Храненето на дете навършило 6 месеца

  • 853
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 294
Здравейте момичета  bouquet
Моля, дайте ми съвет Sad
Днес водих малката на консултация.Педиатърката ни не беше на работа и я прегледа нейната заместничка.Та тя ме посъветва да заместя едното хранене с попара Shocked
Аз за сега съм захранила малката само със плодови пюрета и от скоро с каша, та тази попара ми дойде като гръм.Не е ли по-логично да захраня този месец със зеленчук и каша с глутен да речем?Няма ли да дойдат много на малката новите храни за месеца ако включа и попарата?А месото кога трябва да дам?Абсолютно ме обърка тази жена SadИ какво толкова  има в тази попара, че чак да замествам млечното хранене с нея?
Ще ви бъда много благодарна ако изкажете мнение по темата ми Hug

# 1
  • Мнения: 6 164
Ами тя ти е казала така, защото по старата схема на тази възраст идва ред на попарата. Като същата тази схема предполага, че си дала сок втори месец, трети пюре, четвърти каша, пети не-знам-си-какво...
А вече с късното захранване е ясно, че малко педиатри са запознати и ти както виждам си избрала този вариант, значи си караш постепенно с храните ред по ред. Захрани си детето с каша и зеленчуково пюре, едно по едно с пауза между тях 1-2 седмици и не я мисли много попарата, откъм хранителни стойности не представлява нищо важно за детето.

# 2
  • Мнения: 5 362
Захрани си детето с каша и зеленчуково пюре, едно по едно с пауза между тях 1-2 седмици и не я мисли много попарата, откъм хранителни стойности не представлява нищо важно за детето.
Мисти е права.Недей захранва с няколко нови неща наведнъж.Сега започни ако искаш със зеленчуковото пюре,например.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Дъщеря ми е на 7 месеца и още не е захранвана с попара и месо Peace.Въведи си първо зеленчуковите пюрета и до тогава твоята педиатърката трябва да се е върнала и ще обсъдите с какво да продължиш!

# 4
  • Мнения: 100
Бебка също е на 6 месеца.Менюто и е следното:
6.00 180 мл.АМ
10.00 каша
13.00 зел.пюре+1/4 жълтък(през ден)
15.00 плод или малко плодово пюре
17.00 АМ
21.00 Ам
На тази възраст бебетата имат нужда от мляко,така че не бързай с попарите.Има време за всичко.  Можеш да въведеш зел. пюре на обяд.

# 5
  • Мнения: 7 803
аз глутена бих го оставила като последна нова храна. дай си зелен4уково, ка6а, месно п*ре и 4ак тогава глутен

# 6
  • Мнения: 1 294
Благодарско момичета HugУсещах, че нещо не е както трябва Confused
Днес ще опитаме сладък картоф, а още в понеделник ще направя една консултация с нейната педиатърка по телефона, че да видим тя какво ще ни каже.
А какво ще кажете да, да опитамм ли с малко масло в картофа след 1 седмица, а след след две да включа и сиренце с картоф?Или е по-добре да не избързвам с тези храни?

Общи условия

Активация на акаунт