Пие кисело мляко по 2 бурканчета

  • 809
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Здравейте мами,
дъщеричката ми е на 1 год. и 3 месеца и отделно от закуска, обяд и вечеря (порцион 200 мл.)пие по 2 кофички кисело мляко между другото. Вода или чай - категорично отказва, а за млякото реве. Мами, споделете за Вас. Дали е нормално това количество? Sick

# 1
  • Мнения: 7 723
Не мисля, че е страшно  Thinking Щом му харесва на детето- нека яде  Peace И ние сме отгледани на кисело мляко  Whistling Пък и вече не е толкова малко човечето  Wink

# 2
  • Мнения: 463
благодарение на любовта ми към киселото мляко от бебешката ми възраст насам имам перфектните зъби - нито един кариес на тези години - и супер здрави кости. друго си е, когато си набавяш калций по естествен път, а не чрез хапчета.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А млякото със захар ли е?
Ако е без - няма проблем, ако и на другото хранене не пречи, но ако се притесняваш от повече наддаване, разреждай с вода.

# 4
  • Мнения: 5 525
Да и аз ще добавя че ако млякото е без захар няма проблем. Моят син от бебе до към 2,5 години си пиеше  +  оснвното ядене по 2 до 3 кофички кисело мляко на ден. Освен че е доста здраво дете  от друго не мога да кажа. Не се тревожи.
.

# 5
  • Мнения: X
Иван ги пиеше вечер- преди да заспи една кофичка и посред нощ се будеше горе-долу всяка вечер да пие още една ( по различно време ) Преди му давах Тонус, но той си е направо айрян и явно не го е засищал, та го смених с на Баба- 3.5 % и да видиш сега как като го изпие и спи цялата нощ. Пробвай така, ако те притеснява че пие много мляко, а и илиза по-евтино:)

# 6
  • Мнения: 2 237
Ти пък,две бурканчета....Моята дъщеря и по пет на ден е изпивала и пита за още ! Много мляко пие,много ! Аз лично не смятам че е проблем.Още повече моята сега и растат зъби и нищо друго не яде та преживяваме само с мляко.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сигурно има нужда детето. Рая пък налита на сирене като невидяла.

# 8
  • Мнения: 46 430
Дъщеря ми пие и повече- към 500 мл. мляко на ден, но не кисело, а такова за деца над 1 година, отделно понякога давам кисело за следобедна закуска, не мисля, че е проблем.

# 9
  • Мнения: 2 090
и аз съм мама от Пловдив!Синът ни е на 1г3мес съ6то и изпива 1л млляко,но прясно,по1 6и6е вечер преди сън,о6те 2 през но6та и 1 на сутринта.Незнам как 6те се откаже от биберона,пробвали сме с други течн.през но6та,но след 10мин се субужда и така докато дадем млякото.ДОста злояд е,но така е от 7мес,откакто започна никненето на зъбите,а когато пробиват пие само по 2 6и6ета мл.за 24ч и отказва друга храна.Надявам се че те успокоих поне малко. Да са зрави и  се разв.добре е най-важно за всички!

# 10
  • Мнения: 146
Въобще не се притеснявай. Моето момче пиеше по 3 кофички кисело мляко на ден, някой път повече дори. А прясното отделно със бисквити или каша каквото реши, че иска. Но за съжаление скоро спря със кислеото сега доста по рядко го яде...Така,че давай колкото детето иска Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 428
И моята мома пие много мляко и благодарение на това разви анемия.Когато се консултирах с детски хематолог първото нещко ,което ме попита тя е дали яде кисело мляко.Тогава ми забрани да и давам повече от веднъж на ден ,защото калция съдържащ се в киселото мляко нарушавал трансфера на желязото в кръвта.
Наистина анемията се оправи след спирането на киселото мляко,но сега пак започна да иска да го яде .И аз и давам-какво да направя.Преди изяждаше по 2-3 кофички ,а сега по 1 и полровина.Повече не смея да давам.

# 12
  • Мнения: 130
Благодаря на всички мами! Много се успокоих, особено, че и други маничета искат мляко през нощта. Аз купувам Фибела 2% и не добавям захар. От беберона също не мога да я откажал
Да са ни живи и здрави децата! newsm51 Misc Baby Bottle

# 13
  • Мнения: 6 461

Не мисля ,че има проблем. Peace
Тошко беше по същия начин.Пиеше по две кофички кисело мляко.

# 14
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Моята мома е на 6 години а още яде кисело мляко в огромни количества, а като бебе пиеше по 3 компотени буркана на ден дори лекарката се чудеше къде побира това дете такова количество. А относно зъбите имаме голям проблем вече сме направили 9 кариеса и 1 пулпит давала съм зимафлор като малка сега продължаваме с българските хапчета но ефект няма. Зъболекарката каза че зъбите са 90% наследство. Зимафлора сме го започнали когато беше на 2 месеца

Общи условия

Активация на акаунт