Дали не закъсняхме със записването в ясла?! Търся съвет...

  • 1 327
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте! На 27 януари синът ми навършва една годинка. Миналата година лятото разбрах за истериите съпътстващи всички майки, децата на които предстои да се запишат на ясла или градина и реших да изпреваря събитията. Тогава Мартин беше на 6 месеца. Избраната от мен ясла (поради близостта до работното ми място) се намира на ъгъла на "Врабча" и "Дунав". Отидох до там, но ми обясниха, че е още рано да подавам документи и ме посъветваха да намина след Нова Година. За нещастие малкия се разболя точно на 31 и едва сега вече е по- добре. Така че мога да отида най- рано в понеделник, ако някой се съгласи да дойде да го гледа, защото сме сами, а не ми се ще да го водя с мен, тъй- като още се лекуваме. Моля Ви, посъветвайте ме какво да правя и дали не е прекалено късно за нас или имаме все пак някакъв шанс. Благодаря предварително и се извинявам, ако въпросът ми е глуповат Embarassed
PS: Забравих да уточня - смятам да го давам на ясла догодина (от 01.2008 г.) Именно за това се надявам, че не сме загубили шансове, но знае ли човек.... Аз не съм наясно и затова питам.

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 15:12 от martikom

# 1
  • Мнения: 605
Мисля, че нямаш проблем, тъй като споменатата от теб ясла е само ясла, а не ОДЗ, а в яслите молби могат да се подават по всяко време на годината и децата се приемат/ако има свободни места/ също по всяко време /дано не ме лъже паметта  newsm78/.

# 2
  • Мнения: 5 468
Изобщо не си закъсняла, щом е за следващата година. А и за тази да беше - в яслите приема е по-лесен. Моето дете го записах юни месец на ясла и тръгна през ноември... и то защото правиха някакъв ремонт.

# 3
  • Мнения: 153
 Hug Много ви благодаря момичета!!! Направо ми падна камък от сърцето Wink. Покрай цялата тая истерия в медии и наоколо бях изгубила надежда, че ще ходи фъстъка на ясла и вече бях започнала да обмислям всякакви варианти... За понеделник съм осигурила човек да го гледа за един ден и ние с таткото отиваме да подадем документи. Надявам се да свършим за един ден, а ако стане ще съм много доволна.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 201
   А на мен може ли някой да ми отговори наистина приема за яслите ли е веднъж годишно септември както една мама ми каза или е по-често? Защото малките септември ще са на годинка и месец и ми се иска малко по-късно, но чак на две години и месец ще е късничко..

# 5
  • Мнения: 96
   А на мен може ли някой да ми отговори наистина приема за яслите ли е веднъж годишно септември както една мама ми каза или е по-често? Защото малките септември ще са на годинка и месец и ми се иска малко по-късно, но чак на две години и месец ще е късничко..
Синът ми тръгна на ясла когато направи 2 годинки и 1 месец (март месец) и нямаше никакъв проблем. Сега незнам как стоят нещата но мисля че не са се променили. Попитай в яслата там ще ти кажат със сигурност!

# 6
  • Мнения: 2 956
   А на мен може ли някой да ми отговори наистина приема за яслите ли е веднъж годишно септември както една мама ми каза или е по-често? Защото малките септември ще са на годинка и месец и ми се иска малко по-късно, но чак на две години и месец ще е късничко..
Синът ми тръгна на ясла когато направи 2 годинки и 1 месец (март месец) и нямаше никакъв проблем. Сега незнам как стоят нещата но мисля че не са се променили. Попитай в яслата там ще ти кажат със сигурност!
В повечето ясли доколкото знам има есенен и пролетен прием...септември и март..но не навсякъде е така...други месеци  не взимат,освен,ако не ги "мотивира" човек достатъчно силно (финансово имам предвид).

# 7
  • Мнения: 5 468
   А на мен може ли някой да ми отговори наистина приема за яслите ли е веднъж годишно септември както една мама ми каза или е по-често?
Всяка ясла - различни правила. Моето тръгна през ноември..., а колко деца дойдоха след нея.... все по едно, по две нови засичах на вратата и през януари, и през март. Питаш директорката на яслата, която си избрала и се разбирате, кога да водиш малките.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
В яслата до нас досега имаше прием Юни и Септември, а ако се освободи място можеше по всяко време. Сега обаче с тези нови разпоредби на никой нищо не му е ясно и ми казаха, че може да има прием само есента Rolling Eyes

И за да не пускам нова тема, да попитам тук важат ли старите молби от миналата година или трябва да се пусне нова молба (до края на Януари) и важи само тя?

# 9
  • Мнения: 327
martikom, определено не си закъсняла, но отивай подавай още сега, да си спокойна че ще ви приемат. Hug

Jessy отивай и ти да пускаш нова молба,защото и аз бях подала молба миналата година май месец за да може Вики да тръгне на ясла м.септември тази година. Обаче!!!! на 03.01 като отидох уж само да подновя молбата, се оказа че най-вероятно няма да вземат в предвид старата молба  #Cussing out И сега сме номер 52, само с молив пишели че сме имали и стара молба и не се знае сега дали въобще ще ни приемат ако наистина не важи и старата молба. Силно се надявам да имат в предвид старите молби.
П.С. става въпрос за ОДЗ 43 в кв.Гоце Делчев, не знам дали навсякъде ще е така, но на мен така ми казаха.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Sunsunny, аз вече пуснах нова молба. Но при нас е обратното - аз се надявам да се зачитат новите молби, тъй като сме от първите номера, а от старите молби сме 40 номер. Не ми казаха обаче в крайна сметка кои молби ще важат  Confused Да не стане накрая кой как се уредил с директорката  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 327
Jessy вие определено сте по-добрия вариант Simple Smile и определено по-сигурня Simple Smile
а на нас ни остава само да се надяваме, а м.юни ще се разбере.

# 12
  • Мнения: 5 468
Аз също имам подадена молба от миналата година и понеже на 3-ти директорката на градината я нямаше, се обадих в общината да питам, дали важи молбата ми? Отговориха ми, че важат старите молби, да питаме директора и  ако има проблем, можем да разчитаме на тях. Питаха и за коя градина питам. На другия ден се обадих и на директорката, тя каза, че молбите важат и няма нужда да ходя да подавам нова. Става въпрос за градините, обаче... Не знам, за яслите, как е.., но сигурно на същия принцип.
Телефонът на който звънях е: Открита телефонна линия по проблемите на образованието в София: 846 81 52.

Всеки работен ден от 9 ч. до 17.30 ч. служител на отдел “Образование” приема мнения, предложения и препоръки относно образователната система в столицата.

Ето откъде съм го взела: http://www.sofia.bg/oks.asp

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз миналата седмица също се обадих да питам директорката дали важат старите молби и тя каза - да, важат и нямало нужда от друга. Да, ама тази седмица запя нова песен - трябвало нова молба, такива били новите нареждания. Лошото е, че май и тя не знае кои молби в крайна сметка ще се вземат предвид.  Confused
Така, че и на мен не ми остава друго освен да се надявам  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 468
Да, ама тази седмица запя нова песен - трябвало нова молба, такива били новите нареждания.
Ами не може ли старата молба да я завери с нов номер и да я заведе там по процедурния ред? То едно и също, дали е стара или нова, едни и същи данни за детето.
Ей, големи шашканици тая година с това заварено положение. Едните се притесняват, че децата им няма да бъдат приети, защото са голям номер записани, а други се притесняват, защото не знаят със сигурност, дали молбите им са изобщо тамSimple Smile)).

Общи условия

Активация на акаунт