detski nadbavki

  • 1 815
  • 6
  •   1
Отговори
zdraveite,otdavna iskam da postavq tozi vapros pred niakogo,no ne znaeh kade.dano da sam popadnala na tochnoto miasto.taka:
dohodat na chlen ot semeistvoto ni nadvishava ustanovenia po zakpon
s 2-3 leva.pitam:normalno i chestno li e decata mi[na 4god.i polovina.i 1god.i 3mes],koito sa BALGARCHETA da badat lisheni ot malkoto koeto im se polaga.Vazmutena sam.ako ima podobni na moq sluchai shte se radvam da smodelqt mnenie i opit.blagodaria VI predvaritelno. newsm17

# 1
  • Мнения: 5 668
 FlutterНе не е нормално, не само за това че са българчета ами по принцип. Аз също ще съм от майките които няма да получават детски надбавки от тази година, защото видите ли имам уж голям доход. Е как няма да е като се взима брутното трудово възнаграждение, не се приспадат парите които ти удържат като данъци, никъде не се отчитат пари които всеки божи месец се дават за лекарства /тях най-ме боли да ги давам, но без тях не може/ и така. То по принцип 18 лева пари ли са, ами не са. Ама няма никой да разбере майките, защото тези които ги определят надбавките със сигурност не са опрели до тях, тъй като заплатите им са... Незнам може би трябва да се измисли нещо от рода на: при доход до 600лв /брутен естествено Crazy/ еди колко си пари, при доход от 600-800 еди колко си и т.н. Мисля, че на всяко дете майка му заслужава да взема поне нещо от тази държава, колкото и малко да е, да се знае че държавата мисли поне малко за майките и за децата. Party

# 2
  • Мнения: 3 360
Миналата година бях в същата ситуация като теб-чудех се как е възможно това?!Незнам какво да кажа-безобразията са много....Не ми се иска да коментирам,че се ядосвам много Mr. Green
Опитай след няколко месеца пак!

# 3
  • Мнения: 62
 PeaceАз съм на мнение, че на всички деца трябва да се дават тези надбавки, независимо от дохода!!! Това, че децата трябва да посещават учебно заведение, за да ги получават, е много хубаво! Нека има само подобни условия!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 340
малко ще се отклоня о т темата да ви разкажа друг куриоз който преживах. Тези облекчения на данъците дето се дават пак за дечица  и те не са кой знае колко та подавам аз такава декларация и след шест месеца чакане получавам писмо, че имам аз да дължа 200 лв вместо да взема 50 и няколко лева. Отивам и ми се казва че мъжът ми бил работил и другаде и понеже не съм данъчен служител не мога да им кажа точно къде е грешката, но казах че познавам мъжа си и няма такова нещо. Жената уж любезно обясни че ще върне за преразглеждане и че според нея по моите думи също има грешка да си чакам парите.Да ама след месец пак ме викат ама по телефона отивам аз пак с малкото дете защото няма кой да го гледа и ми се заявява- грешка няма имам да давам и ако не ги дам делоо.След което отказах да подпиша акта викнах шефката и казах, че нещата няма да останат така и че ще пускам жалба. Шефката излиза след като вдигнах грандиозен скандал на който не забравих да отбележа че са изчакали да мине законовия срок за обжалване и тогава са ме викнали и аз сега съм без изход и право на избор не описвам най- подробно че и така стана дълго. Служителката ми заявява аз какво искам да я уволнят ли че била с последно предупреждение, че щяла да ги извади да ми ги даде ама ги нямала само да не вдигам скандали заявих,че дори да ми ги даде закони има и държа да се спазват а не тя да ми ги дава. После каза - а утре с какви очи ще ме погледнеш като ме срещнеш и пр. пр. Не отстъпих тръгнах си бясна. Само след 15 мин мъжа ми се обажда въпросната г-жа му се обадила на него че аз много съм викала и му казала следното -  да права е жена ви има грешка наша е доходите сме ги сметнали без да искаме по две и от там идва доплащането и че такова най-накрая няма да има. ТОВА ДЪРЖАВА ЛИ Е И ТОВА СЛУЖИТЕЛИ ЛИ СА ДА НЕ ЗНАЯТ КАК СЕ РАБОТИ А НИЕ ДЛЪЖНИ ЛИ СМЕ ДА РАЗБИРАМЕ ОТ ВСИЧКОО.

# 5
  • Мнения: 683
FlutterНе не е нормално, не само за това че са българчета ами по принцип. Аз също ще съм от майките които няма да получават детски надбавки от тази година, защото видите ли имам уж голям доход. Е как няма да е като се взима брутното трудово възнаграждение, не се приспадат парите които ти удържат като данъци, никъде не се отчитат пари които всеки божи месец се дават за лекарства /тях най-ме боли да ги давам, но без тях не може/ и така. То по принцип 18 лева пари ли са, ами не са. Ама няма никой да разбере майките, защото тези които ги определят надбавките със сигурност не са опрели до тях, тъй като заплатите им са... Незнам може би трябва да се измисли нещо от рода на: при доход до 600лв /брутен естествено Crazy/ еди колко си пари, при доход от 600-800 еди колко си и т.н. Мисля, че на всяко дете майка му заслужава да взема поне нещо от тази държава, колкото и малко да е, да се знае че държавата мисли поне малко за майките и за децата. Party
Абсолютно съм съгласна с това.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 768
извинявам се, че се намесвам в темата, аз също имам въпрос за детските надбавки и ще се радвам някой да ме "осветли" по въпроса
та случаят при мен е следният:
започнах да взимам детски когато детето беше на 1 г и 1 м. -т.е. юни 2006. междувременно забременях и започнах да се осигурявам на висока заплата за 6м. /всъщност остава ми още 1 м до края/ кога трябва да подам нова декларация за детските, като се има предвид че ще дойде ново бебе /живот и здраве/ ок 4 м. преди да изтече 1 година от предишната декларация? дали трябва да подам нова декларация като дойде новото бебе или като се навърши 1 година от предишната декларация...
надявам се че ме разбрахте Sad

Общи условия

Активация на акаунт