  •   1
Отговори
Zdravejte! Dojde vremeto da se pohvalja i az, ce vece imam bebe, sled tolkova chakane. Imam obache i edin vapros, nadjavam se, ce shte mozete da mi pomognete. Stava duma za moja blizka, kojato e v 4 sedmica i ima i cistit. Znae li njakoj kakvo moze da pie, imal li e podoben problem. Kazali sa i, ce moze i v bolnica da vleze. Iska ni se da znaem predvaritelno kakvo da ochakvame. Blagodarja vi predvaritelno.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 585
Първо Честсиа ти рожба! Да ти е жово и здраво и много да ви радва! newsm51
Аз доста често иамх цистити преди да забременея. Преди известно време пак започна едно парене и болки при уриниране. Пуснах урина и се оказа,че имам ешехерия коли над 10 на 5 степен и това доведе до проблем възпаление на бъбреците, почти 40 градуса температура и болницата не ми се размина. Антибиотикът също не ми се размина разбира се. Сега се оказа,че пак имам и пак пия... #Cussing out Неприятна история. spoko
Най-добре според мен да си пусне една стерилна урина, за да се види дали няма бактерии и да се консултира с лекар разбира се. Има едно лекарсвто (майка ми е GP и ми го препоръча и АГ-то ми каза,че може да го пия също)  - Уростим, което е имуностимулатор и е подходящо за хора с чести уроинфекции...  В листовката обаче прочетох, че не е желателно да се прилага през първите 3 месеца от бременността, а като гледам, твоята приятелка е  в началото. Не нзма в толкова ранен етап какво може да пие. newsm78 Лекарят ще каже най-добре.
Успех!

# 2
Mnogo ti blagodarim za otgovora. I tja shte se posavetva za tova lekrstvo s lekarite si, a v ponedelnik shte dava st. urina

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 702
По време на първата ми бременност 2 или 3 пъти имах проблем с цистита. Първия път мисля, че бях в 3 месец. Разрешиха ми единствено да пия чай от мечо грозде. Другото, което помогна беше киснене в леген с разтвор на калиев перманганат.

# 4
  • Мнения: 999
аз съм имала цистит/ но не като бременна/ и единственното което ми помогна беше преди ядене пиех по малко затоплена на печката бира / по една кафена чашка/ но незнам дали приятелката ти може да пие щом чака бебе newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 752
И аз имам цистит, които доста често се проявява. Това се случи и в 3-4 г.с. ходих до Пирогов и ми казаха, че мога да пия Ципрофлоксацин, но да са не повече от 2-3 хапчета. (Това лекарство винага си го пиа като вземе да ми се обажда цистита) Пия едно хапче и гледам да легна и хубаво да си завия кръста да се стопли и така минавам обикновено само с по едно хапче

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
Много, много, много течности
чай от мечо грозде
и преглед!

# 7
  • Мнения: 2 005
Много е неприятно знам,но лесно отърване няма.Много е упорит тоя цистит #Cussing outПреди да забременея го получих,какво ли не пих:Ципрофлоксацин-ударни дози,но след кратко време пак се появяваше.Дадох стерилна урина,оказа се че наистина се придизвиква от някаква бактерия и отново антибиотик,но ми отминаваше временно.Единствено ме спаси-ЦИСТОНА,това е на билкова основа хапчета,които пиех продължително време.Като забременях моята лекарка без да знае,че го пия ми го изписа и почти през цялата бременност го пиех и нямах никакви проблеми:нито с цистита,нито с бъбреците. LaughingСлед като родих известно време го бях спряла,почти година,но наскоро пак го почнах,защото усетих същия дисконфорт-някакво пак парене.Сега го пия и се чувствам ОК. Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт