зелено ако

  • 1 005
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
трябва ли да се притеснявам? На 2 месеца сме и сме само на кърма. От вчера акото е зелено

# 1
  • Мнения: 4 380
трябва ли да се притеснявам? На 2 месеца сме и сме само на кърма. От вчера акото е зелено

Не. Акото много често е зелено когато бебето е на кърма. Внезапната промяна на цвета може да е резултат на някакво леко неразположение на бебето. Но при кърмачетата цветът може да варира силно без никакви видими причини и това не трябва да ви притеснява.
Надявам се не давате нищо друго освен кърма? Никаква вода?

# 2
  • Мнения: 227
Ако няма неприятна миризма и не е течно,няма какво да те притеснява. При толкова малко бебче може да се дължи и на колики.

# 3
  • Мнения: 7 723
Ако не ака повече от 5 пъти на ден, консистенцията е нормална и няма слузести жилки, нямаш повод за притеснение  thumbsup

# 4
  • Мнения: 5 393
Не се притеснявай, често се случва при малките бебета на кърма.Получава се от много неща-ако е сукало само "предна" кърма, ако ти си яла нещо зелено, ако се е претоплило или изстинало бебето.

# 5
  • София
  • Мнения: 234
Mylenka, моето бебе е на 3 месеца и 10 дни, ака повече от 5 пъти на ден и акото особено следобяд е зелено със слузести жилки (не знам дали е това, но има разтегливи участъци). Това от 10-тина дни, когато беше настинал (вирус) и ми се изака сигурно 12-13 пъти. Заради настинката ли е или съм яла нещо? защото той е само на кърма. Не ми се струва да съм си променила нещо в начина на хранене... Не съм пила никакви лекарства. Дали е само заради настинката и докога ли ще продължава това?

# 6
  • Мнения: 101
Когато има зелено ако с слуз или жилки както каза ти става вупрос за храносмилателно смущение,моге и да е простудено ,но щом казваш 4е е само следобед сигурно има неразпологениа в корем4ето.

# 7
  • Мнения: 30
Консултирай се и с вашето "джи пи' ,но при подобни случаи е добре да се изследва акото за бактерии /след като толкова често ходи и е зелено/ .На моя братовчедка /преди няколко години/ детето беше така и за успокоение го изследваха /имаше бактерии/.Лекуваха го тогава и нямаше проблеми.

# 8
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 578
   Ако има слуз,неприятем мирис и различна от нормалната консистензия-наистина по-добре се консултираи с лекар.
   Иначе при кърмачета зеленото ако най-често е от колики,а при захранването,ако в пюрето е имали спанак,коприва или нещо подобно.Може да е следобяд зелено,защото нали тогава се засилват коликите.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт