Седалищно прилежание

  • 793
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 821
В 8ми месец съм и бебето още не се е обърнало с главата надолу. Първото много рано беше заело стартова позиция. Искам пак нормално да родя, но ако така си седи май ще ме клъцнат Thinking Сега казват, че околоплодните води са по-малко, което прави тясно пространството и бебето неможе да се врътне. Споделете опит Grinning
търсачката пак не работи

# 1
  • Мнения: 1 042
Има бебета,които по-късно се обръщат.Марти се обърна в края на 8-я-началото на 9-я месец.Не се притеснявай и леко раждане Peace

# 2
  • Мнения: 5 362
Може да се обърне по-късно,споко!
И на мен в 8-я месец ми казаха седалищно,но после си зае нормална позиция.

# 3
  • Мнения: 6 461
Големия ми син беше седалищно ,но няколко дена преди да родя се обърна.
Не се притеснявай имаш още време. Peace

# 4
  • Мнения: 2 936
има много причини за да не се обърне бебето...понякога не се виждат на видеозона!
аз родих Алекс нормално...седалищно!в хода на раждането се установи че пъпната връв се е била увила около ръката и затова през цялата бременност е била с това разположение.
при повечето седалищни прилежания се препоръчва секцио и аз трябваше да бъда,но родих 1 ден преди датата която ми беше насрочена,а и бебето е било застанало в добра позиция за нормално раждане.
успех и не се притеснявай,довери се на докторите-все пак те си знаят най-добре!

# 5
  • Мнения: 1 581
И моят син застана седалищно 8-ми месец и акушерката ми обясни да спя с навито одеяло от едната долна страна на корема уж да му помогна да се обърне, но не знам дали имаше смисъл. Родих седалищно нормално, но в 35 седмица, бебето беше малко - 2кг, но пак доста се поизмъчих, а и на Виктор дупето се посини  Laughing
При първо раждане седалищно се препоръчва да се ражда секцио. С мен една майка ражда второ седалищно и също доста се беше поизмъчила, така че по-добре се подготви психически за секцио.
Пък дано се врътне бебето. Докторът, като ми пукаше мехура, каза, че има шанс да се врътне и в този последен момент, но моето явно си беше решило да си излезе с дупето напред.
Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 2 821
Благодаря момичета!Няма да се тревожа все още Hug

# 7
  • Мнения: 1 132
Има разни упражнения, които се правят за обръщане на бебето. Аз си спомням само едно,което ни показваха на курса, но може да разровиш из нет-а. (http://www.gentlebirth.org/archives/breech.html#Versions)

Ляга се напред с главата, на колене и лакти,  главата е между ръцете, а седалището е високо.Прави се по 15 минути на ден след 32 г.с. до колкото си спомням.

# 8
  • Мнения: 1 104
И при мен бебето беше седалищно, но се обърна преди 1 седмица, т.е. в началото на 9 месец. Спокойно!

# 9
  • Мнения: 1 877
 А  пък и да те резнат - какво от това? Аз и двете деца ги раждах секцио (първото беше седалищно-краково)  и все още кретам Simple Smile .Споко! Не е толкова страшно секциото...

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 При мен беше така с малката и да не те плаша,но така и не се обърна. ooooh!
  Родих съвсем нормално и много,много лесно.Имах само леки болки в кръста без никакви контракции,но таткото се притесни и реши да отидем на преглед/болеше ме около 6 часа/.За щастие беше неделя,гинеколога ми почиваше и ме посъветва за мое успокоение да отида за преглед до болницата.И така озовах се без документи,без багаж,без контракции и с усмивка ду ушите в болницата.Там не бяха ентусиазирани,че ще им губя времето,но решиха да ме прегледат...,смаях ги със седем сантиметра разкритие.
  Приеха ме набързо и пратиха мъжа ми за документи и разни други неща,когато се върна след 40 мин вече беше станал татко за втори път. HugОказа се,че седалищното раждане не е чак такъв голям проблем.Роди Борето без проблем и с усмивка на уста.С лекарката си говорихме и се смяхме доста,на всеки пожелявам такова раждане. Peace
 

# 11
  • Мнения: 5 393
Иво беше с дупето надолу още от седми месец TiredЧаках, чаках да се обърне, ама той-тц.Не пожела.Но по принцип има време още за да се обърне бебчето ти. PeaceА и много зависи от начина по който е застанало седалищно.Както е писала da_bo, напълно възможно е да се роди нормално и при седалищно разположение.Лекарят ти ще прецени,когато наближи времето за раждане.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Само по себе си седалищното ПРЕДЛЕЖАНИЕ не е задължителна индикация за секцио, особено при второ раждане. По принцип след 34-та седмица вероятността бебето да се обърне е малка, но гинекологът може да прецени какъв е вида на предлежанието/как са разположени крачетата/ и тогава да се вземе решение.
Успех! и не се притеснявай много за неща, които не зависят от теб Simple Smile

# 13
  • Мнения: 902
Хм, ние сме секцио по същата при4ина.. Малкото лежеше с едната половина на дупето в родилния канал, другата иzвън него.. прелест просто...
аz оба4е имах и Плацента инсуфициенц (рано калцирана плацента ) поради която при4ина нямах никаква околоплодна водица ве4е по4ти ...Моя доктор направо си ми каzа 4е мога да zабаравя малката да се обърне, и 4е бебетата след един оппределен период от време им е по4ти невъzможно да се врътнат правилно.Прав беше,така и не се zавъртяхме.
Но zатова пък бяхме най щурото секцио в отделението, със много смях и бъzици,и рев от щастие, както и едно иzпълнено обещание от лекарския екип да ми пратят торта..  Joy(в болни4ната стая де).
И до ден днешен си спомням само със смях и щастие zа тоя ден ,а бях толкова нещастна 4е ще ражда,м секцио.Днес съм доволна 4е е така.
Горе главицата и лека бременност(колкото остава) както и едно zдравио красиво бебо4енце   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт