Нова Мама :) във форума

  • 1 653
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте момичета!
Следя форумите тук от доста време но все не намрам повод да се включа.
Две-три думи за мен:
Аз съм на 32 год. и живея извън България. Имам момиченце на 7 и половина. Бремменоста ми с нея беше много тежка и физически и емоционално.
От 58кг станах 100. Плацента превия  с кръбоизливи и течащи води от 6ти месец. Приеха ме в Майчин дом (София) където лежах и до самото раждане в 37 седмица. Подих с планирана операция. Малката се роди 2450, 49см. с инфекции и няклко дни я храниха с тръбички и й даваха допълнително кислород. За 9 дни ни изписаха. Не е имала кой знае какви здравословни проблеми след това. Когато бесхе още бебе се преместихме да живеем извън БГ. Следващите години не успях да сваля кг. а започнах да трупам още Sad Това никога не е било проблем за мъжа ми, винаги ми е казвал че ме обича и харесва както съм Simple Smile Както и да е...Преди раждането бяхме много сексуално активни, но след като родих развих почти пълно отвращение към секса...Това много ме подтискаше, но и през ума ми не минаваше мисълта да се консултирам с лекар.  Знаех че не мога да имам второ дете близките 3-4год. и си казвах че това е добър срок в който ще мога да отслабна, да си възвърна формата...както казах не само че не  отслабнах а започнах  да качвам с постоянно темпо.
Също така се ужасявах от мисълта да забременея отново. Целият кошмар от миналата бремменост ме вцепеняваше, да не говоря за мъжът ми Simple Smile)) той категорично отказваше и да говорим завторо даже. От време на време се пропукваше черупката и виждах как страда че няма да има друго дете...това направо ми късаше сърцето. Цялото време до сега сме се пазили само с прекъсване на акта (УМНО Simple Smile))
Живота ни тук е много стресиращ, много страхове и депресий, много самота и изолация. И мъжът ми и аз сме с депресий от един или друг вид. Аз бях добре до миналата Нова Година, когато навръх празника (нищо неподозираща) ме удари такава паническа атака че си помислих че умирам. Следващите месеци бяха кошмарни!!! Спрях цигарите, изпълни ме някакъв тотален страх за живота ми. Мисълта че нещо ще ми се случи и ще оставя моето ангелче и моят мъж който обичам като не обиям нищо друго на света ме облада. Разбира се никога не съм позволявала детето ми да присъства на криза или да се усети че ми има нещо нередно.
Отидох на лекар и се оплаках от депресията и казах че основния ми страх е че съм пушачка и много дебела (бях вече 120кг и отгоре) . Първото нещо което ме пита беше дали ми е изледвана щитовидната жлеза (свързано с кг и депресия) казах че никога никой не ме е изследал. Пусна ми кривно изследване и  изненада, изненада оказа се че имам хипотайроидизъм. Трябваха ни няколко месеца да уцелим точното лекарство и доза.
Още от началото минах на диета и започнах учудващо бързо да свалям кг. повече от 10кг за месец и нещо, 3 месеца по-късно разбрах че съм бременна. Пълен шок!!!
Свързах се веднага с лекарката и тя ми каза че при мен много вероятно жлезата е била причина за проблемите ми с  теглото, депресиите и това че не съм забременяла до този момент, дори има съмнения че има пръст и в проблемите с предишната бременност.
Сега заради пълнотата ми имам повишена захар и съм на инсулин (един път вечер) . В началото имах плацента превия но на миналият преглет ми казаха че се е корегирала работата, което едва не ни разплака Simple Smile))  Това което забравих да кажа е че влизам в седми месец на 5ти януари (термин 5-ти април) и ще имам момченце Simple Smile)) За сега той се движи доста голям, според докторката: каза че е в горните 5%.
За сега всичко се развива добре, по-добре от колкото съм мислила.
Това е за сега момичета Simple Smile
Много полезни неща намирам тук и ще съм щастлива ако мога да помогна с каквото мога и аз Simple Smile
Мама Е

# 1
  • София
  • Мнения: 545
Здравей, Mama E!
Пожелавам ти леко бременеене и прекрасно детенце през април!
Дано лошите неща са зад гърба ви! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
Здравей,миличка!Лека бременност!Накрая ти пожелавам едно здраво бебе!

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Здравей Е, след зимата идва и пролетта; след бурята изгрява слънце. И в нашия живот е така, но това не трябва да ни кара да се отчайваме, а напротив - да търсим щастието и в най-дребните неща. На теб ти предстои още едно голямо щастие. Пожелавам ти всичко да мине успешно.
Не спирай да се интересуваш за здравето си, не чакай нещата да излезнат извън контрол и тогава да търсиш помощ. Всичко ще бъде наред. Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 609
Дано всичко мине възможно най-леко за теб и да родиш хубаво,здраво детенце.Ти си доказателство,че човек никога не трябва да се отчайва,а да търси изход от всяка ситуация.  bouquet

# 5
  • Мнения: 253
Здравей Мама Е ! Добре дошла и дано лошото е останало в миналото, а сега пред вас да стоят само хубави неща и емоции. Лека бременност !

# 6
  • Мнения: 131
Здравей Simple SmileМама Е !
Чудесно е ,че нещатата са се обърнали и вече текат в правилната посока. Пожелавам ви и за напред да е така и да се радвате на здрав и красив малък мъж.

# 7
  • Мнения: 4 621
Здравей Hug
Пожелавам ти лека и щастлива бременност и едно прекрасно бебе през април Peace

# 8
  • Мнения: 376
Дано всичко лошо е останало зад гърба ти и доизкараш една прекрасна бременност !!!
Желая ти прекрасно бебе !!!

# 9
  • Мнения: 3 334
Добре дошла мама Е Hug
Минала си доста мъки,но всичко ще бъде наред сега Praynig........................стискаме ти палци. Peace

# 10
не мисли за лошото дано е останало в миналото - леко раждане през април и успех

# 11
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Здравей мама Е,стискам ти палци всичко до края на бременноста ти да мине добре Hug,да гушкаш здраво бебе и никога да не ти се случват подобни неприятни неща!!!Вярвам че тук ще намериш много приятели,които те подкрепят като мен и ти желаят доброто!Хайде април да се нахвалиш много Peace,а до тогава пиши и мисли само за хубавите неща,който те очакват!!!

# 12
  • Мнения: 8 505
 welcome
Желая ти лека бременност!

# 13
  • Мнения: 1 186
Здравей мама Е и дано да ти приятно с нас във форума   bouquet
Желая ти лека бременност с едно прекрасно бебче на финала Heart Eyes

# 14
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Привет и от мен Мама Е,желая ти по-добър живот от тук нататък със семейството и с малкото човече което е на път.Лека бременност и успешно раждане. welcome

Общи условия

Активация на акаунт