как да направя домашно месно пюре

  • 949
  • 13
  •   1
Отговори
  • pomorie
  • Мнения: 848
Марти не харесва купешките месни пюрета чак му се гади как да му направя домашно дайте идеи.имаме домашно свинско и телешко месо мисля че ще стане по-вкусно от купешкото пюре.аз съм вегетарянка и нито през бремеността нито сега ям месо и малкия не го е опитвал по никакъв начин Rolling Eyesможе ли и заради това да не го харесва Laughing Laughingмерси предварително Hug

# 1
  • Мнения: 6 243
На втория въпрос: Аз също съм вегетарианка, но и двете ми деца при захранването ядяха охотно месо. По-късно баткото почти нацяло го отказа, но малката е голям любител на мръвките. Така че не бих го отдала на вегетарианството.

За приготвянето на домашни пюрета.
Добре е да започнеш с телешкото, свинското остави за по-нататък. За начало добри са също пилешко, пуешко, заешко. Аз приготвям месото, като първо го сварявам добре - на силен котлон, за да се запазят хранителните качества на месото. На слаб котлон се вари месо за бульон. Припенва се, ако има нужда. Като се свари добре, парченцата месо, заедно с част от бульона пасирам до напълно хомогенна смес с пасатор или блендер. След това така приготвеното месо слагам или във формички за лед, или направо в алуминиево фолио - на топченца. Така приготвените дозички пускам при сварените зеленчуци и по този начин мога да приготвям различни комбинации от месо и зеленчуци през различните дни. Аналогично приготвях и супите за децата. Моите вече са големи и си дъвчат месото, но в началото практикувах така, за да не варя и пасирам мръвки всеки ден.

Между другото, от готовите пюрета при нас любимо беше шунка със спагути на Хип. Забелязала съм, че на доста от децата това е любимото месно пюре. Пробвай го, ако не сте го опитвали и предпочиташ готови.

# 2
  • Мнения: 2 897
И аз като Хапка ползвам формички за лед за готовото месо,което после добавям в приготвеното зеленчуково пюре.
Аз обаче за сега съм му давала само заешко,пуешко и пилешко,за другите изчаквам още.

# 3
  • Мнения: 1 186
И аз така процедирам-варя месото и го слагам във формички за лед и после кото ми станат готово-сварени зеленчуците,пускам едно кубче от месото в тенджерата оставям така 5 минути и свалям от котлона....пасирам и добавям малко зехтин или масло и ето ти месно пюре

# 4
  • pomorie
  • Мнения: 848
а мога ли да сложа във формички и да замразя месото  но вече със зеленчуците(всъщност готовото пюре)стана доста като количество та да мога да го давам няколко дни.или да го изхвърля Naughty

# 5
  • Мнения: 6 243
Естествено, че можеш. Но ако има картофи в пюрето, след размразяване става доста воднисто и си променя вкуса. В тоя случай аз не бих го замразявала.

# 6
  • pomorie
  • Мнения: 848
ами сложих грах и морков.сега варя картоф мислех да слагам.а ако е съвсем малко дали ще стане пак както казваш.какво друго да сложа ако не картоф.сигурно изглеждам смешна но до сега не съм правила пюре.плодовите и зеленчуковите си ги хапва купешки,затова Sad Sad

# 7
  • Мнения: 6 243
Защо не замразиш пюрето само с граха и морковите. А по-нататък, като даваш пюренцата, добавяй картофи или варен ориз само за деня. А сварените картофи днес можеш да ги оползотвориш по много начини.

# 8
  • Мнения: 481
Ние още не сме се захранили, но и аз се интересувам от домашни месни пюрета. Питането ми е, от къде купувате пуешко и заешко мес? От пилешкото месо коя част е най-подходяща като за начало? Аз купувам филе без кожа за супи и манджи за нас и мислех за детенце да използвам същото месо. Една мама обаче ми каза, че нейния лекар и е казал да ползва бутчета, за да навакса бебо с хемоглобина. Аз хич не ги харесвам, много са ми мазни, но ако трябва ще купувам цяло пиле и за нас ще готвя бялото месо, а за бебка червеното

# 9
  • Мнения: 546
Аз варя бяло и червено месо заедно, пасирам с малко от бульона и замразявам във формички за лед.

# 10
  • София
  • Мнения: 250
А така замразеното във формички месо, до колко време трябва да се изконсумира?

# 11
  • Мнения: 568
az si igrah njakolko meseca da prigotvjam mesni pureta po sushtata prichina, no skoro otkrih, che hapva kupeshkite, no zatopleni i razredeni, slagam go na kotlona i go kipvam s malko voda.1chast voda kum tri chasti pure.
=osobeno haresva Gerber - zaeshko s kopur.

# 12
  • Мнения: 1 111
Замразени зеленчуци ли ползвате? Аз давам само купени,защото ме притеснява съдържанието на нитрати.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 236
Аз още не съм давала месни пюрета, но да ви питам- може ли да се приготвят в бурканчета и да се стерилизират? Свекър ми гледа зайци и сигурно заешкото ще й го приготвям аз. Дори незнам какво има в месните пюрета,но ще прочета съдържанието на някои купешки.

Общи условия

Активация на акаунт