Нов внос на автомобил след 01.01.2007г!!!

  • 1 836
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Момчета знаете ли как стои въпроса с митата на нововнесените автомобили ? Това , което говорят по телевизията ми се струва нереално .Какво мислите? newsm78 Благодаря предварително  Peace

# 1
Извинявай много може ли да разкажеш какво си чула за митата на автомобилите след нова година защото не съм чула а много ме интерисува. Иначе аз чух че митата след 01.01.2007г отпадат а ще има само еко такса която ще е с около 100 лв по висока и се очакваше автомобилите да поевтинеят с около 1000-1500лева.
Някой ако има повече инфо нека да каже.

# 2
  • Мнения: 1 883
Същото и аз чух в обедните новини. Дали в нета няма официална информация. Писах на 100 те въпроса преди месец и все още чакам отговор  Party

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако под мито имаш предвид ДДС-то, което се плащаше преди влизането ни в Европейския съюз, вече не се плаща. Когато  автомобилът е произведен извън Евросъюза, тогава се плаща мито /не ДДС/.
Обаче, има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Малко е объркано и самите митничари все още не знаят какво да правят. За най-сигурно питай в данъчното.

# 4
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Все си мисля, че тук е моментът г-жа Цомба Гърдева да си каже компетентното мнение, като съпруга на виден търговец на автомобили! Mr. Green

# 5
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Все си мисля, че тук е моментът г-жа Цомба Гърдева да си каже компетентното мнение, като съпруга на виден търговец на автомобили! Mr. Green
Влизах аз в сайта на митницата - услугата 'Митнически калкулатор' е временно спряна Mr. Green, така че направо ще почерпя аз за такава информация   bouquet
Но имам и още въпроси  Rolling Eyes
ДДС-то за автомобили, произведени в Евросъюза отпада, ясно.
Какво трябва да се направи обаче, ако колата е с произход ЕС, обаче я внасям от Швейцария, примерно? Предполагам, че пак трябва да се вади Евросертификат newsm78
Друго важно - акцизите и те ли отпадат или над 162 коня пак се д*ха супата? Twisted Evil
За автомобили, произведени извън ЕС (японските, примерно) по стария начин ли се изчислява митото, само то ли се плаща или и ДДС все пак допълнително? Хич няма да се учудя...  Tired
Вкараха ли 'възрастови ограничения' за внасяните автомобили? Зловещи неща се говореха, за не по-стари от 3 години, например, затова питам.
Цомбе  Heart Eyes, в теб ни е надеждата Sunglasses.

# 6
  • Мнения: 10 758
Тъй, тъй...искате да ви кажа, па после не черпите Mr. Green

Ако под мито имаш предвид ДДС-то, което се плащаше преди влизането ни в Европейския съюз, вече не се плаща. Когато  автомобилът е произведен извън Евросъюза, тогава се плаща мито /не ДДС/.
Обаче, има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Малко е объркано и самите митничари все още не знаят какво да правят. За най-сигурно питай в данъчното.

За да не се повтарям с Нати, й копвам поста.

Сега, по питанката на г-жа Стоун Wink
Не се вади Евросертификат, ако е от Швейцария(ей жено, поспри малко, стига с тая страна бе Mr. Green).
За акцизите - па че духаме супата Close
За японските и др. извъневропейски коли - ако са купени от ЕС няма мито и ДДС, ако са внесени от САЩ и Канада - има.
И по последния въпрос, за "възрастовите ограничения" - още нищо не са вкарали и нищо не се знае.


Едва ли ще поевтинеят много автомобилите.В Германия например ДДС-то от 16%, стана 19%.Така че, дали там ше го платиш или тука, все тая.Цените са си старите.

Знаете кво пия, знаете и къде съм като са купоните Twisted Evil

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
ей жено, поспри малко, стига с тая страна бе Mr. Green
Ми Убава е, бре Flutter
А и ДДС-то там е 7.6% Party

Цитат
Знаете кво пия, знаете и къде съм като са купоните Twisted Evil
А, аз мога и специално до Симеоново да дойда Sunglasses
Убичам та  Heart Eyes  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 883
има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Това за физически лица ли е  или за юридически?

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Това за физически лица ли е  или за юридически?

Мисля, че е само за ФЛ, но за да не те подведа погледни в Закона за ДДС и в Правилника за прилагането на закона.

# 10
  • Мнения: 10 758
Нати, и на мен нещо не ми е ясно тва newsm78Чувам го за пръв път Rolling Eyes
Ние вкарваме коли на месец за около 100-тина хил. лева.Това значи ли , че ще плащаме ДДС newsm78

А, аз мога и специално до Симеоново да дойда Sunglasses
Убичам та  Heart Eyes  bouquet

И аз та убичам, чекам те у наше село тогиз Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, и на мен нещо не ми е ясно тва newsm78Чувам го за пръв път Rolling Eyes
Ние вкарваме коли на месец за около 100-тина хил. лева.Това значи ли , че ще плащаме ДДС newsm78

Ми нали мъжО ти е юридическо лице, като има фирма...а доколкото знам, това се отнася само за физически лица...

Сега има нови разпоредби и докато се изяснят нещата, ще мине едно известно време... Thinking

Пак повтарям - не искам да ви подведа и да ме псувате после, затова си проверявайте нещата... Wink



# 12
  • Мнения: 10 758
Уф, жено, обърка ме още повече.Питах го...и той не знае за таковО чудо.
Някои коли ги вкарваме на ФЛ.
Е ти добре ме вкара в мисли са ooooh!
Ако ти горят ушите, да знаеш че мислА за теб Twisted Evil

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Е ти добре ме вкара в мисли са ooooh!

Не го мисли толкова - ще вземе да ти спадне либидото... hahaha

# 14
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Ясното е че акциза остава.
Ако сделката е преди нова година, се обмитява по стария начин
ако е след нова година, в края на всеки месец юридическите лица си самоначисляват ДДС и си подават и ИНТРАСТАТ декларации / в НАП/
само че преди това има един лек въпрос
това изискване се отнася за стоки с произход обстността/ т.е. стоки които са произведени в общността или са обмитени та,/, това се доказва със сертификат за статута на стоката
интересен е момента как ще се регистрира колата ако е внесена от физическо лице, защото според мен автомобила ще е вече отчислен да кажем от Германия и тук трябва да се води на отчет
а и стоката като се движи вътре в общността е под режим вътрешнообщнпстен транзит
и тови режим трябва да се приключи по някакъв начин

Общи условия

Активация на акаунт