Болничният!!!

  • 768
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Какво ви пише в болничният,като сте в такъв по време на бременност?
Имам приятелка,която е в това положелие и диагнозата е "Бременност,застрашаващ аборт",а от работното и място казват,че това неможе да е така написано и от фирмата във Варна казват,че болничния е невалиден! Close
Аз бях в болничен и ми беше писано същото..... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Пише диагнозата, за която се дава болничният Mr. Green По описанието, което даваш не може да се разбере къде точно е проблемът. Rolling Eyes

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може би е написано нарочно. Аз не си спомням диагнозите, но почти цялата бременност изкарах в болнични и какво ли не ми е писал гинекологът. Тази диагноза е възможна и не би трябвало да правят проблем. Точно, когато е рискова бременността, е необходимо бременната да си стои вкъщи да почива или да се хоспитализира и затова се издава болничен.
Който ви казва, че е невалиден да ходи да проверява или писмен да даде отказ да плати болничния.

# 3
  • Мнения: 728
Ще се опитам да обясня по-добре!
Значи момичето е бременно в 6 месец,лежа в болница заради рискова бременност и в болничния лист пише като диагноза "Бременност-застрашаващ аборт".Но от началството на фирмата и казват,че такава диагноза неможе да има!
Е,как да няма,като и моят беше с такава диагноза?
Тя попита сестрата,която е при лекарката и,и жената казва,че винаги това са писали и е нямало проблеми!
Но има и друго,нали единият екземпляр е за НОЙ...ами ако имаше нещо такова,от там щяха да го върнат.....
И аз си мисля,че нещо от фирмата я въртят...за да не и го изплатят!
Затова питам,ако някой е бил в болничен по време на бременност,каква диагноза са му писали в картона?

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Такава диагноза не само че ИМА, но и се среща често.... Едва ли фирмата на твоята приятелка е "сварзана" с гинекологията за да знае диагнозите:mrgreen:  Може би искат да кажат, че няма   "застрашаващ аборт", а  "ЗАПЛАШВАЩ АБОРТ". Думите са синоними! И двете са "валидни"....  Друго не ми идва на ум като причина за изказването им... Или може би искат лекарят да пише "цветна бременност".... Mr. Green

Последна редакция: нд, 07 яну 2007, 15:48 от tala

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
В моят пишеше само "Бременност-20 г.с."примерно.И доколкото знам парите за тези болнични се възстановяват на работодателя от НОИ,така че него въобще не би трябвало да го бърка-той ще си възстанови парите.И въобще не знам тези хора/работодателите/имат ли счетоводители или "ТРЗ"?Фирмата в която работя е огромна и имаме отдел"Труд и работна заплата" така че съм сигурна,че такива болнични се приемат!Иначе нашите ОСИ от администрацията щяха да ме отрежат веднага с голям кеф!

# 6
  • Мнения: 728
И аз знам,че има такава диагноза,понеже на мен ми писаха същото!Милата много се притеснява за тоя болничен,а не е хубаво..... Sad

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако все пак не й платят болничния - да отиде да подаде оплакване в инспекцията по труда и в НОИ. Има си издадена книга с приетите диагнози и аз много добре си спомням, че моят гинеколог веднъж я прелистваше, за да може да напише точната диагноза.
А пък и вече от тази година болничните ще се изплащат от НОИ и няма да са обвързани с работодателите.

# 8
  • по света
  • Мнения: 1 587
Работодателя не може да осопорва лекарска диагноза,ако има претенции може да се провери дали е изведен коретно или пък дали е записана пациентката в журнала на издалия болничен,но да анализира диагнози не е в компетенцията на всеки.
Да си търси правата. Peace

# 9
  • Мнения: 330
По време на бременност постоянно съм била в болнични и то с такава диагноза-никога не е имало проблем от страна на работодателя ми.Не е ясно защо този работодател прави такъв проблем-та нали болничните се превеждат на работодатела от НОИ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт