След Коледа е тук и Новата Година, за всекиго от нас МАРТенче ще има!

  • 17 150
  • 293
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Очакващи бебета през


           



bilbo bo- Стара Загора- 1во stork-boy


sky angel- Варна stork-boy
tina78-  Варна- 2ро stork-boy


mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl
Tanya Genova- 25г- София stork-boy


rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро stork-boy


mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
poohcho


EliMeli- 26г- USA- stork-girl
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy
mirannda-  21г- София- 1во stork-boy
tielen
milix- Палермо, Италия- 1во stork-girl


bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28г- Варна- 1во newsm32
f_5pm- 27г- Варна- 1во stork-boy
звездица- София- 2ро stork-boy


FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 26г- Бургас- 1во stork-boy
Еллица- 30г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
tan4a- 25г- Троян- 1во stork-girl
galkakm- 27г- София/ Варна- stork-boy


Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро newsm32
Маm4е 85- Kaрлово


dakra- 30г- 2ро stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во  stork-boy
Мама на слънце- 31г- София- 2ро stork-girl


deni_k- 26г- Габрово- 1во stork-boy



Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во stork-girl
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32


mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32
 

petygs- 1во stork-boy
arabela82- 1 во stork-girl
 

cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
freia- Пловдив- 1во stork-girl


eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-boy
Джу- 26г- 1во newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во stork-boy


Vall- stork-boy
morgause- Милано stork-girl


Felizidad- 23г- София- 1во stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
babble- 33г- Бургас
Vess33- 2ро


Silvito- 1во stork-girl
honey_81- 25г- София- stork-girl
galia80


zayo- 28г- София, Младост- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив- stork-boy
Biliana26- София
HRISSTA- Плевен- 2 ро newsm32


Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во stork-girl
katia_vladimirova- 1во stork-boy


Winnie- UK, Cambridge- 1во stork-girl
Муцуна- 24г- София- 1во stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21г- Монтана- 1во stork-boy
panda7- Варна- 1во


Indi- 30г- Монтана- 2ро stork-boy
trust- 25г- София- 1во stork-boy
tina77- newsm32 newsm32


lubricant- Пловдив- 1во newsm32
ala-bala- 30г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во stork-girl
qk77- Бургас- 2ро stork-boy
chillysun- 29г- Русе- 1во newsm32
mama Irena- София- 3то newsm32
dicheva_79-27 г- Варна- stork-boy


tanya kkk- Смолян- 1во stork-girl


morki- Холандия
mila_pa- София- 2ро stork-girl
viki1984_- Бургас


Mama Mishi /Галя/- 32г- София- 2ро stork-girl
kalasita- 23г- Бургас/ Велико Търново stork-girl


ДАН- Варна stork-girl


t.a.s- София stork-girl


p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
mishchitzata- София- 1во stork-boy

Общо 88
очакваме 32 и 29 и една двойка
останалите 28 все още са



Това сме ние  smile3509

user: martenki
password:2007




Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
8. Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?
9. Март все още далече, маминка усеща своето човече
10. МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!
11. Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
12. МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
13. МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета!
14. МАРТенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува!



Предложения за следващи теми:    
  Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като МАРТ им се представя!
  Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат!
  Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава!
  МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
  Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука!
  Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!
  Баба Зима по прозорците чудни приказки рисува, кара МАРТенските майчета свойте бебчета да засънуват...! 
  Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка! (Овенче или рибка, МАРТенчето вече доста ритка)




Полезно:

Полезни връзки 1 - www.9m-bg.com
Полезни връзки 2 - mama.start.bg
Полезни връзки 3 - bulgarianbaby.hit.bg

Календар на бременността по седмици
Калкулатори за бременността
Размерът на бебето по седмици
Бременност и лекарства

Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Определяне пола на бебето 3

Българските имена 1
Българските имена 2
Имена

Списък с необходимите покупки за бебо 1
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното

bebe.start.bg
Грижи за новороденото
Рожба – от 1 ден до 1 година
Развитие на бебето

Кърмене и лекарства

Възстановяване след раждането 1
Възстановяване след раждането 2



Mагазини за бременни:

София:

1. В Младост 1а, след пътеките на спирка "блок 43", вляво на около 200-300 метра има едно каре с няколко магазина
2. Базар малко преди пл.Македония - щанд за бременни
3. Под колоните на Графа
4. На ъгъла на Солунска и Витошка
5. На ъгъла на Солунска и Цар Самуил - "Мамма Донна"
6. Пиротска – "Рени"; "Мис Макси"; малкият ЦУМ
7. На ъгъла на Пиротска и Братя Миладинови- до Женския пазар- предимно дънкови облекла
8. На ъгъла на Фритьоф Нансен и Петър Берон, срещу офиса ма М-тел
9. Магазин на ул. Княз Борис І №69, участъка преди Алабин; "Мия"
10. ул. Княз Борис I №55; "МАМИ"
11. Модна къща "РЕНИ"


