няколко въпроса за захранването

  • 396
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
майчета,помагайте,че ни предстои захранване,а имам няколко въпроса,на които се надявам да ми отговорите.такааа,синът ми е на 5 мес.и малко.добре,препоръчва се захранването след навършени 6 мес.,обаче защо ми се струва,че павел няма признаци на готовност да се запознае с храната.не проявява кой знае какъв интерес към общата храна,казват,че детето трябва да седи самостоятелно,да си хапе долната устна,това били признаци,че е готово да бъде захранено. Rolling Eyesдобре,ама при нас нищо такова няма.и толкова ли е препоръчително бебето да се захрани на 6 мес. и малко или може и в осми месец примерно? Thinkingдоколкото знам започне ли захранването,може да се предлага и по малко вода,по колко оба4е и как да му я давам.досега павел не е поемал нищо друго освен кърма и искам да бъде едно дългокърмено дете.притеснявам се да не се отбие като започне това пусто захранване.сега ми е толкова добре с това кърмене,че хич не ми се почва. Sadможе да ми опишете как започнахте вие да захранвате,с какво,кога и т.н.всичко по темата ще ми е интересно.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 671
Мдааа, нашето захранване не беше особено успешно, така че да не го давам за пример... обаче да споделя от добрия опит, който натрупах:
това, че ще захраниш, далееееч не значи, че бебето ще заръфа баници и пържоли на следващия месец. От наблюденията ми в отчетната тема и от собствен опит правя извода, че изключително кърмените бебета нямат особена охота за твърдата храна, при условие, че не ограничаваш кърменето на поискване. При нас нещата са от 2 месеца на положение 20-30 гр. зеленчукови пщрета /въвела съм морков, картоф, тиква в посочения ред/ и от 2 седмици  безмлечна оризова каша или ябълка и круша следобед /пак до 20 гр. го докарваме/ . Храненето винаги е в собствения му висок стол, по възможност заедно с обяда на другите от семейството, за да свиква с маниера  Simple Smile
За водата - започни да му предлагаш преварена вода, щом започнеш с предлагането на твърда храна. Не е нужно да я даваш с шише - лъжичка или направо чашка ще свършат работа. За чашката - първо слагаш по няклоко капки, за да не се задави бебчо и като разбере каква е процедурата - увеличаваш количеството. Голямо уливане пада, поне при нас  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 760
Здравей!
Идеята на късното захранване не е захранване на 6, а след 6-ти месец. Целта е бебчето да се запознае с новите храни, да опита различни вкусове, но до годинката основното си е млекцето. Така че когато дребчото навърши 6 месеца му предложи лъжичка от това, с което си преценила, че е удачно да започнете. Ако му хареса - на следващия ден му предложи две  Laughing Води се по детето, старай се да не го насилваш да яде, предлагай новата храна между храненията, а не преди/вместо.... За водичката - когато започнете захранването (, а може и преди това, вие сте вече големи) предлагай. Ако бебчо реши ще пие. Толкова голямо бебче няма да се заблуди/обърка, особено с чиста неподсладена водичка. Ако иска да пие много - нека. Няма какво да те притеснява в случая!
  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз лично захраних след 7-навършени месеца. Все още не съм заместила хранене, не мисля и да го правя преди годинката. По обед давам заленчуково пюре, а отскоро следобед давам плодово. Вода предлагам от време на време - с лъжичка, чашка, с твърд или мек накрайник, но човечето не е глупаво и предпочита кърмичка.

# 4
  • Мнения: 1 097
Не се притеснявай, няма да се отбие. Ти ще започнеш бавно и постепенно. И много търпеливо, че аз каквато съм нерва..  #Cussing out Sick Embarassed
Можеш и по-късно да започнеш със захранването, не е нужно на 5, 6 или 7 месеца. Когато детето е готово, може и на 8 да е това!

И ние не започнахме мнохо добре, плюеше пюрето, мръщеше се... А имаше всички признаци на готовност като навърши 5 месеца. Започна да прави опити да сяда на 4 м, избиха му три зъба на 5 месеца  Crazy
Аз започнах с морков - ужасен избор, много бебета не ги харесват. Все още ги мрази! После почивка и пак опитахме с ябълка - прояде го. Постепенно добавях и други неща и сега съм въвела доста зеленчуци и плодове, глутен и мляко (в пюретата), сега ми предстои месо и сирене....

Вода запознах да предлагам на 4 месеца, даже настоявах, че е предразположен към бъбречни заболявание и пишкаше оранжево няколко дни  Shocked Сега държа много на водата, въпреки ,че се кърмим на поисквнае и по цяла нощ спи до мен и цока  Heart Eyes

Пожелавам ти успех!

# 5
  • Мнения: 1 382
Според мен изключително кърмено бебче 5 месеца няма никакъв шанс да се отбие. Peace След като не проявява никакъв интерес към вашата храна и няма кой знае какви признаци, че е готово за поемане на друга храна, си изчакайте, предполагам няма да закъснеят.  newsm78По въпроса за замото захранване, както е казала Мъни, целта е да се запознаят с различните вкусове, така че примера, лъжичка днес, утре две е много удачен и така докато се запознаете с повечето храни, като кърмата си остава основна храна. Аз лично предлагах преди кърмене. При нас всичко се приемаше с охота  Mr. Green. Вода предлагах лятото заради големите жеги и опасността от обезводняване, което съвпадна и с периода на захранването ни. Успех !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт