Въпрос за РЕЛК решенията

  • 3 192
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 531
Моничета, моля ви за отговор ако знаете..
РЕЛК решението на дъщеря ми изтича март 2007г. Трябва ли да чакам писмо от ТЕЛК за подновяване или да искам пак талон от личната и аз да го подавам?

# 1
  • Мнения: 644
До колкото съм чувала трябва ти да си го подадеш,но понеже аз още не съм го подновявала не съм 100% сигурна.Знам обаче със сигурност,че се чака доста и трябва още от сега да се заемеш.
Предполагам,че ще имаш и други отговори по изчерпателни   Peace

# 2
  • Мнения: 450
За съжаление инициативата пак трябва да бъде твоя.Поне два месеца предварително си вземи протокола от личния и го подай на ул.Иларион Макариополски(за София).Те ще ти кажат ориентировъчно кога да си чакаш писмото,ако до уречения срок не пристигне,по-добре го потърси на място в болницата,откъдето ти кажат,че ще го  изпратят.И след това пак така с необходимите документи и писмото на комисия.Успех:)

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ние протокол от джи пи-то не сме взимали. Два месеца по-рано със стария ТЕЛК (оригинал и копие) отидохме в ТЕЛК-а, там направо ни накараха да попълним молба и сега чакаме писмо. И тъй като не дойде вече месец, пак трябва да ходя до там да си го взимам на ръка...
Най-добре питай на място или по телефона.

# 4
  • Мнения: 380
Ние също два месеца по рано подадохме молба * но не ни бавиха много  ,през м,май миналата година му изтече а през м,юли се явихме за преосвидетелстване само че ни одрязаха доста в процентите.

# 5
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Моничета, моля ви за отговор ако знаете..
РЕЛК решението на дъщеря ми изтича март 2007г. Трябва ли да чакам писмо от ТЕЛК за подновяване или да искам пак талон от личната и аз да го подавам?

При възрастните поне е така, че трябва да се чака от тях, но досега винаги или са забравили или не съм получила писмото. На иларион Макреополски само се отива със стария протокол и те казват докъде са нещата, но трябва човек да е по-настотелен да не кажат чакайте и да не чакате много. Последния път при второто ходене чак се разнищиха нещата.

# 6
  • Мнения: 5 531
Много благодаря за отговорите. Винаги сте ми от голяма помощ  bouquet
Още в понеделник ще отида да си поискам от личната нов портокол, и след това отивам на ул.Иларион Макариополски с копията и оригинал  да видя каква ще я свърша.
За % ще видиме и на нас колко ще ни дадът. При моята щерка подобрение за тези 2г няма, РЕЛК решението и  е за 65%, тя си прави още пристъпите, добавихме и още по тежка алергия, и ИПП. ама незнам за кое колко % дават. С Мария се явявах в 5та гр. болница, лекарката беше страхотна. Прегледа я и ни върна за допълнит. документи които ще и дадът по-висок %. С баткото бяхме на друго място и там мина много бързо и сухо   Confused Доста притеснено ми е сега, ама да не мисля от рано, ще видиме какво ще стане. Още веднъж благодарности на всички  bouquet

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Няма нужда от нов протокол - в писмото ще пише какво ще искат за пред комисията. На Макреополски се ходи с протокола за инвалидност-стария

# 8
  • Мнения: 3 743
Ние протокол от джи пи-то не сме взимали. Два месеца по-рано със стария ТЕЛК (оригинал и копие) отидохме в ТЕЛК-а, там направо ни накараха да попълним молба и сега чакаме писмо. И тъй като не дойде вече месец, пак трябва да ходя до там да си го взимам на ръка...
Най-добре питай на място или по телефона.

И ние така със стария ТЕЛК и молба, но не мога да си спомня дали на Макариополски ги подавахме или в 7-ма поликлиника в ТЕЛК-а.

# 9
  • Мнения: 549
На нас  решението от РЕЛК изтича април. Сега чакам да ми направят реоценка в св. "Никола", защото си мисля, че със старата епикриза (от преди 2 години) няма да минем. Сигурно освен старото решение на РЕЛК трябва да се занесе и новата епикриза  newsm78. Страх ме е , че ще ме отрежат в процентите  #2gunfire въпреки , че се радвам , че детето се подобрява ми трябват повече проценти. До сега бяхме на 90%.   Sad

marychery какви други документи могат да се приложат за да вдигнем процентите. Моят син е с Генерализирано разтройство на развитието и сме на диета без глутен и казеин. Това не го признават официално , но не може ли лекар да напише , че сме с алергии.  newsm78 Ако някой знае такъв вариант да сподели!  Praynig Може би трябва да попитам личната си лекарка  Thinking

Последна редакция: пт, 05 яну 2007, 02:26 от nadejda.v.l

# 10
  • Мнения: 5 531
Aз знам че е хубаво да приложиш всички документи които имаш. Не всяко заболяване ти дава висок %, но допълва основното заболяване. Аз не го знаех и когато се явихме, ни  върнаха за допълнителна епикриза от алерголог или кожен заради дерматита, за да ни дадът по-висок %

Общи условия

Активация на акаунт