Здравейте мами, искам да споделя с вас притеснието си. Ани е с доказан рефлукс, който за наше щастие вече отминаваше. Престана да повръща толкова, само леко връщаше, което считам за нормално. За съжаление на два пъти успяхме да й докараме ентеровирус, ние с баща й го изкарахме сравнително леко, но малката се върна към повръщането, т.е. рефлукса се засили. Първият път беше преди месец и половина-два, доц. Ковачева предписа прахчета Мутилиум. Не видях голяма разлика, тя си повръщаше и с него и без него.  Миналия четвъртък започна да повръща след храненето в 19,00ч., реших, че кашата не й е подействала добре, въпреки, че и преди е яла от нея. На сутринта и аз се чувствах доста зле, с главоболие и гадене и разбрах, защо малката повръща толкова. Явно Ани прекара вируса, защото постепенно спря да повръща, но остана повръщането след храненето в 19,00. Много ми беше чудно, как така не повръща през деня, а вечер изкарва цялата храна?! А днес пак се започна с повръщането от сутринта. Когато се разболя, говорих с педито и тя отново назначи Натриев цитрат против повръщане. Ефект почти няма. Започнах пак да давам Мутилиум, но не знам има ли смисъл.
Мами помагайте, не искам да я тъпча с лекарства, а и не знам какво да правя. Оставя ли я да си играе и тя на момента се обръща по корем и след 2 мин. е повърнала. Не мога и по цял ден да я нося права, а и това не помага, тя пак си повръща. Поне не изкарава цялата храна. Гледам да й давам и повечко вода, въпреки, че и нея ще повърне. Като си помисля, че ще мине още един месец докато се оправи и настръхвам.
Има ли някой с такъв проблем? Моля за съвет. Praynig Praynig Praynig