Нов апартамент и пак проблеми

  • 1 155
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Вече ме е страх да се зарадвам на нещо, че ......... Купихме си нов апартамент с 3000 зора, голям, хубав, като го купувахме от агенцията ни казаха, че апартамента върви с гаражна клетка. Така казаха и 3-ма съседи, с които разговоряхме. Клетката не е описана в нотариалния акт. В него пише само, че притежаваме 113 кв идеални части от местото. Е, да, ама се настанихме в новия апартамент преди 5 дни и изненада: Twisted Evil в клетката ни си спира колата някакъв съсед. Клетките в двора са 6, а апартаментите са 12. От един съсед, с който се разбрахме, че когато са правили клетките, някои са давали, други - не. Предишния собственик на нашия апартамент е давал пари, а този, който сега се е настанил в клетката е давал пари заедно с някакъв негов роднина, т.е. двамата да ползват една клетка, в която сега си държи колата неговия роднина, а той се настанил в нашата клетка, защото апартамента ни е бил свободен доста време. Викнахме снощи въпросния съсед и той каза, че и той бил давал пари и откакто собственика на нашия апартамент се е махнал той спира там и няма да си махне колата. Ами сега накъде Twisted Evil Мислим да свикаме общо събрание, но като го гледам тоя съсед, бая костелив орех ми изглежда, а ако е важно той има 20 кв от двора идеална част. Моля, как да процедираме

# 1
  • Мнения: 5 393
Търсете си правата.Обаче май ще е проблем, че не е описана клетката в нотариалния акт. Thinking
На другите собственици фигурира ли тя в техните нот.актове? След като съседа и роднината му са плащали за една клетка-ми да си я делят двамата тогава.Предишният собственик на апартамента ви сам си е платил за цялата клетка и вие сте я купили, нали така? Абсолютно сте в правото си.Свикайте събрание.Аз пък бих го издебнала като отиде някъде с колата и бих си паркирала там моята-верно, че ще стане манджа с грозде и ще се дебнете постоянно ,ама ако нищо друго не помогне.... ConfusedУспех. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 460
Да ви е честито новото жилище, с много смях и уют да го изпълните и да сте много щастливи.
Това което бих ти препоръчала е да говориш с добър адвокат, занимаващ се само с имоти. Дано някой да ти препоръча такъв за Пловдив, ако не успееш да намериш (в което се съмнявам) обади се да ти дам кординатите на нашата адвокатка, знам че има и клиенти извън София. И даже преди събранието, което мислите да направите и задължително повикай и стария собственик, но първо говори с адвокат.
Успех и всичко да се разреши бързо във ваша полза Hug

# 3
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не знам какво да те посъветвам, но стискам палци всичко да е ок за вас!  newsm10

# 4
  • Мнения: 460
Още нещо се сетих, свържи се с фирмата строила вашата кооперация. Трябва да имат документация за това какво и кога е плащано, от кого и за какво. Също така да могат да ви издадат някакъв документ за това.

# 5
  • Мнения: 959
По принцип това с паркоместата би трябвало да е описано в нотариалния ви акт.В противен случай всички съсобственици притежавате идеални части от сградата и двора,но никой не може да каже точно къде са неговите.

# 6
  • Мнения: 4 965
Старият собственик трябва да притежава документ колко пари и за какво е плащал. Поискайте ги от него и чрез адвокат и жалба, ако е необходимо, си потърсете правата. Фирмата-изпълнител също трябва да има документ кой и за какво е плащал.
Успех!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Паркоместата и гаражите не са принадлежащи към жилището, както например са мазите и таваните. Вашият продавач имаше ли описано паркомясто в НА и ако не, тогава с какво се е легитимирал като собственик? С договора, с който е учередено правото на строеж на кооперацията следва да е посочено кой ще получи въпросните паркоместа - проследете от там дали изобщо продавачът ви е имал такова. Това че някой е давал пари за нещо само по себе си нищо не означава.

Общи условия

Активация на акаунт