Цикъл и кърмене

  • 1 822
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 547
Момичета, кога ви дойде за първи път след раждането?
На мен още не ми е - вече 10 месец - и започвам да се притеснявам.
Според гинеколога ми това показва, че организмът ми е под невероятен стрес и трябва незабавно да спра да кърмя, при това изведнъж.
Аз разбира се не смятам да го послушам, но вие какво мислите. Нормално ли е това?

# 1
  • Мнения: 4 242
Странна констатация и още по-странен съвет ти е дал доктора newsm78
На мен ми дойде 3 месеца след раждането, за жалост. Много майки обаче имат щастието да се наслаждават на времето без тази досада още дълги месеци, при някой дори доста след година липсва цикъла.
Всеки организъм е различен и реагира индивидуално. Обикновено липсата на цикъл се регистрира, когато майката кърми през интервал, не по- голям от 3-4 часа денонощно.
Радвай се на тази почивка, най-вероятно скоро ще приключи.
Освен това, кърменето успокоява нервите и намалява стреса, чрез хормоните които се отделят при производството и отделянето на кърмата. Природата е помислила за всичко, и за стреса ти (не ти ли се приодремва докато кърмиш?), и за почивката която получаваш често често сядайки да накърмиш детето си Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
и на мен ми дойде 3 месеца след раждането,радвай се, че още нямаш

# 3
  • Мнения: 5 401
На мен ми дойде на 4-тия месец след раждането и всеки месец пристига като по часовник.. Благоородно ти завиждам.   bouquet

# 4
  • Мнения: 284
След първото раждане ми дойде след 7 месец,а сега още нямам и дано не дойде скоро Mr. Green

# 5
На мен ми дойде когато Ани беше  на 10месеца.Бях забравила какво е това.А според вас,докато съм в цикъл,дали се променя вкуса на кърмата?

# 6
  • Мнения: 5 393

Според гинеколога ми това показва, че организмът ми е под невероятен стрес и трябва незабавно да спра да кърмя, при това изведнъж.

Егати простотията ,и то от лекар. #Cussing out
На мен ми дойде някъде 6-7 месеца след раждането.Не се притеснявай и продължавай да си кърмиш. Peace
Казват ,че се променя вкуса на кърмата по време на цикъл и някои бебчета отказват да сучат през този период.При мен нямаше проблеми, Иво си цокаше дори когато бях в цикъл.

# 7
  • Мнения: 1 097
Точно на 5-тия месец след раждането, родих на 20 май, дойде ми на 20 октомври  Tired Кърмя на поискване, без режим и ограничения... но явно си е до организъм. Сега ми е редовен като преди, но по-безболезнен  Peace И не е по-къс  Confused , а така се надявах...

# 8
  • Мнения: 1 382
7 месеца след като родих ми бе първия цикъл. Според мен си е нормално това. Я, си кърми и не слушай разни простотии  #2gunfire, този лекар си няма ни най-малка представа по този въпрос изглежда :_

# 9
  • Мнения: 6 461
На мен ми дойде месец след като родих,въпреки ,че кърмех.
При всяка жена е различно Peace.


Цитат
Според гинеколога ми това показва, че организмът ми е под невероятен стрес и трябва незабавно да спра да кърмя, при това изведнъж.

Определено,това мнение на гинеколога ме учудва. Sick
Кърми детето си и не се притеснявай ,както и не се натоварвай с подобни изказвания Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 19
Шест месеца след като родих ми дойде цикъла. И аз съм чувала, че когато си в цикъл някои бебчовци отказват да сучат, но моя Самуил не се лишава от това удоволствие. Все още се кърмим, но само сутрин и вечер.

# 11
  • Мнения: 2 897
На мен ми дойде на втория месец-не намазах този път  Mr. Green
Моят гинеколог ми обясни,че е напълно нормално и за всяка жена е различно Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 676
На мен ми дойде 5 месеца след раждането. След това имах 2 цикъла от по 45 дена и гинеколожката ми каза, че е от кърменето, но няма нищо притеснително в това. После отново нямах цикъл 3 месеца и нова поява... сега пак си чакам 35 дни... но не се притеснявам изобщо... ако след като спра да кърмя я карам така, ще взимам мерки!

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мартина е на  1г и 2м, а цикълът ми още го няма. Ура! Laughing
Думите на гинеколога ти са пълна глупост.

# 14
  • Мнения: 47 958
аз на 11 месец след раждането ходих на гинеколког,и понеже имах възпаление,ми изписа антибиотик(оспамокс,който е съвместим с кърменето),като спомена че след това може и да ми дойде-и за мое учудване е така!но изобщо не ми наговори глупости за кърменето,особено да го спирам,само каза че повечето майки не кърмят толкова дълго Wink

Общи условия

Активация на акаунт