Пловдив:
1. Магазин в Халите
2. Под Торакс (частния родилен дом на Четвъртък пазара)
3. В подлеза на Централна поща - Conti
4. В подлеза на Понеделник пазара - Conti
5. В "Детски свят" в Тракия
6. "Miro STYLE"
7. Магазинът на "Блага Благоева" срещу Централна поща


Велико Търново:
1. Модна къща "РЕНИ"

Варна: 
1. На кръстовището на ул. Ген.Колев и Цар Освободител - срещу супермаркет Гастро
2. Над подлеза Шипка - до кафе сладкарница Sandor
3. Модна къща "РЕНИ"


Русе:
1. магазин "Рени"- ул. Ангел Кънчев /пресечката от Пенсионното към кръговото/


Стара Загора: 
1. Търговски център до Общината - в сутерена - Conti
2. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов №96
3. Търговски комплекс "Сити"- 2 етаж




Детски магазини:
София: 
1. "Штъркел",  бул. Стaмболийски №188
2. "Малечко", бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгълът с ул. Пиротска
4. "Пинокио",  ж.к. Дружба 1; бул. Княз Дондуков №39; кв. Лозенец, ул. Малин камък
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул.  Янко Забунов бл.41
6. Mагазин зад Била на бул. България
7. Mагазин в Люлин
8. "Пакостник", ж.к. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, Търговски център "Овча купел" ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к. Хаджи Димитър ул. Макгахан бл.69 (до пазара) - 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/
11. Детски хипермаркет "МЕЧО ПУХ", кв. Горубляне ул. Самоковско шосе №82

12. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски център Sky City, ж.к. Гео Милев, ул. Коста Лулчев №52


Пловдив: 
1. "Штъркел", бул. Свобода №10
2. "Пинокио", бул. България №190
3. Детска стокова борса "Вис Виталис", бул. 6-ти Септември №258

4. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "БЕНЧМАРК" бул."Санкт Петербург" (до МЕТРО - Пловдив)


Велико Търново:
1. Хипермаркет "Хиполенд" - Central Mall ул. Оборище №18

Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови №20
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс  "Пикадили - Практикер" бул. Владислав Варненчик №268


Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова №63


Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І №26, до Археологическия музей
2. Хипермаркет "Хиполенд" - Търговски комплекс "Пикадили" кв. Изгрев №147


Стара Загора::
1. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов №96



Вестители за бебончета:

mini_79- 0899 15 46 11
Deina- 0899 16 80 63
mango- 0889 61 02 70
mirannda- 0887 61 54 09
Witche- 0899 84 34 42
EliMeli- USA 408-355-8889
Tanya Genova- USA 1-818-306-0301
gertrudka- 0887 35 32 78



Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 18:29 от mini_79

# 1
  • Мнения: 319
Здравейте и от мен  Party
Да ни е честита новата темичка  bouquet
Аз засега нямам никакви спазми било в ръцете или в краката. Стрии ми се появиха по гърдите още в самото начало, след като започнах да се мажа ми се появиха по 1 на двете бедра (щото там не мажех Blush). Корема засега е супер, ама и аз не го оставям, мажа го по 2 пъти на ден. С безсънието моя проблем идва от честото ставане до WC-то. Като ставам на всеки 2 часа (че понякога и по-начесто), се разсънвам, и после с часове се въртя в леглото. Вече не спя като в началото до 11ч., максимум в 9ч. съм на крак. Бебката ме побърква от ритници и въртене, но много рядко ме тормози през нощта. За страховете - хич не мисля за лоши неща, каквото ще става, ще става. Тъй че не си пълня главата с глупости. Толкова ми е леко на душата, само за пазаруване мисля Joy Вече купихме кошарата на беба, и количката купихме както вече бях писала, и легенче за къпане и още доста дреболии. Даже 1 пакет памперси за новородени взехме baby_neutral За мен за болницата още нищо не съм купила, защото не съм питала какво ще ми трябва. От обсъжданията тук имам някаква идея, ама все пак ще питам и доктора.
Че тъй де, само покупки са ми в главата Crazy
Другата седмица съм на преглед, ще разбера какви са резултатите от теста за диабет. Дано всичко да е нормално Praynig

# 2
  • Мнения: 376
Да се разпиша и аз и да благодаря на Мини , че отново имаше кой да се погрижи за нашата темичка.

# 3
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Мини, вчера и Гертрудка си остави телефончето и изяви желание да е вестител, та можеш да я сложиш и нея при щъркелите. А пък аз още преди доста време имах Рожден Ден, та вече не съм на 23 (не, че не ми се иска да съм на 16 дори) ooooh!.
Хубава ни е новата темичка Hug!
За страховете - аз съм се поболяла вече, дори си въобразявам разни болки, контракции, но това не ме спря днес да отида на фитнес и да ходя по пътечката 30мин. Всички ми се накараха, та ми беше за първи и последен път. Оказа се, че на фитнес е трябвало да ходя по в началото, а не чак в седми месец тепърва да се яхам по уредите Mr. Green. Завими се много свят, но миказаха, че  на всички бременни им ставало така от пътеката... много странно 'що пък само на бременни?!

# 4
  • Мнения: 492
Да ни е честита новата темичка, много ми харесва  Heart Eyes 

# 5
  • Мнения: 492
Аз пак да ви помоля за помощ  Praynig с риск да съм досадна ...  Embarassed
Поканиха ни на рожден ден / 60 г. / на първа братовчедка на баща ми /нейните деца са мои втори братовчеди и не съм ги виждала от много, много отдавна/. Идеята й е да събере родата, която се е разпръснала и т.н. /идеята е много добра/, но моя проблем е, че си бия главата за подарък. Идеите ви ще ми бъдат много полезни, защото блокирах и нищо не мога да измисля   newsm78  Не сме и достатъчно близки и наистина имам нужда от помощ, моля 

# 6
  • Мнения: 2 122
Готово, поправих пропуските. Муци- ти пък кво се натискаш да ти слагам повечко годинки бе, скоро ще искаш да ги криеш  Mr. Green
Който види нещо нередно, да се обажда, че от бременността нали знаете- всички сме разсеяни.
Мила_па- подари някакъв сувенир най- добре, предполагам че една по- голяма статуетка или пък нещо посребрено би й харесало.

# 7
  • Мнения: 316
Привет и от мен. Скоро не съм се включвала, но най-накрая ми дойде музата Joy
Честито за новата тема, много ми харесва.
Моето бебче такива ритници ми раздава и така ме кефи Hug Много смешно ми издува корема ту отляво, ту отдясно, хоп тук едно дупе, хоп там една ръчичка. Снощи даже направих кратко филмче на тумбака как се мести Hug
Снощи ходих да посетя един от хотелите за раждане тук. Бях обещала да пиша що е това.  Ами браво на холандците, създават пълни удобствия за родилката. Сградата е на 4 етажа, с топла връзка с болница, има стаи за раждане и отделни за престой след това. Лекари, гинеколози и специална апаратура няма. Само акушерки и помощен персонал. Ако се наложи медицинска намеса, родилката се закарва до болницата Престоя може да е от 2 до 7 дни. По голяма част от разноските се покрива от осигуровката, а допълнително се заплащат около 28 евро на ден за храна, консумативи, стерилизация.....Разрешени са посещения, партньорът може да остане да преспи. Сестрите/акушерките помагат след раждането на майката с бебчо за къпане, хранене, абе за всичко по всяко време. Стаите са с две легла, баня, тоалетна, хладилник, телевизор, телефон, хотел с две думи Joy Ами това е. Много ме изкефи, но аз няма да се насоча натам. Аз съм или вкъщи, или в болница ако има основания за това.
Радвам се, че всички се чувстват добре, с изключение на безсънни нощи, тук болка, там болка, но докато бебчо е добре и ние сме добре Hug
Mila_pa ако измисля нещо за подарък ще кажа, засега на първо четене нищо Sad

# 8
  • Мнения: 1 232
ех добре,че се появи мини,че да не останем без темичка newsm78 Grinning

# 9
  • Мнения: 907
Привет в новата ни темичка! Както винаги Мини се е справила страхотно! Благодаря на Муцунка и на Мини за добавянето на моята скромна личност в списъка на тези, които ще носят добрите новини Simple Smile
Аз току що се прибирам от разходка, видях се и с приятелки, успях и да купя подарък за дъщерята на братовчед ми, която утре става на ...  newsm78 9 години май. Купих един много готин пъзел с всички принцеси на Дисни - Красавицата (от Красавицата и звяра), Ариел, Пепеляшка, Снежанка, принцесата от Аладин, Спящата красавица и феята Зън от Питър Пан. Дано да го хареса.
Мила_па, моето предложение за подарък е бижу. На майка ми й подариха за 60-годишнината много хубава и нежна сребърна брошка. Друго, за което се сещам, е някакъв хубав копринен шал, например ръчно рисуван. Повечето дами на тази възраст носят както брошки, така и шалове (поне при поводи Simple Smile ). А току що ми дойде още една идея. Някакъв по-специален албум (продават доста идейни неща, не говоря за масовите албуми), в който да подредите общи фамилни снимки. Така ще се впишете и в идеята на сбирката.
Зайче, твоят баща май утре има имен ден, а? Ще празнувате ли? Ние нямаме достатъчно близък познат нито Йордан, нито Иван Simple Smile Така че тези два дни сме "на сухо"  hahaha На мен и без това не ми се ходи по купони кой знае колко. Или поне докато се навия да тръгна пада голямо мислене и чудене  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 467
Снощи ходих да посетя един от хотелите за раждане тук. Бях обещала да пиша що е това.  Ами браво на холандците, създават пълни удобствия за родилката. Сградата е на 4 етажа, с топла връзка с болница, има стаи за раждане и отделни за престой след това. Лекари, гинеколози и специална апаратура няма. Само акушерки и помощен персонал. Ако се наложи медицинска намеса, родилката се закарва до болницата Престоя може да е от 2 до 7 дни. По голяма част от разноските се покрива от осигуровката, а допълнително се заплащат около 28 евро на ден за храна, консумативи, стерилизация.....Разрешени са посещения, партньорът може да остане да преспи. Сестрите/акушерките помагат след раждането на майката с бебчо за къпане, хранене, абе за всичко по всяко време. Стаите са с две легла, баня, тоалетна, хладилник, телевизор, телефон, хотел с две думи Joy Ами това е. Много ме изкефи, но аз няма да се насоча натам. Аз съм или вкъщи, или в болница ако има основания за това.

Иха, страхотен лукс за 28 евро на вечер. Тук можеш да си поръчаш частна стая с легло за роднини и баня в стаята, но в болницата, където ще раждам, частната стая струва 520 евро:))) на ден:))) Хехе, виждам как ще съм в държавната й част, пък каквото ще да става:)

# 11
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
gertrudka,извинявай че не те бях добавила при щьркелчетата. Днес следобед забелязах пропуска, но нещо нета ли, сайта ли, но така и не пожела да ми приеме нито поправка, нито постинг. Heart Eyes

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
и аз да се разпиша в новата тема. Пазете се момичета, че аз пак съм лепнала нещо и тормозя бебето с хапчета!!

# 13
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
(Забранено за бременни, които още питат "Що е то киселини")
Ей, момичета, бях се зарекла да не ви занимавам повече с моите киселини, ама уви - днес вече не се търпи. Та сега ще ви позанимая с това колко е гадно, гнусно, досадно и преди всичко болезнено и изнервящо. Мога да напиша книга - ръководство за киселините. Радарите ми вече отчитат над 17 вида различни киселини, като болният ми мозък започна дори да си ги представя различните видове като малки армии с различен цвят екипировка и знаме с герб. Напоследък гледах доста Властелина на пръстените, та киселините си ги представям и като някаква многохилядна армия от орки #2gunfire...  Имам си дори предпочитания към някои видове, а като се сетя за други направо обмислям самоубийствен акт, 'щото като почна да крещя "Умирааааам, съвсем скоро шъ съ мре" вече никой не ми вярва (то и аз не си вярвам, или пък съм като котките с по 9+ живота, по един за всеки месец от бременността Crazy).
Днес съм яла филийка препечен, сух, черен хляб с малко бъркани яйца, които забърках на тефлона без каквато и да било мазнина, само с малко сирене и кашкавал, без сол, без подправки. Снощи ядох същото. Пих сода 2 пъти и повърнах 3 пъти. Днес съм на 3 повръщания, но все още не е минала вечерта, а аз не съм хапвала нищо от 12 на обяд, та сещате се колко вече съм гладна...?! То сигурно и по абсурдния ми пост личи колко съм обезумяла от глад ooooh!
И като дойде някой да ми разправя каква "хубава бременност" съм карала ми идва да крещя въпроси от сорта "А ще ми дадеш ли пример за НЕхубава бременност, щом моята ти се струва хубава???". А, ако след това се намери някой да ми каже, че и корема ми бил малък и ми идва да се обстрелям сама с прашка ooooh!

Полудявам ли или просто съм бременна?!

# 14
  • Мнения: 907
Mango, въобще не си го слагай на сърцето Simple Smile Не стига, че с Мини сте поели отговорността да ни правите темичките, та остава и да очакваме от вас да седите и само да чакате някой да се сети нещо, та да го добавите отпред Simple Smile Тя темата за "щъркелчетата" се обсъждаше преди известно време, ама аз тогава се разсеях  Embarassed Така че по-скоро аз съм си виновна  Peace
Ех, Муцунке, така ти съчувствам  Hug Чак ми става съвестно, че засега още нямам киселини. Но отново се възхитих на въображението ти  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт