Пиете ли калций допълнително?

  • 1 496
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 676
Искам да ви попитам дали се чувствате изтощени от кърменето и дали приемате допълнително калций или някакъв комбиниран препарат? Аз започнах още по време на бременността да се чувствам изтощена, но тогава лекарката ми каза да започна с Матерна. Сега нищо не пия, уж ям много мнечни продукти, но се чувствам доста зле - имам болки в гръбнака, ноктите ми се белят (не мога да кажа чупят, защото са доста меки) до кръв, а косата ми е една...
При вас как е?

# 1
  • Мнения: 1 382
И на мен ноктите ми се белят, от косата съм доволна, не чувствам някаква липса и затова не пия нищо. Единствено наблягам на сиренето и кашкавала, кисело и прясно мляко не харесвам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 380
По препоръка на моя доктор пиех витамини за бременни и допълнително калции през цялата бременност и ми каза да продължавам да ги пия докато кърмя. Косата започна да ми пада от хормоналните промени, когато бебо беше на 3 месеца и това продължи около месец слава богу,че беше ужас. Падаше направо на кичури Crazy

# 3
  • Мнения: 215
Аз пия калций и витамини , но когато се сетя . Горе долу през ден ми се получава . Според мен калцият е много важен за нас кърмачките .

# 4
  • Мнения: 2 159
на мен педито ми каза нищо да не пия newsm78 само този месец ме кара да взимам Zymafluor за зъбките

# 5
  • Мнения: 5 401
Като се присетя пия Калмацин, а млечни продукти нямам право да консумирГам заради АБКМ-то на Каби. Засега не чувствам проблеми.. освен когато свалям количката, която макар и 8 кг вече натежава.   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 288
нищо не съм пила. честно казано ме беше страх кое преминава в кърмата и кое не. но не съм  имала големи проблеми. косата ми падаше някъде до към 6-тия месец, но после се оправи. бях обаче доста отслабнала, според мен от кърменето. приключих кърменето с тегло с 3 кг по-малко от преди да забременея.

# 7
  • Мнения: 2 897
Не съм пила допълнително.Наблягах на сиренето и киселото мляко(прясно не мога да пия).
Не съм имала проблеми с ноктите и косата.

# 8
  • Мнения: 132
Можеш да ядеш и сусамов тахан. По една лъжица сутрин с малко мед (иначе е труден за ядене), повече сурови ядки и ако наистина желаеш има и други висококачествени добавки, които можеш да пиеш! Но според мен е по-добре да си ги набавиш с храната!

# 9
  • Мнения: 1 097
аз пием след като родих - разтворими таблетки калции. Имах прекрасен маникюр, за първи път през живота си!  Heart Eyes После почна да ми пада косата към 3-4 месец и спрях, сега съм забравила.... Но ще почна пак да си взимам, и аз се чувствам доста уморена. Пък и все повече ще ме уморява малкия пакостник  Crazy

# 10
  • Мнения: 2 019
не съм пила

# 11
  • Мнения: 1 559
Може да си вземеш бирена мая - действа лактогонно, а и се отразява добре на нокти, коса, нерви. Simple Smile
А ако се спреш на вариант витамини за бременни, препоръчвам ти Пренатал.

# 12
  • Мнения: 1 097
Може да си вземеш бирена мая - действа лактогонно, а и се отразява добре на нокти, коса, нерви. Simple Smile
Тя влияе и на апетита - увеличава се, както и килцата  Wink

# 13
  • Мнения: 1 559
Явно е индивидуално. На мен не ми се увеличи нито апетитът, нито килцата като я пиех (доста продължително време впрочем).  В нета съм срещала и други отзиви като твоя, но пък познавам мами, които нямат твоите оплаквания. Най-вероятно е до организъм. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 6 461
Не съм пила нищо ,понеже съм нямала оплаквания докато кърмех.

Общи условия

Активация на акаунт