цветна снимка -проблем

  • 3 616
  • 12
  •   1
Отговори
ЧНГ на всички!Нека тя да сбъдне вашите най-съкровенни желания!

Проблемът с назначената ми цветна е снимка е,че не мога да открия контрастното вещество,което ми е изписано-"Isteropac".Питах в София на няколко места,и в други градове,но ми казват,че не се произвежда вече,или че няма в момента внос.Моят лекар обаче държи точно на него.Въпросът ми е има ли заместители на това вещество,ако можете напишете ми ги(ще опитам пък със заместител),ако все пак някой знае,че някъде го има,моля да ми отговори(за София,Плевен и Северозападна България).Ако има някой с подобен проблем,моля нека да сподели мнение.
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Никога не съм чувала пациентка да търси сама контрастното в-во за цветната снимка Rolling Eyes Звучи ми непрофесионално. Дали не е по-добре да направиш снимката в специализирана клиника, където разполагат с необходимите им консумативи?

# 2
  • Мнения: 2 005
По принцип наистина сам си осигуряваш контрастното в-во.Аз си правих миналата година такава цветна снимка и нямах проблеми с намирането му,имаше го в първата аптека.Спомням си,че беше в стъклена ампула.Възможно е да са го спрели от производство.Според мен е най-добре ако не можеш да го откриеш да попиташ за заместител.За манипулацията платих 20лв.С най-голямо удоволствие бих проверила тук в аптеките в Шумен,но как да ти го изпратя?Много искам да ти помогна,защото знам какво е,минала съм през всичко това и сега имам прекрасно момченце,макар че имах и по-голям проблем:износих го с голяма миома-15см.Ако искаш ми пиши на лични съобщения,ще проверя,но как да ти го изпратя? newsm78

# 3
честита нова година на всички, по въпроса на темата. аз правех цветна снимка през октомври 2006 г. и ми бяха изписали истеропак или урографин. но най сигурно е да се консултираш със лекаря си, защото един доктор ми ги изписа, а при друг правих снимката и той определи урографина/незнам каква е разликата и в софия го има в една аптека, ако не го поръчваш и ти го доставят/ за повече информация за аптеката пиши на лични,, за да не звучи като реклама.

# 4
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Никога не съм чувала пациентка да търси сама контрастното в-во за цветната снимка Rolling Eyes Звучи ми непрофесионално. Дали не е по-добре да направиш снимката в специализирана клиника, където разполагат с необходимите им консумативи?
и аз правих цветна снимка, но никой не ме е карал да си купувам каквото и да е. Може би защото предпочетох да си я платя

# 5
  • Мнения: 108
Аз също си купих Урографин, докторката каза, че било  по-евтино и по-добро. Беше ок. 12 лв тази есен

# 6
  • Мнения: 769
И на мен ми казаха да си купя Урографин, за всеки случай. Имали ампули, но можело да се случи да нямат на самия ден. За Варна някой знае ли къде се намира.

# 7
  • Мнения: 740
Когато аз правих снимка миналото лято ми искаха Урографин, тръгнах да си го купувам в деня на процедурата и направо се шашнах - обиколих десетина аптеки и никъде нямаха. Кажи речи в последния момент си намерих в санита на Генерал Колев / отстрани на болницата /

# 8
  • Мнения: 108
Аз намерих в "Марешки" до магазин Владислав, но сигурно в някоя от аптеките на тази верига ще намериш, а и нали те са по-евтини.

# 9
  • Мнения: 740
Точно Марешки проверих първо - да е по-евтино, но нямаха. Може просто да съм уцелила кофти период за зареждане newsm78

# 10
  • Мнения: 769
Ще проверя момичета,
благодаря!

# 11
  • Мнения: 420
 GrinningВсяка аптека работи с определен склад. Затова трудно се намират някои лекарства. И аз обиколих целия град, докато от една аптека ми казаха кой е вносителят и съответно от кой склад го доставят. Наложи се сама да ходя до склада, защото тази аптека не работеха с този вносител, но ми позволиха да изискам ампулата от тяхно име. Струваше ми шест лева ампулата. В болницата ми взеха 100 лева за манипулацията и то без упойка. Ако не го намираш пиши, ще се поинтересувам кой склад го продава, че в момента не си спомням името. Ако не намериш аптека, която да ти го достави, иди сама в склада да си го вземеш.

# 12
здравейте !И аз имам проблем с намирането на контрастното вещество!Знае ли някой сега къде го има>Много ще съм ви благодарна HugНе знам защо,но и на мен ми казаха сама да си го набавя?Странно...Истеропак обаче трябвало да е ,но никъде не го откривам!

Общи условия

Активация на акаунт