Въпрос за жълтъка

  • 1 305
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 186
Мами до сега не съм давала на бебка нито веднъж жълтък защото нямаше от къде да си набавя пресни домашни яйца(на купешките изобщо не вярвам) според вас това проблем ли е  Peace
От скоро вече ми носят пресни домашни яйца и мисля да започна...вие как захранихте с това...къде го слагате жълтъка  newsm78
Благодаря ви предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 117
Яйцето трябва да е сварено много добре-около15-20мин.да поври.Слагала съм го в зеленчуковото пюре, в кашата.Чувала съм, че някои бебоци не хапват нищо в което има жълтък, та майките се чудят как да го прибавят(кремчета).

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Виждам,че вече сте големички и трябва да хапвате цял жълтък,но тъй като не сте яли до сега започни с четвъртинка.Яйцето го варя около15 минути и след това го слагам в супата или в зеленчуково пюре.Давам по 2пъти седмично.

# 3
  • Мнения: 2 936
аз слагах жълтъка предимно в супите,защото само така го ядеше  Peace много рядко със сирене и домат..

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз захраних преди 2 седмици.Сварих яйцето около 15 мин и давах през ден/3 пъти/ по четвъртинка.След 5-6 дни през ден по половинка и вчера цял жълтък.Слагам го в зеленчуковото пюре.

# 5
  • Мнения: 100
Аз захраних преди 2 седмици.Сварих яйцето около 15 мин и давах през ден/3 пъти/ по четвъртинка..
И аз така направих,но все още слагам по 1/4

# 6
  • Мнения: 1 186
Благодаря на всички ви за бързите и точни отговори   bouquet....най-вероятно от понеделник ще започна и аз да давам желтък  Peace

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Виждам,че вече сте големички и трябва да хапвате цял жълтък,но тъй като не сте яли до сега започни с четвъртинка.Яйцето го варя около15 минути и след това го слагам в супата или в зеленчуково пюре.Давам по 2пъти седмично.
И аз така!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Мами до сега не съм давала на бебка нито веднъж жълтък защото нямаше от къде да си набавя пресни домашни яйца(на купешките изобщо не вярвам) според вас това проблем ли е  Peace
От скоро вече ми носят пресни домашни яйца и мисля да започна...вие как захранихте с това...къде го слагате жълтъка  newsm78
Благодаря ви предварително   bouquet
На нас педи ни каза да даваме жълтък 1/4 от купешки яйца, все пак имали някакъв контрол. В никакъв случай да не давам от домашни. Аз все още не съм давала и мисля да не давам поне до 8 месец.

# 9
  • Мнения: 361
Аз давам по половин жълтък в зеленчуковото пюре през ден. Варя 15 минути.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
На нас педи ни каза да даваме жълтък 1/4 от купешки яйца, все пак имали някакъв контрол. В никакъв случай да не давам от домашни. Аз все още не съм давала и мисля да не давам поне до 8 месец.
Аз започнах с домашни яйца и все още давам такива. Защо в никакъв случай да не даваш домашни  newsm78 Купешките не ми вдъхват доверие.

# 11
  • Мнения: 832
Ако взимате кухня, супите са застроени с яйце. Ако не, маже да го даваш или направо, или да го слагаш в манджата на обяд.

# 12
  • Мнения: 1 186
Ако взимате кухня, супите са застроени с яйце. Ако не, маже да го даваш или направо, или да го слагаш в манджата на обяд.
От 6 месечни се храним от кухня...но незнам дали това се счита за захранване със жълтък newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 480
Започнах да му давам преди 4-5 месеца, първо по 1/4, после по 1/2 и сега вече му давам цяло жълтъче. Давам 1-2 пъти в седмицата просто така без да го смесвам с нищо.

# 14
  • Мнения: 2 897
Добавях му 1/4 в зеленчуковите пюрета,но спрях за известно време,защото много му се мръщи.
След време ще пробвам пак.

Общи условия

Активация на акаунт