ПРИЧИНИ ЗА ЛИПСА НА ЦИКЪЛ И СЪПЪТСТВАЩИ СИМПТОМИ

  • 40 350
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 261
Здравейте мацки.За Много Години на всички и много здрави и щастливи.
Имам следните въпроси към вас и мисля ,че ще помогнем с отговори на много момичета.
Самата аз до сега не съм имала този проблем.Дори и с поликистоза и други възпаления винаги цикъла ми е бил по часовник.Случи ми се само един път да закаснее и се оказах с две чертички.Това беше на младини и последва аборт по мое желание.
Повечето от вас знаят ,че борбата ми за дете е от 3 години почти и доста ми мина през главата.Операция,пункции хормони в хаус и др.Сега от два месеца всичко уж беше на ред,но този месец лелека липсва.Надявах се ,че е станало чудо и че ще стана мама,но и двата теста на 3-6 ден след закаснение са отрицателни.Имам само леки бодежи в десен яйчник и толкоз.Гарди меки,абе никакви симптоми за бременност като цяло.Мисля да изчакам още 3 дни и да се видим с белите престилки отново.
Сега ви моля за малко съвети  и успокоение от всички които са минали по моя път.
Наистина се нуждая от помоща ви.Страх ме е да не някоя киста,хормоните да не са се побъркали пак или може и тестовете да лъжат Mr. Green
Благодаря на всички ви за вниманието и отделеното време!  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 324
След няколко дена пак тест Wink а ние ще стискаме палци Simple Smile за две чертички
Друга причина може да е забавяне на овулацията, а това естествено ще е вследствие на някой ненормаелн хормон Sad
Може и да е ановулаторен цикъла ти и за това да се бави менструацията. Нормално е на 12-14 цикъла едни да е ановулаторен.
Определено ако не ти дойде до 5-6 дена, беж на лекар.

Аз ти пожелавам варианта със стиснатите палци Simple Smile Успех!

# 2
  • Мнения: 769
Моите закъснения в миналото са се дължали на късна или ненастъпила овулация, формиране на кисти/чки, стрес.

Стискам палци при теб новината да е радостна. Ако пък не, да е безобидно забавяне.

Нашата работа е все се молим да не ни дойде, като не дойде, що не идва .. (това на шега де..) Peace

# 3
  • Мнения: 2 261
Благодаря за бързите отговори.Закъснение от 8 дни ми е странно,трябваше да е на 27.12.06
Овулацията си я имах и то с всички екстри/болки,секрети и др./Дори и сега леко ме пробожда ниско долу.
Стискайте ми палци ТАНЯ И ДИНДИН.Дано пък чудо да стане и с мен .Иначе на есен сме планували инвитро.Сега събираме от закуските и кафенцата.

# 4
  • Мнения: 7 718
Продължавай с тестовете.

# 5
  • Мнения: 2 261
Ако трябваше да ми дойде на27.12.06 до кога да правя тестове и кога на док? EmbarassedЗнаете ли моя позната е бременна от 2 месеца и има 3 отрицателни теста.Чак преди 10 дни и е показал за първи път полужителен.Това ми дава надежда,но тя е имала всички симптоми,като болезнени гърди,болки ниско,сънливост и апетит.Аз си имам само апетита и ниско бодежите.Гърдите ми са даже по меки от обичайното.Ще изчакам и тази събота и неделя и в понеделник сутрин ще отида на лекар.Не мога да живея в заблуда и надежда.Това ми идва в повече като емоция.Ако е болест поне да си знам и да си почвам пак хаповете,че май си ги позабравих от 2-3 месеца.Много ми тъжно,напрегнато и сякаш искам да си поплача,но нали съм на работа се стискам Cry.Туй да си жена не е лесно хич! Желая ви лек ден момичета и повече полужителни емоции.Аз тази година пак  си я почвам май по каръшки. Sad

# 6
  • Мнения: 7 718
След десетина дни закъснение отиваш на лекар. По-рано няма смисъл.

# 7
  • Мнения: 2 261
Благодаря ви .Много сте бързи и мили и дано сте прави.Стискайте ми палци,дано пък съм хванала някой бременен вирус.Толква много си просех по Коледа ,че чак ме е срам.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Мила имаш стиснати палци и от мен! Hug Пожелавам ти следващия да е  EFP

# 9
  • Мнения: 1 906
Здравейте!
На мен винаги ми е закъснявало. Миналата година си поставих един своеобразен рекорд, а именно не ми беше идвало 6 месеца (сигурно ще си помислите: "колко е несериозна!"). В интерес на истината не се притесних особено просто, защото често ми се случва. Все пак отидох на лекар. Снимките показаха огромни кисти, едната от които многокамерна. Според лекарката трябвало да се започне незабавно лечение и евентуално отстраняване на част от яйчника. Това вече ме притесни и отидох при друга лекарка, която нищо такова не видя (имам предвид "огромни" кисти). Каза, че имам "Поликистоза" на десния яйчник. На снимката действително се виждат малки кистички като огърлица. Правиха ми и хормонални изследвания, които според нея са в нормата и всичко ми е наред. По нейни думи съм абсолютно здрава. Каза, ако искам да пия някакви противозачатъчни, за да ми се нормализира цикъла. Пропуснах да кажа, че преди пиех "Новинет" и тогава цикъла ми беше като по часовник. Сега още не съм решила какво да пия, а може би трябва, защото последно ми е идвало на 27.11.2006г.
Да си призная честно правим и опити за бебе с моят приятел, но не мисля, че това е причината за закъснението.
Май трябва да започна с някакви противозачатъчни. Вие какво ще ме посъветвате?

# 10
  • Мнения: 4 298
valikir, стискам всичките палци!  Wink
При мен веднъж само са видяли киста, предпоследния цикъл. Тогава си имах ЦС, болки и т.н. /температура не меря/.  След 14-тия ден продължи да ме боцка яйчника и си мислих, че е някакво отшумяване. На прегледа на 19-ти ден се видя 26 мм киста  Sad. Да, но тогава не ми закъсня, а ми дойде на 21-вия ден.
Не искам да те плаша и искрено се надявам да се похвалите скоро. Опитай се да не се самонавиваш. Сигурна съм, че сега се чувстваш толкова близко до бебето  Hug Hug Hug
 fingerscrossed  fingerscrossed  fingerscrossed  fingerscrossed  fingerscrossed  fingerscrossed

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Здравей и от мен.  Wink
   На мен цикъла обикновено ми е на 31-34 дни, но понякога ми е идвало и на 40, даже 40 и някой си ден. Случват се подобни закъснения, но разбира се аз се моля причината да е положителен тест.

# 12
  • Мнения: 2 261
Момичета ,дайте малко отзиви за тестове по принцип. Днес имам някаква слуз без цвят и много малко,подобна на тази по време на овулация,никакви болки,никакви други признаци. Взех да се панирам  #Crazyи май първият почивен ден другата седмица отивам на лекар.Вече да ви кажа не ме е страх от диагнози,старах ме е от неизвестното Sad

# 13
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
и аз от септември нямам цикъл.след безброи изследвания и ходения по лекари се оказа че съм забременяла без цикъл някъде към 20 ноември.вчера видяхме сърдечна дейност.така че чудеса стават.стискаме палци.

# 14
  • Мнения: 4 298
valikir, какво стана?

Общи условия

Активация на акаунт