Как сте със спането?

  • 1 276
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Ние стигнахме дъното ми се струва. До към годинка и 1-2 месеца си заспиваха сами, спях при тях, но те си спяха в кошарките. Сега леко, леко така се обърнаха нещата, че един човек приспива едното дете на дивана в детската, а другия приспива другото на спалнята. Така си и спим цяла нощ - Георг при тати на спалнята, а аз със Стела на дивана в детската. На обяд същата работа - трябва да сме двама за приспиването. А Стела и на всичкото отгоре от 3 месеца не дава друг да я докосне като стане време за спане, само на мен дава да я приспивам. Иначе пищи страшно и не оставя и Георг в другата стая да заспи, аз затова се предадох и все аз я приспивам.  ooooh!
Та не знам какво да правим. В една никаква възраст сме ... нито са бебета да ги оставиш да реват, нито пък са достатъчно големи да им обясниш. Пък и това с реването не ми е някак на сърце. Не че ми е проблем да ги оставя да пищят, ама единия и да иска сам да заспи, другия като пищи как се спи!?  Tired
Кажете вие как сте, дайте съвет ако някой се е справил с подобна ситуация  Praynig

# 1
При нас също го имаше този момент ,но после си заспиваха сами.
Сега ги изтрелвам в стаята им .Обличта се ,измиват се и лягат.
Е те вече са голями ,но докато ги науча бая зор видях.В началото голяма игра му дръпваха и бърбореха по 1 час най-малко преди да заспят.Търпение ,тва му е майката.

# 2
  • Мнения: 2 051
Тия случки ги имах и с големите, породените, коге долу на същата възраст -  тя беше около 2 годишна, той около годинката. Отдавах го на тръгването им на ясли и всички недоволства, предизвикани от това. Сега си мисля обаче, че в тази възраст са си големи лепки - нито рак, нито риба, не са бебета и вече много разбирати съответно са по-впечатлителни,  имат повече страхове, но нямат още ресурс да се справят с тях и непрекъснато търсят потвърждение за твоята вярност и подкрепа.
Малкият пък ми беше лепка до към 3 годинки, но не само за приспиването (що песни съм изпяла с него спейки, боже!). Все на коленете ми висеше и докато се хранеше - сам яде, ама върху мен, с лице към масата, да не мога да видя какво бучи и бърка из чинията. Виреше си приборите нагоре, все опитваше да ми извади очите. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 229
Вече се чувствам по-добре, че не съм единствената готова да се смахне и на ръба на отчаянието, като започна да приспивам момичетата си. Grinning  Иначе са на мама душичките, но като тръгнем към кошарите... Rage Явно тази възраст (1 г. и 6 м.) и голяяяяям проблем, щом става въпрос за заспиване ooooh! . Научиха се да излизат от кошарите си и сега оставя ли ги сами да заспят, запова една игра: вън-вътре от леглата, която обикновено завършва с рев #Crazy

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 037
ние в момента се приспиваме с шишета със сок през деня а вечер си изцокват млякото и заспиват без проблем наложи се този вариант тъй като до към 7 м.заспивахме в количката(не можах да измисля как сама да ги приспивам по друг начин)те са почти на 1г.и6м. ивече се чудя как да ги отуча от шишето а и единия ми син още  използва биберон

# 5
Уф, вие направо ме отчайвате. Моите момчета в 99% от случайте заспиват сучейки, като изключим заспиването в количката. От няколко седмици започнаха да не се синхронизират-едното заспива, другото пищи и се огъва, защото иска да играе в резултат на което първото не може да заспи и става и то нервно... Twisted Evil През деня единственото ми спасение е разходка с количката. Опитвам се да играя с единия докато другия заспи, но не винаги успявам. Вечер успявам горе долу с една приспивна мелодия която звучи поне 30 мин. докато се успокоят и заспят, при това пак сучейки. Не успях да ги науча да се успокояват с биберони. А на всичкото отгоре и през нощта се будят, всеки поне по 3 пъти. Успокоявах се, че като поотраснат, ще започнат сами да заспиват, но като чета вашите проблеми, явно края не му се вижда в близкото бъдеще  Sad

# 6
  • Мнения: 166
Моите са на почти 3 годинки но не искат да спат вечер лягат със рев и когато не са на градина на обяд не искат да спят .Когато стане дума всяко започва да си измисля по нещо ,че му се пиша или иска да яде и така за слетобяд не заспиват или си приказват двамата абе направо е ужас .

Общи условия

Активация на акаунт