Отговори
  • Мнения: 198
мили мамита-ПОМАГАЙТЕ
малката е с температура от 10 дни-стига до 39.8..сменихме 2 антибиотика..бяхме в emergency..пълни изледвания-кръв и урина..ок са..температурата е пак налице
иам ушна инф. на едното ушенце..какво да и дам-капки пробвах-не става..
ако някой знае някой бабешки метод да казва..имаше нещо със зехтин или 4есън..ако знаете пишете
благодаря ви  Cry

# 1
  • Мнения: 1 860
 Отговорих ти в другата тема, но се сещам сега нещо което аз правих за температурата. Първо го изкъпах с доста хладка вода. Успях да я сваля за няколко часа. Тъй като е доста неприятно за детето, а и за мен самата гледка как плаче  Confused, му обувах мокри чорапчета. Имаше ефект. А, за ушенцето...Не знам. Отивайте пак на доктор, докато не намерят правилното лекарство за нея. Чела съм, че ушната инфекция е особено болезнена за деца. Скорошно оздравяване ви пожелавам.  Hug

# 2
  • Мнения: 1 101
Моята Теди като малка доста боледуваше от ушенце.Болката е доста упорита...но аз слагах праз лук на котлона да се загрее и след това изтисквах сока и слагах в ухото няколко капки.
Казваха ми `4е трябвало да се изследват бактериите които пораждат възпалението и да се изолират...но никога не го направихме.Доста пъти и правеха промивки...и облек4аваше.
А и възпалението с годинките отшумя.....Казват 4е това е слабото и място.Рядко е кашляла и имала хрема но...изтинеше ли ухото се обаждаше.
Успех Praynigзащото знам колко безсънни нощи съм прекарала а и детенце се мъ4и...

# 3
  • Мнения: 3 367
привет,
това е грип ка1ен върху ушната инфекция..стефна беше така 3 дни,на антиб и с 40 градуса,казаха-грип,да 1акаме 72 1аса и то наистина толкоз беше; детето беше като цяло много добре,играе,вика,катери се,като го пипнеш-като кюмбе топъл..
ухото най-вероятно е много по-добре,давай таиленол и мотрин на 4 1аса, мокри пешкири и 1акай;

# 4
  • Мнения: 6 167
най-бабешкия метод, който знам е да нагрявате ушенцето с лампа.
ефикасно е много.
моето слабо място също са ушите.
тази година стигнах и до бърза помощ, но като видяхме, че ще чакаме цял ден се отказахме -  с нагревки ми мина за 1 ден, но мъжът ми не можеше да повярва на метода  Joy


Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 22:52 от Lennie

# 5
  • Мнения: 2 093
Лекаря ви нищо ли не предлага. Тук все пак децата ги следят и се учудвам, че така ви оставят. Моя Криси сьщо изкара ушна инфекция и лекаря му даде един силен антибиотик Cefzil.

Да ти кажа, когато мойта племеничка беше над година ( тя си е в Бг), страдаше много от ушни инфекции и най-накрая и откриха че има някаква бактериална инфекция, която и сьздаваше всички тези проблеми с ушите. След като я откриха, тя се оправи. Така че настоявай лекаря да направи повече тестове. Ако лекаря ти не е добьр ( нали ти си в Торонто), мога да ти дам тел. на моя педиатьр и може той да направи повече. Той се намира на спирката на метрото на Дейвисвил.

# 6
  • Мнения: 7 091
мили мамита-ПОМАГАЙТЕ
малката е с температура от 10 дни-стига до 39.8..сменихме 2 антибиотика..бяхме в emergency..пълни изледвания-кръв и урина..ок са..температурата е пак налице
иам ушна инф. на едното ушенце..какво да и дам-капки пробвах-не става..
ако някой знае някой бабешки метод да казва..имаше нещо със зехтин или 4есън..ако знаете пишете
благодаря ви  Cry

Много от майките тук знаят каква беше нашата драма и как детенце можеше да остане напълно без да чува, за операциите, които искаха да ни правят и т.н. от неправилно лекувани ушни инфекции. Имам няколко теми по въпроса, после ще ти пусна линкове да прочетеш, писала съм за лечението и т.н. Надявам се да ти помогне.
Искам да попитам само няколко неща:

1. Детето има ли болка в ухото? Т.е как се разбра, че има ушна инфекция и че температурата се дължи на нея? На ушен лекар ходихте ли или само на педиатъра?

2. Кои са двата антибиотика, които ви бяха изписани? В каква концентрация и по колко пъти на ден?

3. Просто ви казаха, че изследванията на кръв и урина са добре или и вие сте ги видяли? Ако имаш копие пусни резултатите.

4. Какви капки за уши сте слагали?

5. Въобще никакво повлияване ли нямаше температурата или просто при спиране на антибиотика се появяваше отново?

6. Правиха ли ви стреп тест ? АКо да- какъв беше резултата, антибиотика въз основа на антибиограма ли беше назначен или просто така ви го изписаха?

Темите:
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/050/906/50906/50906.html
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54203.msg991707#msg991707
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68070.0;all

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 22:22 от Tandoori

# 7
  • Мнения: 6 390
Тъкмо щях да напиша да, че Тандори е най-информиранта мама по въпроса за ушната инфекция - поне при чужбинките.
Виждам че вече е писала в темата, и е дала линкове
Надявам се всичко да мине благополучно, и бързо да оздравее детенцето  Praynig

# 8
  • Мнения: 198
благодаря моми4ета за отговорите!
тандори,мила,какво да ти кажа!?  Whistling
малката няма болка,само ако я понатиснеш зад ушенцето..
първия аб беше изписан от лекар в уолк ин клиник;предписа и биаксин по 6 мл два пъти на ден..след по4ти 5 дена неспадане на Т,я заведох при педиатъра и,който реши да смени аб с друг-севзил-отново 2 пъти на ден по 5 мл.и двамата биаха единодушни 4е едното и ушенце е малко възпалено-цитирам!!!
след още 4 дни на 2 рия аб и пак с Т стигаща 2 пати на ден до 39.5 реших да я водя в emergency ,който не е бил той не знае за какво 4акане става въпрос!!направиха и въпросните кръвни изледвания-не ги взех,но ги видях и не 4е нещо разбирам,но доколкото ми обесниха-един показател бе6е удвоен-от нормално 12,беше 24-това показвало нали4ие на инфекция  #Cussing out
да това ве4е ми е ясно от поддържането на Т
другите показатели били ок,само един, който ако организма се бори с инфекцията трявжа да е разли4ен от 0.0 при нас бе6е 0.0!
това е
не са и взимали секрет от гърлото-все си е сополива и кашля,похърква до като спи .. Thinking дали не е 3 сливица ..не знам..
но защо Т не пада ..днес пак е с38.2..
утре сутрин пак ще я водя до emergency за да видим и вземем палната кравна картина..
 Praynig
не знам какво да правя..мисля в понеделник да искам направление от педито и да я водя на специалист..
благодаря на вси4ки които се отзоваха на въпроса ми..  Hug

# 9
  • Мнения: 7 091
Като те чета и направо косата ми се изправя....от кадърни лекари, не от друго.
Върви и си купи отоскоп( от най-евтините, тука ги има в аптеките където продават и апарати за кръвно) и погледни двете уши на детето отвътре!
От това, което си писала се обзалагам 100%, че температурата не е от уши!
ЛЕКО възпалено ухо не може да е причината за такава висока температура, още повече, че детето няма болка в ухото. Когато има силно възпаление ухото така боли, че не можеш да стоиш от болки, не да те натискат и да те боли. От трета сливица също не може да вдигне такава температура.
Причината е другаде! Накарай ги да ти пуснат стрептест и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО урина ( не видях дали някъде си писала че са и взели, само за кръвни прочетох)! Искай си копие от изследванията да ги ги изпратят по пощата( имаш право на това, казваш за личните ти рекърд и толкова). 
Вероятно ушите и са пълни в течност в момента от остатъчна инфекция, за това при натиск я боли, ако имаш време прочети в темите дето ти пуснах как се оправя това без лекарства, още тази вечер може да започнете с масажите за да се освободи това доколкото може,а и самото дете ще се почувства по-добре.
 И още нещо- температура, когато е от бактериална инфекция няма да се повлияе от какъв да е антибиотик, факта, че са ти изписали кларитромицин ( биаксин както му е името в Канада), който се използва за най-общи дтрептококови инфекции, но не е широкоспектърен и севзил, който е от групата на цефалоспорините ме навежда на мисълта, че педиатъра ти подозира стрептококова инфекция. И двамата доктори са за "(^&^^%&^" защото не са пуснали естествено изследване, а просто "пробват" дали "ще стане". През това време детето ти се трови с антибиотик, заболяването се удължава и може да има замаскирващи симтоми. Тъпа работа...да ме извиняваш за приказката.

Вдигни ги на рогата тея "специалисти" и вижте къде е инфекцията, защото това не е уши.
Как е малката с бъбреците? Цистити имала ли е? Има ли( и имала ли е) болки в областта на апендицита?
Дано да се оправи детето бързо и да попаднете на свестен лекар!



# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Силви, непременно ги накарай да изследват урината на малката. Деси ми беше с висока температура 2 седмици, нищо друго. Водих я на лекар още на 5-я ден, предписаха й антибиотик - широкоспектърен. Да, но температурата продължи, а други симптоми нямаше. Чак на края на 2-рата седмица по изрично мое искане й взеха кръв и урина. Оказа се, че има бактерия в урината и с точния антибиотик температурата изчезна още на 2-я ден.
Освен това изискай да вземат на малката и секрет от гърлото, да не би да има нещо там. Дори и да ти казват, че няма нужда, изискай изследванията - това е твое право!

# 11
  • Мнения: 198
благодаря ви моми4ета за подкрепата и отговорите!
Т СПАДНА!!!!  baby_neutral дано така да се задържи!


в емерж направихме и кръв и урина-нищо съществено не показа!
аб си го продължихме.Т спадна от самосебе си,уши4ките..тя не се оплаква 4е я болят..

след като из4етох вси4ко което тандори ми изпрати(за което съм и много благодарна  Hug ) ми се изка да и вземат секрет от гърлото и нослето,да изледват за 3 та сливица и синузит.

бъдете здрави и отново БЛАГОДАРЯ!
  bouquet

# 12
  • Мнения: 7 091
 Много се радвам! Пиши как са се развили нещата ( дори и на лични да е!)!!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт