Увеличена утайка!

  • 5 026
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
здравейте,
в изследванията на урината ми миналия месец утайката ми беше 87,а този днес си видях резултатите и ми е 90,което е доста.Някой имал ли е подобен проблем,моита лекарка каза 4е може да са много при4ините,включително и че в момента сам хремава, но все пак е доста увеличена.Ако някои е запознат моля да пише!

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Утайката е изследване на кръвта не на урината.Как са ти другите показатели?

# 2
  • Мнения: 230
все още не съ ги взела от лабораторията,тай като ги виждам в интернет и там другите показатели не са готови.Излезли са иХим. изследване с течни р-ви *
 Профил Виж по-долу
 
 Урина - белтък Лека опал.
   
 
 Урина - билирубин Отрицателен
   
 
 Урина - уробилиноген Неувеличен
 
 другите за кръвта още не са готови

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Утайката е на кръвта! СУЕ. А цифрите, които си споменала, са повече от огромни... Не ще да само от едната хрема  Stop Майка ми имаше миналата седмица СУЕ 66 и беше с голямо възпаление на яйчника ( това само за сравнение ти го казвам  Peace) .

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ако утайката е 90 това е супер високо при норма 11-15.От урината виждам,че има малко белтък,което също не е нормално.Имаш някъде огнище на инфекция.Какви са ти оплакванията.Проблеми с бъбреците имаш ли?Изчакай да станат готови вс.изследвания и се обърни към подходящ специалист,че може нещата да са сериозни.

# 5
  • София
  • Мнения: 978
Ускорената утайка може да се дължи на бремеността

# 6
  • Мнения: 1 951
Утайката е изследване на кръвта не на урината.Как са ти другите показатели?

СУЕ-то е съвсем различно нещо (скорост на утаяване на еритроцитите).

Утайка има и в урината.Нарича се седимент.Това са левкоцити, еритроцити, бактерии, белтъци, соли.
Норми не се наемам да казвам, защото ще те объркам.На всяка бланка от съответната лаборатория има референтни стойности от - до  Peace

Общи условия

Активация на акаунт