Дългокърмещи майки - да пообщуваме- част 2

  • 16 615
  • 351
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 614
Това е новата ни темичка, че старата стигна 15-то страница!  Simple Smile
В случай че някой иска да прочете порвата темичка ето я тук:
1. Дългокърмещи майки - да пообщуваме

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Да ни е честита Новата година, а с нея и новата темичка!
Все повече големи кърмачета, здраве и късмет!

# 2
  • Мнения: 1 382
Честита Нова година!
Пожелавам много, много здраве ! Повече дългокърмещи мами и послушни кърмачета !  bouquet

# 3
  • Мнения: 47 963
честита нова година на всички мами и бебоци!пожелавам на всички здраве и много усмивки!тъй като днес правим 1 годинка,реших и аз да се разпиша в тази темичка Hugмоя син петър и сега  на 1 годинка почти не хапва друго,освен кърма-много храни не яде заради атопичния дерматит,а от тези които му давам почти нищо не му харесва
течност,различни от кърма,не пие
засега обаче не ме притеснява много това положение

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да се зпиша в темата че да я следя лесно   bouquet

Само да кажа че научих дъщеря си да си кърми куклата  Mr. Green

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 16:49 от Mimito

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ха бакълъм, на новата тема Simple Smile
Много приятно колко майки участват в нея Simple Smile
Само не знам защо някои дългокърмещи (бивши кърмачки вече) примижават и не вземат да дойдат да кажат едно здрасти Mr. Green
При нас - нищо ново. Все така лесно се оставя да я гледат други хора, но държи като сме заедно преди сън да посуче - за 1-2 минути макар. Онази вечер я подарих на майка ми (през деня) и баща й (през нощта) и духнах за форумския купон, където се веселих много, а тя се е държала съвсем прилично и без да ме търси особено (само после ме пита защо "работя" толкова дълго Mr. Green)
Всичките й играчки също ядат моля, ам от майките си. Налага се да внасям пояснения, че патките не кърмят малките патета Grinning и прочее недоразумения Crazy

# 6
  • Мнения: 6 243
Ние от няколко седмици сме на режим: кърмене вечер за добре дошла и сутрин рано за добро утро.

Вечер заспива сама (хваля се!!!), на обяд - с бавачката - но това не е новост при нея.

Все по-рядко ме търси, ако й е скучно. В такива случаи е достатъчно да й предложа някаква алтернатива и въобще не настоява. Запазен е условния рефлекс да идва да търси "нънъм", ако ме види седнала на компютъра  Mr. Green, така че тая работа я върша докато спи. Не че имам нещо против кърменето, ама през зимата са й много студени ръцете и тръпки ме побиват като се навре да суче.

# 7
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте и в новата темичка.Днес беше нещо много студено и резултата от излизането ни с Марти е разболяване за мен.До сега не съм боледувала и ми се иска да прекъсна началото на тази настинка.Пих Фервекс като прочетох,че не е противопоказен за кърмачки.Въпроса ми е вие какво пиете като усетите,че започвате да се разболявате.При мен настинката е съпроводена с главоболие,хрема и кихане.

# 8
  • Мнения: 3 595
Честита Нова Година!

Аз може ли да ви навестявам, че ми е мило  Mr. Green

Аз откакто забременях с Ели не помня да съм се разболявала  newsm78 така че незнам  Whistling

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Калинка, аз пия Фервекс.

# 10
  • Мнения: 1 896
Всичките й играчки също ядат моля, ам от майките си. Налага се да внасям пояснения, че патките не кърмят малките патета Grinning и прочее недоразумения Crazy
Това ме подсети, че все се каня да споделя - кърмила съм коли, багери, влакове, освен всевъзможните животни. Онзи ден даже една пуканка. Не ми стана много ясно на пуканката ли даваме тити или храним титите с пуканки (понеже и едното и другото са любими обекти). Кърменето на играчки се изразява с допирането им до цицата и престорени сукателни движения от страна на Жоро.
Пред няколко дни в банята пък си намери собствените зрънца на гърдичките и предложи на една кола също да я накърми лично. Наложи се да обяснявам, че само момичетата кърмят, момчетата не, странно беше малко.
Някои друг нещо интересно да е кърмил?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 019
Дълго време не бях влизала в кърмаческия форум.
С много настроение и умиление прочетох темичката  Grinning Макар, че вече не кърмя реших все пак да се отчета, защото кърмих 13 месеца само от една гърда. За мен това е голямо постижение, тъй като голямата я кърмех с двете и едвам избутахме 6 месеца. Но преди 10 години го нямаше този форум...  bouquet

# 12
  • Мнения: 4 242
basilisk много се смях на дилемата с пуканката Joy Толкова да са сладки тия големи кърмачета. Ива също продължава да кърми наред, но в повечето случаи носи аз да кърмя, до сега само играчки животни или кукли.
Онзи ден както сучеше пусна и започна да разглежда зърното от близо, като същевременно го мачкаше, разбира се излезе капчица кърма и тя изпадна във възторг "Иш мамии, Ива чупи малко мако!"

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Здравейте мами,
Ели все така си суче с охота.Най-вече ,когато и е скучно.И ,ако съм до нея може да суче и 10 пъти през деня.Задължително суче за приспиване,но ,ако ме няма в къщи заспива ,макар и доста по-трудно без мен.Като се удари веднага следващото ,което иска да направи е да суче,за да се успокои.Често поставя свои играчки да "сучат" на свободната гърда или пък си вдига блузката и ги поставя на своите гърдички.Понякога я питам дали ,ако си има братче или сестриче,ще им даде да сучат от гърдите на мама.Получавам категоричен отговор'НЕ" Grinning И понякога баща и като я закача и и казва,че ще суче вместо нея настава голяма битка...Не си дава шишитата за нищо на света на никой(освен на играчките си).И все още суче нощееееем...Няма край това нощно кърмене. Laughing

# 14
  • Мнения: 6 243
Някои друг нещо интересно да е кърмил?
Снощи малката се опита да накърми брат си. Той, естествено, й отказа и тя го придумваше така: "Зимай нънъм, бе, то вкусно".

Но като цяло на тая възраст тотално бъркат функциите на мъжете и на жените. Ирина твърди, че като порасне, ще стане батко, например. На моя приятелка дъщеря й като седне на гърнето, й сама си обяснява "Чуйките вът(р)е" - това е от лелите в яслята.

Общи условия

Активация на акаунт