Повредена от пране банкнота

  • 7 600
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 766
За пореден път изпрах дрехи с парички по джобовете.
Но този път една 50-левка даде фира.
"Станиолчето" и се отлепи и раздроби.
Първо реших че е била фалшива, но ми се струва, че другите защити си ги има. Първия въпрос е дали според вас е нормално?

Нещо не искам да ги прежалвам тези пари, особено след като мъжът  ми всяка покупка я  сравнява вече с  "едно мое пране" Wink.

Идеи как да ги възстановя? Дали във всяка банка ще ги приемат или само в БНБ newsm78

# 1
  • Мнения: 431
Само БНБ, доколкото знам.

# 2
  • Мнения: 1 448
В някоя задимена, тъмна дискотека може и да мине   Laughing

# 3
  • Мнения: 299
В БНБ има гише за повредени банкноти и ще ти я сменят с нова.

# 4
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Със сигурност във БНБ ще ти я сменят.Аз от опит знам.След като опекохме във акомулиращата печка,една солидна сума пари.Въстановиха ни ги всичките,с изключение на една десетолевка,която беше изгоряла до неузнаваемост. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 7 716
На оригиналните не се разлепя станиолчето. Иначе в която и банка да отидеш, ще ти я сменят.

# 6
  • Мнения: 952
и на мене ми се беше случило с едни 10лв ,нямах проблеми отидох в банката и мия смениха

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз мисля, че само в БНБ, за съжаление.........

# 8
  • Мнения: 299
На оригиналните не се разлепя станиолчето. Иначе в която и банка да отидеш, ще ти я сменят.
Може да се разлепи и да се откъсне част, ако е прана.

# 9
  • Мнения: 766
Благодаря много  на всички  bouquet

Ще пробвам в банката до нас, ако не стане ще се разходя до БНБ

# 10
  • Мнения: 7 716
Не, не е само в БНБ. Аз скоро смених една скъсана в ПИБ. Но пък може да има значение доколко е повредена.

# 11
  • Мнения: 3 205
Има значение колко е повредена. По принцип в БНБ ще ти я сменят, но се подготви за доста въпроси относно произхода й.

# 12
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
В БНБ подменят банкноти, а ако са увредени - липсват номер или част от него или по-голяма част на банкнотата е унищожена подменят банкнотата с по-ниска равностойност.
преди две-три години без малко не изгорих една пачка от различни банкноти, като ги метнах в печката завити във фактура от Метро, колко бързо ги вадих после Twisted Evil, в БНБ ми дадоха един формуляр да попълня при какви условия са пострадали парите и ги залепиха после всички върху листи и ги приложиха към него. естествено най-високите номинали бяха най-пострадали, но все пак не останах с празни ръце.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не е само в БНБ,майка ми сменя в провинцията,а там БНБ няма  Peace

# 14
  • Мнения: 6 164
Бе така не се перат пари бе хора! Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт